جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
شهردار منطقه یک زاهدان گفت: قرار بود گازرسانی به این شهر خبر خوشایندی به کام مردم باشد که متاسفانه تبعاتی را به دنبال داشت.
به گزارش عصرهامون، کنده کاری های پی در پی شرکت گاز، وجود گودال های عمیق و عدم ترمیم آن این روزها دغدغه اصلی شهرنشینان زاهدانی است که هزینه تعمیرات ماشین صدای نارضایتی آنان را به دنبال دارد.
 
اعتراضات شدید مردم در خیابان های معلم، امیرکبیر، بزرگمهر، انقلاب، دانشجو و ... در شبکه های اجتماعی نسبت به وضعیت نابسامان خیابان ها و معابر عمومی  این کلان شهر که بعد از حفاری های پیمانکاران شرکت گاز برای خط لوله این شهر به ویژه در سطح خیابان اصلی به وجود آمده است ضمن ابراز گلایه از روند موجود از مسئولین خواستار رفع این بحران شدند.
 
رانندگان تاکسی اما دلی پر درد از بالا رفتن هزینه تعمیرات ماشین دارند و می گویند: شرکت گاز باید به محض انجام لوله کشی اقدام به ترمیم آسفالت کند چرا که خیابان های زاهدان با وجود آسفالت چهل تکه هزینه های سرسام آوری را بر خانواده ها تحمیل کرده، آن هم در شرایطی که برای خرید یک جفت لاستیک باید حداقل یک میلیون تومان هزینه کرد.
 

 
گودال های بی نهایت این کلان شهر تنها گلایه رانندگان تاکسی نیست و این روزها در هر کوچه و خیابانی که قدم بر می داریم رهگذران نیز از آسفالت های بی سر و سامان خیابان گلایه دارند، آسفالت هایی با گودال های فراوان که با اندک بارانی پر شده و مشکلات زیادی را به بار آورده اند.


ریگی یکی از شهروندان در گفت وگو با عصرهامون با بیان اینکه نوع آسفالت ریزی در سال های اخیر مناسب نبوده است، بیان کرد: از نظر مسئولان شهری تنها خیابان های زاهدان به بلوار دانشگاه، دانشجو و بزرگمهر خلاصه می شود و نقاط دیگر شهر برای ارائه خدمات شهری اهمیتی ندارد.
میری شهردار منطقه یک زاهدان در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: قرار بود گازرسانی به زاهدان خبر خوشایندی به کام مردم باشد که متاسفانه تبعاتی را به دنبال داشت.

 
وی بیان کرد: شرکت گاز زمانی که شروع به حفاری کرده ابتدا باید ایستگاه های تقلیل فشار(tbs) را ایجاد می کرد اما اول حفاری و بعد به فکر ایستگاه افتاد؛ اکنون که حفاری کرده برای ایجاد ایستگاه با پیدا کردن زمین به مشکل افتاده است که نهایتا هم موفق نشد و باز هم شهرداری به کمک آمد و از فضاهای پارکی خود در حدود 150 متر به شرکت گاز اختصاص داد تا عملیات گازرسانی را انجام دهد.
 
شهردار منطقه یک زاهدان ادامه داد: با ایجاد ایستگاه توسط شرکت گاز، علمک ها نصب و بعد شهرداری می تواند به ترمیم آسفالت کنده کاری شده بپردازد.
 
میری در پایان خاطر نشان کرد: در این زمینه برای آسفالت و اکیپ کاری شهرداری مشکلی ندارد و منتظر اتمام عملیات شرکت گاز هستیم.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۱۶۶


ارسال