پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۴
پلاک مخدوش؛ خدشه ای عمیق بر ایمنی جاده ها
 
تردد خوروهایی با پلاک مخدوش در جاده های سیستان و بلوچستان موجب به خطر افتادن ایمنی و امنیت جاده های استان شده است.
به گزارش عصرهامون، تردد خودروهای پلاک مخدوش در محورهای موصلاتی استان معضلی ست که همواره امنیت جاده ها را به خطر انداخته و سبب بروز حوادثی ناگوار می شود.

سرعت سرسام آور این اتومبیل ها برای گریز از چنگ قانون گاهی موجب تصادفات ناگوار و سوختن عده ای بی گناه در آتش طمع سودجویان می شود.

عدم پایبندی به قوانین راهنمایی و رانندگی و تضعیع حقوق دیگران در رانندگی عواملی ست که می تواند به قیمت از دست دادن جان یک نفر منجر شود و امنیت و ایمنی جاده را به خطر بیندازد.

سرگزی، شهروند زاهدانی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون، ضمن گلایه از افزایش روزافزون این ناهنجاری در سطح جاده های استان گفت: چندی پیش برای گذراندن ایام تعطیلات در یکی از شهرهای جنوب استان با خانواده راهی سفر شدیم. حدود یک ساعت بود از خروج مان از شهر می گذشت که ناگهان یک سواری وانت با سرعتی بالا از کنارمان عبور کرد.

وی ادامه داد: این خودرو در حالی که به چپ و راست می پیچید برای گمراه کردن خودروی پلیس که در تعقیبش بود اقدام به خارج کردن دودی غلیط از خود اگزوز خود کرد. برای لحظاتی شعاع دیدم بسیار محدود شد و خود را در میان دود می دیدم و اگر بخت یار نبود و خورویی دریگر سد راهمان می شد یا به ما برخورد می کرد، تضمینی وجود نداشت که جان سالم به در ببریم.
 
یکی از رانندگان تاکسی خط زاهدان-خاش نیز در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: چندین سال است که هر روز در محور زاهدان-خاش و بلعکس مسافر جابجا می کنم.

وی افزود: تا زمانی که به خانه بر می گردم خانواده ام از ترس اینکه اتفاقی برایم نیفتد و تصادف نکنم نگران هستند و دلهره دارند، اما برای کسب درآمد و تامین معاش خانواده ام مجبورم این کار را انجام دهم.

دو روز پیش بود که احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان در نشست کمیسیون هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان از برخورد جدی با افراد معدودی که در حوزه قاچاق، رفتارهای ناهنجار از قبیل تردد های بالاتر از سرعت مجاز در جاده ها و سرپیچی از قانون را رواج می دهند خبر داد و گفت: با قاقچیانی که اقدام به حمل سوخت می کنند و با این کار مخل آرامش شهروندان شده اند برخورد قانونی می شود.

وی با بیان اینکه در گلوگاه ها برای کنترل قاچاقچیان خارج از استان که به نام مردم استان و به کام دیگران مواد سوختی را قاچاق می کنند دوربین نصب خواهد شد اذعان داشت: افرادی که با کارتی غیر از کارت ماشین مورد نظر سوخت تهیه می کنند متخلف محسوب شده و چنانچه جایگاه های سوخت این موضوع را مدیریت نکنند با آنها برخورد می شود.

موهبتی بیان کرد: فروش سوخت مرزنشینان در مرز بر اساس عرضه و تقاضا انجام خواهد شد و این هفته سهمیه سوخت مرزنشینان متفاوت از قبل خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: همکاری تمام شهروندان با نیروهای انتظامی در خصوص شناسایی خودروهای پلاک مخدوش و بدون پلاک ضرورت دارد.

سردار طاهری، جانشین فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان نیز از اجرای طرح برخورد با صاحبان خودروهای پلاک مخدوش خبر داد و گفت: این طرح، از فردا/ 21 اریبهشت ماه در جاده های استان اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: متاسفانه معضل جدی قاچاق سوخت در استان، سبب بروز تصادفات شدید در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان خصوصا محورهای زاهدان- خاش و خاش- سراوان شده است.

وی هدف از اجرای این طرح را پیشگیری از وقوع اینگونه تصادفات برشمرد و تصریح کرد: با توجه به هماهنگی های انجام شده با قوه قضائیه، خودروهایی که با اجرای این طرح توقیف شوند، به مدت دو ماه در پارکینگ نگهداری خواهند شد.

به گفته طاهری، در روزهای گذشته نیز حدود 180 دستگاه خودرو توقیف و به پارکینگ منتقل شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۵۳۰


ارسال