سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
واکنش علمای اهل سنت به اقدام خصمانه آمریکا در تحریم سیل زدگان ایرانی:
مسدود کردن حساب های هلال احمر ایران اوج خباثت دولت ترامپ بود/ تاریخ ننگین آمریکا پر از جنایت علیه بشریت است
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با محکوم کردن اقدامات خصمانه آمریکا بر ضد ملت ایران، گفتند که مسدود سازی حساب های هلال احمر و دیگر نهادهای حمایتی ایران نهایت جنایت بر ضد مردم سیل زده ایران است.
به گزارش عصرهامون، بارندگی های شدید اواخر اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه 98 موجب جاری شدن سیل در بخش عظیمی از نوار غربی و شمالی کشور شده و حتی برخی استان های مرکزی ایران را نیز درگیر کرده، خسارات سیل در برخی نقاط تاجایی است که مردم مجبور به تخلیه خانه های خود شده و در چادر زندگی می کنند.

از اولین ساعات بروز سیل نیروهای امدادی به همراه بسیج، سپاه و ارتش در محل حاضر شده و با تمام توان به آسیب دیدگان کمک کردند اما حجم خسارات و آسیب دیدگان تاحدی است که بازهم در برخی مناطق مشکلاتی وجود دارد، در این بین تحریم های ظالمانه آمریکا بر ضد جمهوری اسلامی ایران و مسدودسازی حساب هلال احمر موجب شد تا این نهاد امدادی نتواند از کمک های خارجی استفاده کرده و حتی کشورهای دیگر نیز نتوانند از هیچ راهی به ایران برای حل مشکلات موجود کمک کنند.

در همین رابطه جمعی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با محکوم کردن اقدامات خصمانه و ضد بشری آمریکا در وضع تحریم های ظالمانه، شیطان بزرگ را دشمن اصلی ملت ایران دانستند و اعلام کردند که بی شک آمریکا با این اقدامات می خواهد به صورت مستقیم به ملت ایران ضربه زده و همچون همیشه در این زمان دشمنی خود را با ملت و دولت ایران فریاد بزند.
 
شیطان بزرگ ملت ایران را دشمن اصلی خود می داند
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تاکید بر اینکه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا همواره ملت ایران را سدی در برابر خود می‌دانسته اند، اظهار کرد: آمریکا همواره به دنبال ضربه زدن به ملت ایران بوده و هست از هر فرصتی برای این هدف شوم خود بهره می برد.

وی افزود: با وجود اینکه این کشور استکباری همواره تلاش کرده تا خود را دوست ملت ایران معرفی کرده و اعلام کند که تحریم ها تنها دولت را هدف قرار داده اما همواره میبینیم تحریم های ظالمانه آمریکا کاملا بر ضد ملت ایران است.

امام جمعه اهل سنت سرباز با اشاره به اینکه تحریم حساب های بانکی موجب کند شدن روند کمک رسانی به مردم آسیب دیده شده، بیان کرد: همین که هیچ کشوری نمی تواند به هلال احمر ایران کمک کند و کمک های بین المللی به دلیل تحریم ها به ایران نمی رسد نشان دهنده اوج دشمنی غرب با ملت همیشه در صحنه ماست.

ملت ایران از هموطنانشان حمایت کردند
وی ادامه داد: ملت ایران در اقدامی زیبا دست به دست هم داده و همچون زمان جنگ با ارسال سیل کمک ها به مناطق سیل زده نشان دادند که اگر چه تحریم ها مانع رسیدن کمک های خارجی به آسیب دیدگان سیل اخیر شده اما مردم ایران پست هموطنانشان ایستاده و از آنان حمایت می کنند.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت با تاکید بر اینکه آمریکا همواره دستش به خون مردم ایران رنگین است، گفت: در تمامی حوادث تروریستی و تلخ می توانیم دست آمریکا را به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشاهده کنیم که به نوعی در حال تلاش برای ضربه زدن به ملت ایران است، از حمله به هواپیمای مسافربری تا جلوگیری از رسیدن کمک ها به مردم سیل زده همه و همه جنایاتی است که این دشمن قسم خورده ما انجام داده و تا ابد نیز ادامه می دهد تا ملت ایران را دلسرد کند اما این مردم تا ابد پای نظام و انقلابشان ایستاده اند.
 
