دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ,9 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
تبیین فضایل و کرامات حضرت علی (ع) از زبان کارشناس مذهبی
 
یک کارشناس مذهبی در زاهدان به تبیین فضایل و کرامات حضرت علی علیه السلام پرداخت.
به گزارش عصرهامون، 13 رجب سالروز ولادت با سعادت حضرت علی علیه السلام، امام اول شیعیان است.

اولین و آخرین آفریده ای که در خانه خدا چشم به دنیا گشود و کعبه به یمن زمینی شدنش سینه چاک داد.

رزمنده ای که دوشادوش پیامبر در صف اول هر پیکار ایستاد، ایثارگری که در وقت خطر با اشتیاق در بستر نبی خوابید و شهیدی که دشمن از واهمه رویارویی اش از پشت به فرق مبارکش ضربت زد.

حجت الاسلام والمسلمین علی خیور، کارشناس مذهبی در گفتگو با عصرهامون با اشاره به فضایل و جایگاه والای حضرت علی (ع) در میان مسلمانان، اظهار کرد: کرامات نفسانی این حضرت نشأت گرفته از ذات اقدس الهی ست و خدای متعال با قرار دادن تمام فضایل الهی خود در وجود مبارک ایشان را از همان بدو تولد عزیز و گرامی قرار داد.

وی ادامه داد: سخن گفتن درباره امام علی علیه السلام، شخصیت، مقام و منزلت او کار ساده اى نیست، چرا که شخصیت آن حضرت و حوادث زندگى ایشان با تاریخ اسلام عجین شده است.

وی افزود: فرازهاى مهم و حساس تاریخ اسلام حاکى از شهامت، شجاعت، ایثار، فداکارى و حق جویى انسانى است که جهان تاکنون نظیر آن را به خود ندیده و بعد از این هم نخواهد دید.

حجت الاسلام خیور با بیان اینکه امام علی علیه السلام تنها در میان مسلمانان ارزشمند و محبوبیت نیست و شخصیت نادر و استثنایى آن حضرت براى همه بشریت قابل تقدیر و ستایش است، تصریح کرد: بی تردید امامت و ولایت قلب توحید و همه ی باورها و اعتقادات مسلمان است و هیچ  عبادتی بدون پذیرش آن مورد قبول درگاه حق نیست.

وی مهم ترین دلیل نامگذاری این روز مبارک به عنوان روز پدر را عظمت و شکوه این روز دانست و تاکید کرد: ایشان پدری نمونه بود که با آگاهی کامل به تمام وظایف خود نسبت به فرزندانش عمل کرد و الگویی به تمام معنا برای مردانگی و معنی بخش واژه پدر است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۰۰۸


ارسال