يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی شهروندان زاهدانی از خاموشی برق برخی از معابر شهر گلایه دارند که گاها چراغ های تیر برق توسط ماشین های حمل سوخت قاچاق شکسته و تخریب می شوند.
به گزارش عصرهامون، در حالی روشن سازی معابر شهری یکی از نیازهای جامعه محسوب می شود که این روزها برخی از خیابان های کلانشهر زاهدان در تاریکی به سر برده و زمینه نارضایتی شهروندان را فراهم کرده است.

این خاموشی ها به گونه است که چراغ خیابان‌ها و کوچه‌ها یا کاملا خاموش بوده و یا اگر روشن است نور آن بسیار ضعیف می باشد که این موضوع مشکلات بسیاری را برای تردد شهروندان به وجود آورده است.

با این وجود صبح امروز برخی از ساکنین غدیر شهر زاهدان با بیان اینکه خاموشی معابر بلای جان آنها و فرزندانشان است، گفتند: اگر یک ماه فیش برق را به موقع واریز نکنیم اداره برق سریعا اقدام به ارسال اخطاریه و قطع آن می کند این در حالیست که معابر این منطقه از روشنایی کافی برخوردار نیست.

 یکی دیگر از ساکنان در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه برخی از بلوارها فاقد روشنایی لازم هستند، افزود: این امر علاوه بر اینکه زمینه بروز تصادفات را افزایش می دهد، در افزایش سرقت از منازل هم تاثیر قابل توجهی دارد که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت، بر این اساس می طلبد مسئولان امر چاره ای اساسی بیاندیشند.

یکی از ساکنان خیابان ثارالله زاهدان هم در این خصوص بیان کرد: چندین روز است که با خاموشی معابر در این محدوده دست و پنجه نرم می کنیم، مسئولان اداره برق آن قدر که به فکر وصول قبض ها هستند اگر به رفع نواقص هم می پرداختند اکنون مشکل مردم رفع می شد.

به گفته این شهروند، گاها پیش آمده که به علت چند روز تاخیر در پرداخت قبوض برق یک خانه یا مغازه ای که محل کسب یک خانواده است از سوی این اداره قطع می شود اما در ازای آن خاموشی معابر که تاثیر بسیاری در تردد اهالی و همچنین کسبه ها دارد نادیده گرفته می شود.
 
در همین راستا مسعود نژادعبداله، مدیر برق منطقه دو زاهدان بیان کرد: سال گذشته تمامی بلوارهای محدوده غدیرشهر، شهرک جهاد و شهرک برق که رکود گذاری شده بود مجهز به سیستم روشنایی معابر شد.

وی افزود: هنوز برخی از قسمت های این مناطق تحویل شهرداری ها نشده و توسط تعاونی ها کارهای زیرساختی آنها انجام می شود اما روشنایی بلوارهای آن به نحو کامل انجام شده است.

به گفته مدیر برق منطقه دو زاهدان، روشنایی معابر اصلی محدوده های فوق مجهز بوده و مشکلی ندارند، در معابر فرعی غدیر شهر هم چراغ های روشنایی بر روی تیربرق ها نصب شده؛ منکر این نیستیم که زمانی به علت نقص فنی معبری از دسترس خارج شود که در این صورت نیز شهروندان باید با سامانه 121 تماس گرفته و محلی که دچار نقص شده را اعلام کنند تا حداکثر ظرف مدت 15 روز مشکل آن برطرف شود.

وی ادامه داد: از ابتدای اردیبهشت ماه تا کنون تنها دو آدرس در محدوده غدیر شهر به سامانه اعلام شده که برنامه کاری برای آنها در دست اقدام است؛ البته گاها تماس های اعلام شده از سوی شهروندان اشتباه می باشد که در این شرایط نیر مامور برق با مشترکی که شماره آن ثبت سامانه شده تماس برقرار کرده که وی جوابگو نیست.

نژاد عبداله علت خاموشی برخی از مناطق حاشیه شهر زاهدان را سهل انگاری برخی از شهروندان عنوان کرد و گفت: پدیده تخریب چراغ ها یک معضل به شمار می رود که شهروندان خود باید این موضوع را مدیریت کنند؛ گاها وقتی برخی از شهروندان مبنی بر قطعی چراغ معابر به این اداره مراجعه و برای بازدید به آن محل می رویم مشاهده می شود چراغ ها شکسته است یکی از دلایل این اقدام ورود ماشین های سوخت به داخل شهر است که با روشنایی معابر مشکل داشته و اقدام به تخریب آنها می کنند؛ بر این اساس شهروندان باید با مدیریت این موضوع مراتب را با شماره تلفن 121 در جریان گذاشته تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۷۹۸


ارسال