دشمنی آمریکا با ملت بزرگ است
 مولوی مجیب الرحمن رئیسی در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به سیل اخیر در برخی از استان های کشور گفت:  به عنوان یک مسلمان وظیفه دینی و شرعی بر عهده داریم که به هموطنان خود در مواقع بحران و نیاز کمک و حمایت کنیم.

وی  با بیان اینکه ما غلام و نوکر آمریکا نیستیم در واقع آمریکا مانند سگی است که فقط پارس می کند، اضافه کرد: آمریکا با یاوه گویی های خود و با به زبان آوردن خزعبلات، نشان داد مسیری را که ملت مسلمان ایران طی کرده و می کند، مسیر درست و صحیح است.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق با اشاره به اینکه هر کار خیری را که انجام دهیم دشمنان دین راضی نخواهند شد، تصریح کرد: وظیفه داریم که به نهاد هایی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعیت هلال احمر کمک های خود را در جهت یاری رساندن به سیل زدگان اهدا کنیم.

مردم گول مکر و حیله دشمنان را نخواهند خورد
مولوی رئیسی خاطر نشان کرد: آمریکا با مسدود سازی شماره حساب های جمعیت هلال احمر در راستای جلوگیری از کمک های بشر دوستانه دیگر کشور ها نشان داد که در واقع با مسئولین و نظام کشور دشمن نیست بلکه دشمنی وی با ملت بزرگ ایران است.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق گفت:  هدف آمریکا از این اقدام، ایجاد سوء ظن و بی اعتمادی مردم از مسئولین است اما اگر مردم مناطق سیل زده کشور پرسیده شود، متوجه خواهند  شد که نظام و دولت چه اقدامات مفیدی در راستای کمک رسانی به مردم این مناطق انجام داده اند که ادعای آمریکا در عدم کمک رسانی مسئولین به مردم  رد می شود.

مولوی رئیسی در پایان ایجاد شبهه در کمک رسانی به سیل زدگان و عدم توزیع کمک های بشر دوستانه میان مردم مستحق و نیازمند را از دیگر اهداف آمریکا و دشمنان نظام عنوان و اظهار کرد: مردم ایران گول مکر و حیله دشمنان را نخواهند خورد و به نظام و مسئولین خود اعتماد دارند.
 
مسدود کردن حساب های هلال احمر اوج خباثت و دشمنی آمریکا با ملت ایران بود
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، اظهار کرد: اقدام اخیر دولت آمریکا در مسدود کردن حساب های هلال احمر کشورمان جهت دریافت کمک به سیل زدگان نشانه اوج خباثت و دشمنی آمریکا با ملت ایران است اگرچه این دشمنی آمریکا با مردم ایران سابقه ای دیرینه دارد اما این اقدام اخیر ماهیت پلید دولت آمریکا را آشکارتر کرد.

وی افزود: کمک رسانی به آسیب دیدگان سیل وظیفه انسانی همه است اما دولت آمریکا اینبار نیز نتوانست در پشت ژست های بشردوستانه خود پنهان شود و با این اقدام ضد بشری خود ماهیت پلید خود را هویدا ساخت و این دوگانگی دولت آمریکا نشان دهنده سیاست های ضدبشری آن است.

وی خاطرنشان کرد: مسدود کردن حساب‌های هلال احمر ایران، ماهیت واقعی آمریکا را نشان داد دولت آمریکا تنها ادعای حقوق بشری را یدک می کشد و سیاست‌های آمریکا عملا ضد حقوق بشری است، اما ملت ایران در تمام شرایط پشتیبان یکدیگر هستند و هموطنان سیل زده خود را تنها نمی گذارند و هیچ نیازی به کمک های منافقانه استکبار نداشته و نخواهند داشت.


قدرت و محبوبیت سپاه دشمنان را به وحشت انداخته است
مولوی ریگیان پور تاکید کرد: دولت آمریکا تنها با نظام اسلامی مشکل ندارد؛ چراکه با خباثت از رسیدن ساده ترین اقلام ضروری برای نجات جان انسان‌های مصیبت‌زده در سیل نیز دریغ می‌کند پیش از این نیز دولت آمریکا بارها جنایات غیرقابل بخششی علیه ملت ایران مرتکب شده است که هرگز از اذهان ملت ایران پاک نخواهد شد.

