يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ,28 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۱
حصار شهرداری دور پارک های زاهدان/ ورود تا اطلاع ثانوی ممنوع!
 
در حالی شهروندان زاهدانی از حصار طولانی مدت پارک ها در پی عملیات عمرانی گلایه کرده که به گفته یک مسئول، علت اصلی تاخیر در پروژه ها وجود درختان تنومند و قدیمی در برخی از میادین و پارک ها است.
به گزارش عصرهامون، در حالی قریب به 6 ماه از زمانی که حصار های بلند پلاستیکی بر دور میادین و پارک های اصلی کلانشهر زاهدان همچون پارک شهر، شادی ها، میدان شهدا، بلوار جام جم و... می گذرد که مردم این منطقه از دسترسی به فضای سبز و تفریح در این مکان ها بیش از گذشته محروم مانده اند.

یکی از مشکلات ماه های اخیر در این کلانشهر که مسافران نوروزی هم با آن دست و پنجه نرم کردند عملیات عمرانی سازمان فضای سبز پارک ها و شهرداری های زاهدان بود که حق استفاده از امکانات تفریحی یا سپری کردن اوقات فراغت را در فضای سبز از مردم گرفته بود. تعمیراتی طولانی که مردم را کلافه کرده و خواستار تسریع امور بازسازی و ترمیم آن هستند.

سلیمی، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری زاهدان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: "پارک شهر" به خاطر ایراداتی که در سنوات گذشته داشته و پارکی کهنه و قدیمی بود اقدام به تعمیر و بازسازی آن شد به گونه ای که از طریق معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری قراردادی با پیمانکار به مدت 7 ماه بسته شد که از چهار ماه قبل از سال شروع و تا پایان اردیبهشت ما این پروژه به اتمام می رسد.
 

 
به گفته وی، از آنجایی که این مکان یکی از پارک های قدیمی زاهدان به شمار می رود یکی از دلایل تاخیر در اجرای پروژه آن درختان تنومند قدیمی هستند که ماشین آلات به راحتی نمی توانند در آنجا تردد کنند.

این مسئول افزود: تمامی معابر، سرویس های بهداشتی، روشنایی و مبلمان شهری در این مکان نوسازی و بازسازی شده است.

وی در ادامه به پروژه میدان شهدا اشاره کرد و گفت: این مکان هم یکی از میادین انباشته از درختان تنومند 80-70 ساله است که امکان تردد ماشین آلات در آن وجود ندارد و عملیات بازسازی و ترمیم معابر آن باید با دست انجام شوند، امید می رود به زودی پروژه عملیاتی این پارک هم به اتمام برسد.
 
 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری زاهدان بیان کرد: آنچه که حاصل تلاش و فعالیت شهرداری زاهدان در بخش سیما منظر  بوده، این است که در سال جدید سرانه فضای سبز شهری را افزایش دهیم در این راستا با کمک دفاتر تسهیل گری در خیابان های کریم آباد، شیرآباد، شریعتی شمالی بالغ بر 60 هزار درخت غرس شده است.

سلیمی در پایان از شهروندان خواستار مشارکت در امر نگهداری و حفاظت از فضای سبز شد و گفت: شهروندان باید با همیاری، فضای سبز موجود اعم از چمن کاری، گل کاری، آبنما و سایر وسایل رفاهی را تا سرحد امکان پیوسته سرحال، شاداب و به صورت طبیعی و زنده نگه دارند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۳۲۹


ارسال