دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
حکومت خود خوانده پارکبان ها در خیابان های زاهدان
 
رشد قارچ گونه پارکبان ها در کلان شهر زاهدان در حالی زمینه نارضایتی شهروندان را فراهم کرده که این امر علاوه بر کش مکش بین بین راننده و پارکبان ها، منجر به آن شده تا بخشی از درآمد شهر در نبود نظارت صحیح شهرداری از بین برود.
به گزارش عصرهامون، مردم از دیدن شان خوشحال نمی‌شوند چرا که معتقدند پارکبان ها پول زور دریافت می کنند در حالی که طبق قانون اگر توقف از نیم ساعت بیشتر شد باید هزینه ای از راننده گرفته شود.

در سایه غفلت مسئولان امر در حالی گلایه از عملکرد پارکبان ها در کلان شهر زاهدان هر روز بیش از پیش شدت می گیرد که در تازه ترین نوع برخورد این نیروهای شرکتی با شهروندان شاهد آنیم که چون قرارداد شرکت قبلی پایان یافته شرکت جدیدی که مشغول به فعالیت است کارت پارکبان قبلی شهروندان که بر روی شیشه ماشین نصب و در ازای آن 50 هزار تومان پول واریز شده را قبول ندارند و اقدام به توهین و تهدید مردم به جریمه می کنند.

در این میان اما کار برخی از پارکبان ها از خیابان های اصلی شهر به کوچه های فرعی سرایت پیدا کرده و مردم از این روند مدیریتی گلایه مند هستند چرا که به گفته برخی از شهروندان برای پارک در کوچه های فرعی که پارکبان ها در آن هجوم آورده اند باید مبالغی بین 2 تا پنج هزار تومان به صورت نقدی پرداخت کنند و این امر علاوه بر اینکه خلاف قانون محسوب می شود و بارها زمینه دعوا و فحاشی بین راننده با پارکبان یا بالعکس را فراهم کرده، منجر به آن شده تا بخشی از درآمد شهر در نبود نظارت صحیح شهرداری از بین برود.

علی ایحال در حالی فعالیت پارکبان ها آسایش را از مردم به ویژه رانندگان سلب کرده است که به گفته عده ای، به میزانی که از پارکبان ها و برگه های موجود در دست آنان هراس داریم از پلیس راهنمایی و رانندگی و قبض های جریمه وحشت نداریم.

در همین رابطه رودینی، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه جریمه فقط و فقط توسط پلیس راهور که کد جریمه دارد، اعمال می شود، افزود: پارکبان ها طبق قانون 15 تخلفات رانندگی اجازه جریمه ندارند و همیار پلیس محسوب می شوند، بر این اساس اگر تخلفی باشد به پلیس گزارش داده و بعد از آن مرحله پلیس جریمه را اعمال خواهد کرد لذا برگه های موجود قبض جریمه نیست و مستندی بر کار آنان است.

پیش از این نیز سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان در پاسخ به سوال خبرنگار ما گفته بود: پارکبانان در استان اجازه جریمه خودروها را ندارند.

به گفته وی، پارکبانان منابع غیررسمی بوده و بر اساس گفته آنان، هیچ خودرویی توسط ماموران راهنمایی و رانندگی جریمه نمی شود.

فرمانده انتظامی استان خاطر نشان کرد: این افراد تنها باید جلوی پارک خودرو در اماکن ممنوعه را بگیرند و حق برخورد دیگری را ندارند.
 
حال باید دید مسئولان امر در مقابل روند کاری پارکبان ها در کلان شهر زاهدان که زمینه گلایه و نارضایتی شهروندان را مهیا کرده چه تدبیری می اندیشند؟

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۴۷۱


ارسال
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۱/۲۵ ۱۰:۲۳
واقعا حرکت پارکبانان و انچه در زاهدان می بینیم با ذات و جوهره تاسیس این نهاد زمین تا اسمان تفاوت دارد