پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
2
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۰
فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان:
پارکبانان اجازه جریمه خودروها را ندارند
 
فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه پارکبانان اجازه جریمه خودروها در استان را ندارند، گفت: بر اساس گفته این نیروهای شرکتی هیچ خودرویی توسط ماموران جریمه نمی شود.
به گزارش عصرهامون، پارکبان ها معضلی تکراری که این روزها فعالیت گسترده آنان زمینه نارضایتی شهروندان را بیش از پیش فراهم کرده به گونه ای که برخی از مخاطبان این پایگاه خبری از قبض های جریمه و برخورد نامناسب نیروهای شرکتی وابسته به یکی از معاونت ها شهرداری زاهدان به شدت ابراز گلایه کرده و خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند.
 
به گفته برخی از شهروندان، عده ای از پارکبانان به بهانه های مختلف بابت جای پارک اقدام به دریافت مبلغی پول از شهروندان  کرده و آنان را تهدید به اخذ جریمه آن هم با همکاری راهنمایی و رانندگی می کنند.
 
با ایت تفاسیر اگر چه این طرح برای کنترل ترافیکی روان از سوی شهرداری مدت هاست که در برخی از خیابان های کلان شهر زاهدان اجرا شده اما بر اساس قانون، توقف30 دقیقه اول رایگان است، این در حالیست که پارکبانان به محض توقف خودرو در حاشیه خیابان قبض اخطاریه را درآورده و با یادداشت کردن پلاک خودرو به رانندگان می گویند " اگر پول را ندهید شماره پلاک شما تحویل ماموران راهنمایی و رانندگی برای صدور جریمه می شود".
 
در این میان اما عمده سوال شهروندان این است، پول هایی که بابت جای پارک از مردم گرفته می شود علاوه بر جیب اخذ کننده صرف چه امور دیگری در شهر می شود؟
 
در این رابطه سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان در پاسخ به سوال خبرنگار ما گفت: پارکبانان در استان اجازه جریمه خودروها را ندارند.
 
به گفته وی، پارکبانان منابع غیررسمی بوده و بر اساس گفته آنان، هیچ خودرویی توسط ماموران راهنمایی و رانندگی جریمه نمی شود.
 
فرمانده انتظامی استان خاطر نشان کرد: این افراد تنها باید جلوی پارک خودرو در اماکن ممنوعه را بگیرند و حق برخورد دیگری را ندارند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۸۷۲


ارسال
Romania
۱۳۹۷/۱۲/۲۴ ۱۳:۳۵
ضمن اینکه گاهی اوقات شما ساعت ده پارک کنید قبض رو ساعت 10 و نیم ثبت می کنند. بنده شخصا تلفنی این موضوع رو گزارش کردم
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۱۴:۵۹
شریک دزد هستند و رفیق قافله
پس چرا جلوشون رو نمیگیرن؟؟؟