شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ,24 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳
در خطبه های نماز جمعه تاکید شد؛
نقش بارز سربازان گمنام امام زمان(عج) در تامین امنیت/ ارتش و سپاه در کنار یکدیگر به مردم خدمت رسانی می کنند
 
تعدادی از امامان جمعه شهرستان های مختلف سیستان وبلوچستان با تاکید بر تلاش دشمنان بر ناامن جلوه دادن ایران اسلامی از نقش سربازان گمنام امام زمان، ارتش و سپاه و سایر نیروهای مسلح در تامین امنیت و مردم یاری سخن گفتند.
به گزارش عصرهامون؛ خطیب جمعه زاهدان در خطبه های این هفته نماز که در مصلای قدس برگزار شد ضمن تبریک ایام هفته، اعیاد شعبانیه به خصوص نیمه شعبان که به نام سربازان گمنام امام زمان(عج) نامگذاری شده را تبریک گفت.
 
حجت الاسلام محامی افزود: دهه پایانی ماه شعبان به نام مساجد نام گذاری شده و باید سعی کنیم در این ایام جوانان و مردم را با نقش و جایگاه اصلی مسجد آشنا کنیم چرا که مسجد از همان دوران انقلاب محل رویش ها بوده است.
 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان افزود: مساجد همواره مسیر راه انقلاب را نشان داده اند و جوانان مومن و شهدای زیادی از همین کانون الهی تربیت و پرورش یافتند و اگر امروز شاهد رشد پیشرفت کشور هستیم حاصل تلاش افرادی است که زمانی در مساجد درس علم و اخلاق آموخته اند.
 
امام جمعه زاهدان؛ نیمه شعبان را عید مستضعفان دنیا نامید و گفت: امیدواریم با ظهور حضرت مهدی(عج) شاهد برقراری قسط و عدل در همه جهان باشیم و ظلم و جور مستکبران نیز پایان یابد.
 
وی به نقش ارزشمند سربازان گمنام امام زمان(عج) در تامین امنیت پایدار در کشور اشاره کرد و افزود: مجاهدت و تلاش و فداکاری این عزیزان که بدون نام و گمنام فعالیت می کنند بر هیچ کس پوشیده نیست که تا امروز موفق شده اند علیرغم تلاش دشمنان در ناامن کردن کشور، نقشه های معاندان نظام را خنثی کنند و امنیت امروز ما مدیون رشادت های آنهاست.
 
وی با اشاره به روز گارگر تاکید کرد: چرخ صنعت و توسعه کشور به دست کارگران می چرخد که لازم است مطالبات این عزیزان نیز به طور کامل و در موعد مقرر پرداخت شود.
 
به گوش رسیدن صدای شکستن ستون حکومت آمریکا به برکت وجود سپاه
امام جمعه سراوان هم با اشاره به سالروز کشتار بی رحمانه زنان و کودکان در 26 سال قبل توسط جنایتکاران حکومت آمریکا، اظهار کرد: آمریکای جنایتکار انسان های ساده دل، حقیقت جو و حق طلب را که برای احقاق حق حقیقی مظلومان قدم بر می دارند، را تروریست اعلام می کند، انقلاب اسلامی ایران یک صدای حق و حقیقی است و همه مظلومان و پا برهنگان عالم که امید آنها به این انقلاب است را بر خلاف ایده های شیطانی خود تعریف می کنند.
 
 حجت الاسلام  مجتبی بامری افزود: جنایت کاران حیوان صفت و پلید که چنگال بر امت های اسلامی انداخته اند، پوست انسان های بی گناه که هیچ دستی به آلودگی نداشته اند، زنده زنده کنده اند و دست به غارت و چپاورل کشورهای اسلامی می زنند.
 
امام جمعه سراوان ادامه داد: 11 اردیبهشت مصادف با 15 شعبان المعظم سالروز ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت امام زمان (عج) است که با ظهور این امام بزرگوار تمامی رحمت الهی به برکت وجود ایشان طبق آیات و روایات به بشر نازل می شود.
 
 وی با بیان اینکه نیمه شعبان، عید امیدها برای آینده است گفت: با ظهور منجی عالم بشریت تمام کره زمین از این فیض بهره مند می شوند و حکومتی برپا می شود که سراسر زمین را فرا می گیرد.
 
وی افزود: عید نیمه شعبان امید به مسائلی است که با ظهور امام زمان (عج) قسط و عدل سراسر عالم را فرا می گیرد و ظلم و جور جای خود را به خوبی ها و روشنایی ها می دهد.
 
امام جمعه سراوان با اشاره به اینکه برای ظهور منجی عالم بشریت باید تلاش کرد ادامه داد: همچنین برای احیا و احقاق ارزش های اسلامی و ترویج مهدویت باید تلاش کرد تا برای ظهور آمادگی کامل را داشته باشیم.
 
