شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
​عصرهامون گزارش می دهد؛
روزهای سیاه مردم سیستان وبلوچستان در صف خرید گوشت قرمز و سفید/ سهم ناچیز شهروندان از گوشت های دولتی!
 
در حالی که استان سیستان وبلوچستان به دروازه ورودی گوشت قرمز کشور شهرت دارد اما مردم داخل استان برای تامین چند کیلوگرم آن باید ساعت ها در صف های طولانی باشند که این امر گلایه های زیادی را به همراه داشته است.
به گزارش عصرهامون؛ همین چند روز قبل بود که استاندار سیستان وبلوچستان خبر از واردات 67 هزار راس دام سبک به کشور از طریق بندرچابهار داد. احمدعلی موهبتی در گفتگوهای متفاوت خود با خبرنگاران تاکید کرد که واردات این تعداد دام زنده علاوه بر اشتغال زایی می تواند مشکل گوشت قرمز استان را برطرف کند و مردم سیستان وبلوچستان دیگر نگرانی برای تامین گوشت قرمز سفره های خود نخواهند داشت که هیچ حتی در آینده می توانیم گوشت به کشورهای دیگر نیز صادر کنیم.
 
این گفته های استاندار در حالی مطرح می شود که پیشتر هم مسئولان سیستان وبلوچستان از این استان به عنوان یکی از قطب های مهم تولید گوشت قرمز در کشور یاده کرده اند. همچنین رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز گفته بود که این استان سالانه توانایی تولید 90 هزار تن گوشت قرمز کشور را دارد اما شاهد هستیم که مدتهاست مردم این خطه رنگ گوشت را در سبد غذایی خانوار خود ندیده اند و این روزها برای تهیه چند کیلوگرم آن ایستادن چند ساعته در صف های طویل به آنها تحمیل شده است.
 
یکی از شهروندان زاهدانی در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: قیمت گوشت به بالای 90هزار تومان در هر کیلوگرم رسیده است و ما دیگر توان خرید نداریم اما مگر می شود چندین ماه بدون گوشت زندگی کرد؟! واقعاً نمی دانم چرا مسئولان هیچ راه حل عملی و فوری برای رفع این مشکل ارائه نمی کنند.
 
وی افزود: بعد از اینکه اعلام شد گوشت یارانه ای توسط دولت وارد بازار شده است به فروشگاه های مجاز مراجعه کردم اما در کمال تعجب مشاهده کردم که ابتدا باید اول صبح به این فروشگاه ها مراجعه کرده و حواله دریافت کنیم
جای تاسف دارد که مردم استان حتی در مرکز سیستان وبلوچستان برای یافتن آن باید ساعت ها در زیر آفتاب و صف های طولانی معطل بمانند.
و سپس در ساعت اعلام شده مجدد حضور پیدا کرده و نسبت به خرید چند کیلوگرم گوشت قرمز یخ زده اقدام کنیم!
 
یکی دیگر از شهروندان نیز گفت: جای تعحب و البته تاسف دارد که مسئولان از تریبون های مختلف اعلام می کنند سیستان وبلوچستان دروازه ورودی گوشت کشور است و یکسره از ظرفیت بالای استان در تامین گوشت کشور سخن وری می کنند اما مردم استان حتی در مرکز سیستان وبلوچستان برای یافتن آن باید ساعت ها در زیر آفتاب و صف های طولانی معطل بمانند.
 
وی تاکید کرد: زمانی که برای تهیه حواله مراجعه کردم بسیار خجالت کشیدم چرا که باید کارت ملی خود را ارائه می کردم تا حواله دریافت کنم و این امر به هیچ وجه در شان و منزلت مردم کشور نیست که مسئولان دولتی آن را به مردم تحمیل کرده اند.
 

به گزارش عینی خبرنگار عصرهامون؛ در کنار تشکیل صف های طولانی برای خرید گوشت قرمز در فروشگاه های مجاز مانند اتکا و رفاه، شاهدیم که از روز گذشته صف خرید مرغ هم تشکیل شده چرا که قیمت مرغ هم در استان پرواز کرده و به بیش از 17هزار تومان در هر کیلو رسیده است.
 
کیخا که به گفته خودش حدود دو ساعت در صف دریافت مرغ بود به خبرنگار ما گفت: بعد از آنکه قیمت گوشت قرمز افزایش پیدا کرد دیگر توان خرید نداشتیم و به ناچار تنها از گوشت مرغ استفاده می کردیم اما قیمت گوشت سفید هم پرکشید و به کیلویی بالاتر از 17هزار تومان رسید.
 
وی افزود: از آنجا که مرغ یارانه ای کیلویی 10هزارو500 تومان عرضه می شود برای خرید مراجعه کردم اما پس از ایستادن در صف طولانی در نهایت موفق به خرید نشدم و تمام شد که با دست خالی به منزل برگشتم.
 
مردم سیستان وبلوچستان که معطلی چند ساعته برای تهیه گاز و بنزین و نان و... برایشان عادی شده بود حالا در سال 98 طعم جدید ایستادن در صف های گوشت قرمز و سفید را چشیدند تا شاید مسئولان تدبیری اندیشیده و امید را دل هایشان و رونق را به سفره هایشان باز گردانند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۲۶۱


ارسال