دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵
واکنش آموزش و پرورش به حرف های نماینده ایرانشهر؛
21 هزار نفر از فاقدین شناسنامه مشغول به تحصیل هستند/فرصت تحصیل برای همگان در سیستان وبلوچستان فراهم است
 
رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون 21 هزار نفر از فاقدین شناسنامه در حال تدریس در مدارس استان هستند.
به گزارش عصرهامون، روز گذشته محمد نعیم امینی فرد، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با یکی از رسانه ها به آمار بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: درحال‌حاضر طبق آمار آموزش و پرورش حدود 150 هزار نفر بازمانده از تحصیل را در استان داریم اما اینکه دقیقا چند درصد باشند آمار جدید نداریم، قبلا بازماندگان از تحصیل بدون مدارک هویتی در استان 30 درصد بود اما وظیفه استانداری‌ها است که در این موارد فعال‌تر باشند.

در همین راستا علی مرادی، رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: خانه به خانه برای جذب بازماندگان از تحصیل در اقصی نقاط استان با مشارکت علوم پزشکی، دهیاری ها، خانه بهداشت، کمیته امداد و بهزیستی اقدام کرده ایم؛ در حال حاضر شرایط سواد آموزی برای همگان فراهم است به گونه ای که برای کودکان کار نیز 28 مرکز آموزش از راه دور وجود دارد تا به تحصیل خود ادامه دهند.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون 21 هزار نفر از فاقدین شناسنامه در حال تدریس در مدارس استان هستند، افزود: بازمانده از نظر آموزش و پرورش بر اساس آمار استخراجی از سازمان ثبت احوال در سرشماری سال 95 حدود 164 هزار نفر است که از این تعداد طی سه سال گذشته 121 هزار نفر جذب شده و مشغول به تحصیل هستند.

به گفته وی، در 6 هزار پارچه آبادی موجود در استان فرصت تحصیل برای همگان وجود دارد، در این راستا در حاشیه شهر زاهدان 40 نقطه را شناسایی کردیم که بازماندگان از تحصیل شناسایی  شوند از این تعداد 27 نقطه شناسایی شد چراکه مابقی نقاط بازمانده از تحصیل نداشتند.

مرادی در ادامه در پاسخ به این گفته نماینده مجلس که "توسعه نیافتگی آموزشی در سیستان و بلوچستان به حدی شدید است که باعث عوارض گسترده در سطح زندگی مردم و شاخص توسعه می‌شود که دولت باید فکر جدی کند"، افزود: شاخص های ما این را نشان نمی دهد، در تمام شاخص های آماری حرفی برای گفتن داریم. یکی از شاخص ها کنکور است که در آن رتبه 27 کشوری را کسب کرده ایم، همچنین در سوادآموزی رتبه 5، در پوشش تحصیلی رتبه 30 و از نظر شاخص فضای آموزشی قبل از سال 92 نزدیک به 3 و اکنون به 5 رسیده ایم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۰۴۱


ارسال