حجت الاسلام بامری تصریح کرد: اگر مدعی منتظر موعود هستیم باید فرهنگ غنی امید را در  دل ها زنده کنیم و با مجاهدت، تلاش و مقاومت در مسیر خوبی ها که مزدوران عالم را به وحشت در آورده است، مقدمات ظهور را فراهم کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه مسیر تاریخ در دنیای بشریت، مسیر ظلم، جور و سلطه است، تصریح کرد: اگر  مسیری را که با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران احیا شد را در جهان گسترش دهیم تاریکی و ظلمت به نورانیت و خوبی ها تبدیل می شود چرا که در انقلاب اسلامی ایران انسان های مومن، متهد، متقی و مجاهد در تمامی صحنه ها حضور موثر داشته اند.
 
 امام جمعه سراوان با توجه به سالروز گرامیداشت سربازان گمنام امام زمان (عج)، گفت: یکی از نیروهای مجاهد و متقی که در تمامی صحنه ها از انقلاب اسلامی پاسداری و پاسداشت کرده، سربازان گمنام امام زمان (عج) هستند که به صورت گمنام در مسیر انقلاب فعالیت می کنند.
 
حجت السلام بامری اذعان کرد: همچنین حضرت امام خمینی (ره) با نگاه معنوی و نورانی برای نگهداری از ارزش های انقلاب اسلامی از دل مردم و انسان های مومن و متقی دستور تشکیل یک نهاد انقلابی با عنوان سپاه پاسداران را در 2 اردیبهشت سال 57 صادر کرد که این نهاد انقلابی در طول چهل سالی که از انقلاب می گذرد، به بهترین وجه ممکن در تمامی صحنه های حضور داشته است.
 
وی خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران جایگاه والایی در کشور دارد که اگر کشور مخرب و تروریست پرور جهان، این نهاد انقلابی را تروریست می خواند به این دلیل است که امروزه با توجه به مجاهدت ها و حضور موثر و فعال نیروهای سپاه پاسداران در منطقه صدای شکستن تمام ستون های حکومت آنان به گوش می رسد.
 
ارتش؛ عامل اقتدار و عزت کشور
امام جمعه شهرستان خاش نیز ضمن بزرگداشت 29 فروردین ماه و روز ارتش اظهار کرد: ارتش از عوامل اقتدار، عزت، عظمت و سربلندی کشور محسوب می شود که خدمات زیادی به مردم ارائه کرده است.
 
حجت الاسلام غلامرضا دهقان افزود: ارتش در زمان جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی تلاش های بسیاری برای این کشور انجام داد که جای دارد از تمامی این زحمات به نحو شایسته قدردانی شود و نیروهای سخت کوش و مخلص آن را هرگز فراموش نکنیم.
 
وی ارتش و سپاه را شاخصه های بارز ولایت نداری، بصیرت و درایت و خدمات شایسته به مردم عنوان کرد و افزود: این دو نیروی مسلح همواره در کنار یکدیگر بوده و هستند و در کنار هم در راستای مردم یاری تلاش می کنند.
 
امام جمعه خاش ضمن اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران در سال های آغازین انقلاب تصریح کرد: هیچ کشوری نمی تواند سپاه را تحریم کند و اگر امروز فردی سپاه پاسداران را تروریست خوانده است در نگاه ملت ایران هیچ گونه ارزشی ندارد و هرگز پشت این نیروی مردمی با چنین حرف هایی خالی نخواهد شد.
 
حسن عشوری نخستین شهید اطلاعات در چابهار
حجت الاسلام سید محمد موسوی هم در خطبه های نماز جمعه چابهار ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت مهدی(عج) اظهار کرد: شب نیمه شعبان بسیار عظمت دارد دراین شب احیاء سفارش شده و از امام رضا(ع)روایت است که شب نیمه شعبان، خداوند بندگان را از آتش دوزخ می رهاند و گناهان بزرگ را می بخشد.
 
وی مهدی موعود را ناجی بشر دانست و افزود: ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، فقط برای نجات مسلمانان نیست، بلکه ظهور این بزرگوار، برای نجات بشریت می باشد و زمین را پر از عدل و داد می کند.
 
امام جمعه چابهار ادامه داد: هنوز اهداف پیامبران اسلام محقق نشده است و ظهور امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف، این اهداف را محقق می کند و دشمنان امروز جهان اسلام از این امام همام هراسانند.
 
وی در ادامه هفته سربازان گمنام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف را به مجاهدان حق تبریک و تاکید کرد: این مجاهدان در عین گمنامی، پاسدار حریم فرهنگ و اقتصاد و امنیت ما می باشند و شهید حسن عشوری در ماه مبارک رمضان سال۹۶ در درگیری با ملحدین و کفار در شهرستان چابهار به شهادت رسید.
 
حجت الاسلام موسوی مطرح کرد: همچنین سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به فرمان امام خمینی( ره) که منشا خدمات فراوانی در چهل سال انقلاب بوده گرامی می داریم.
 
وی در پایان با اشاره به اوصاف افراد مومن خاطرنشان کرد: زرنگ ترین افراد باایمان، کسانی هستند که در عین اینکه با مردم معاشرت دارد، صفات زشت و رذیله برخی از مردم در آنها تاثیر ندارد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۷۵۳


ارسال