مولوی ریگیان پور با اشاره به اقدام احتمالی آمریکا در قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریستی، اذعان کرد: سپاه پاسداران نیرویی مردمی است و امروز نیز شاهد هستیم سپاه پاسداران با تمام توان در کنار مردم سیل زده قرار گرفته و از محبوبیت بیشماری در کشور برخوردار است.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه تصریح کرد:این اقدام نابخردانه دولت آمریکا نوعی فرار به جلو است چراکه این دولت آمریکاست حامی تروریست هایی مانند داعش است و اکنون نیز قدرت و محبوبیت سپاه پاسداران استکبارجهانی را به وحشت انداخته است و قطعا این اقدام دولت آمریکا بی پاسخ نمی ماند.
 
تاریخ ننگین آمریکا پر از جنایت علیه بشریت است
مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با عصرهامون، اظهار کرد: آمریکا از اول پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی خود را با مردم کشورمان آغاز کرده است.
وی گفت: سران این کشور استکباری از همان سال های نخست پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحریم های فلج کننده ای را در همه زمینه ها علیه مردم ایران اعمال کرده اند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان بیان کرد: تحریم های دولت آمریکا در این سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف فشار اقتصادی به ملت ایران شده است.
وی ادامه داد: غذا، دارو و تجهیزات پزشکی جز اقلامی هستند که تحت هیچ شرایطی کشورها نباید تحت تحریم باشند اما دولت آمریکا و کشورهای غربی مردم کشورمان را از این اقلام ضروری و حیاتی تحریم کرده اند.
مولوی مقدسیان افزود: در سیلاب اخیر کشورمان، آمریکا با مسدودسازی حساب های هلال احمر که یک سازمان امدادگر است دشمنی خود را با مردم کشورمان آشکار ساخت.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: تاریخ ننگین آمریکا و سران این کشور استعماری و استکباری پر از جنایت علیه بشریت است.
 
آمریکا دشمن اصلی ملت ایران
مولوی بزی با همت از روحانیون برجسته اهل سنت شهرستان هیرمند در گفتگو با عصرهامون، گفت: در حالی تعداد زیادی از هموطنان ما در غرب و شمال کشور در سیل گرفتار شده اند و نیاز به کمک دارند که تحریم های استکبار مانع از رسیدن کمک های بین الملی به این عزیزان شده است.

مولوی بزی افزود: استکبار جهانی با بستن حساب های بانکی جمعیت هلال احمر مانع از رسیدن کمک های بشر دوستانه بین المللی به خصوص ایرانیان خارج از کشور شده است.

وی ادامه داد: این عمل استکبار جهانی در خصوص مانع شدن ورود کمک های خارجی به کشور نشان می دهد که دشمنی آنان با ملت ایران است.
مولوی برجسته اهل سنت هیرمند افزود: خوشبختانه در دخل کشور حرکات موثری در خصوص کمک رسانی به سیل زدگان انجام شده است و به امید خدا به زودی مردم به خانه های خود باز خواهند گشت و این روسیاهی برای دشمنان ملت خواهد ماند
 
دشمنی اصلی آمریکا با ملت ایران است
مولوی دوست محمد درواخ در گفت و گو با عصرهامون،  گفت: آمریکا دشمن اسلام و همچنین مردم ایران است، سیاست های این کشور اجازه نمی دهد تا مردم ایران بتوانند همانند سایر مردم جهان در آسایش زندگی کنند.

امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک افزود: تحریم های ظالمانه آمریکا، دشمنی آنها را با ملت ایران ثابت می کند، اینکه اکنون از کمک های سایر کشورها به سیل زدگان اخیر نیز جلوگیری می کند کینه چندین ساله ای است که از انقلاب اسلامی در سینه دارد.

وی ادامه داد: دشمنی اصلی آمریکا با مردم ایران است و نه با سیاست ها آن چرا که سیاست های ایران به صلح و دوستی ختم می شود.

مولوی درواخ خاطرنشان کرد: هر گونه مشکلات اقتصادی که ایران اکنون دچار آن شده است ، مقصر اصلی آن کشور آمریکا و هم پیمانان او هستند.

وی بیان کرد: با این حال آمریکا نقشه های شوم بیشتری بر علیه ملت ایران به کار خواهد برد و مردم مسلمان باید هوشیاری خود را نسبت به این کشور حفظ کنند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۳۵۸
مرجع : عصرهامون


ارسال