دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶
در خطبه های نماز جمعه سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
ایران به پشتوانه رهبری انقلاب از هر گزندی در امان است/مذاکره با آمریکا هیچ مشکلی از کشور را حل نمی کند
 
خطیبان جمعه سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه مذاکره با غرب هیچ اثری برای ملت ایران ندارد، حمایت از تولید ملی، توجه به بیانات رهبری انقلاب و عدم وابستگی به بیگانگان را راه رهایی از مشکلات موجود دانستند.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام مجتبی عزیزی ظهر امروز در مصلی قدس زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی نیز اظهار کرد: تقوا یک‌ ثروت گرانبها در اختیار ما است و باید این چنین ثروت هایی را قدر دانست.

امام جمعه موقت زاهدان افزود: یک دهه از ماه مبارک رمضان گذشت و اگر نتوانستیم در این مدت توشه جمع کنیم باید به خودمان بنگریم و در اعمال خود تجدید نظر کنیم بلکه در ادامه راه موفق باشیم.

وی ادامه داد: خداوند راه حل های فراوان در اختیار ما گذاشته یکی از این راه ها خواندن قرآن کریم است، قرآن هدایت گری است که هر چه دارد نور است و اگر در این ماه یک آیه تلاوت کنیم انگار سالها قرآن خواندیم.

عزیزی گفت: قرآن برای همه دردها عاطفی و اجتماعی و احساسی طبیب است، باید از قرآن استفاده کرد اگر در زندگی مشکل داریم اگر در احساس مشکل دارید اگر قلبتان تیره شده قرآن تلاوت کنید تا پند های خدا را یاد بگیریم.

امام جمعه موقت زاهدان بیان کرد: قرآن هدایت گر ما است و در این پیچیدگی های دنیا و انحرافات میتواند ما را به راه راست هدایت کند.

وی افزود: ما باید قرآن را برای هدایت بخوانیم، کسی که اهل قرآن باشد به خانواده و دیگران ظلم نمیکند کسی که اهل قرآن باشد دروغ نمی‌گوید کسی که اهل قرآن و کتاب خدا باشد راه را اشتباه نمی‌رود.

ما با شیطان مذاکره نمیکنیم
حجت‌الاسلام عزیزی خطیب جمعه زاهدان در ادامه افزود: با توجه به این که چهل بهار از انقلاب ما میگذرد و چهل سال این مردم مقاومت کرده اند در برابر تمام دشمنی ها و یک تنه در برابر همه نا مهربانی ها ایستادگی کردند هیچ زمانی به حرف یک دولت و یک کشور ترس به دلشان راه نمیدهند.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: به پشتوانه رهبری انقلاب، مردم بصیر و نیروهای مسلح قدرتمند هیچ گزندی به کشور ما وارد نخواهد شد.

عزیزی افزود: ابر قدرت فقط خداست و ملتی که خدا را دارند ابر قدرت است نه آمریکا که جز جنایت هیچ کار نکرده است.

وی بیان کرد: از دولت هشتم مذاکرات آغاز شد چهار دولت مذاکره کردند و در دولت دوازدهم برجام آغاز شد اما آخر و عاقبت این برجام را دیدیم، پس با توجه به گفته رهبر معظم انقلاب نباید با چنین دولت های بی ثباتی مذاکره کرد دولت های که به هیچ‌ عهدی عمل نکردند.


عبادتی بالاتر از کمک به نیازمندان نیست
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه دلگان با اشاره به سالروز انجام عقد اخوت بین پیامبر مکرم اسلام(ص) و امام علی (ع)، گفت: پیامبر گرامی اسلام به امر خدا دستور فرمود که مسلمانان هر کدام با یک نفر عقد اخوت ببندد، رسول خدا (ص) با حضرت علی (ع) عقد اخوت بست.

وی به سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) در نیمه رمضان اشاره و بیان کرد: آن امام بزرگوار از جمله جز پنج نفری است که آیه تطهیر در شأن آنها نازل شده است‌، امام حسن (ع) از لحاظ سیرت و صورت شبیه ترین به جد بزرگوارش حضرت رسول(ص) بود.

خطیب جمعه شهر دلگان ادامه داد: یکی از شاخصه ها و ویژگی های امام حسن (ع) کرامت و بخشندگی اش بوده است،امام دوم شیعیان فریاد رسان و حامی مستضعفان‌و نیازمندان جامعه بوده است.

حجت الاسلام بامری تصریح کرد: در خصوص اهمیت انفاق، کمک به دیگران و پرداخت زکات آیات، احادیث و روایات زیادی آمده است، در این ماه مبارک به نیازمندان، یتیمان و مستضعفان رسیدگی شود.

امام جمعه شهر دلگان گفت: عبادتی بالاتر از کمک به مستضعفان،یتیمان و بندگان نیازمند خداوند نیست؛ اموال خود را با پرداخت زکات و صدقه حفظ کنید.


مذاکره با آمریکا هیچ مشکلی از کشور را حل نمی کند
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه چابهار گفت: رهبری در گام دوم انقلاب در دیدار با مسئولین خطاب به مردم فرمودند اگر می خواهید با دشمن بجنگید در خودکفایی و تولید پیشرفت کنید.

وی با بیان اینکه متخلفان اقتصادی بدون ملاحظه محاکمه شوند تصریح کرد: برخی می گویند تولید داخلی گرانتر است موردی نیست اگر جنس ایرانی خریداری شود باعث رونق تولید و قدرت اقتصادی کشور می شود.

امام جمعه چابهار ادامه داد: برخی ها الان تمام مشکلات را به برجام گره می زنند و می گویند بگذاریم انتخابات آینده آمریکا شاید اوباما رای بیاورد، ای احمق مگر نمی دانی سگ زرد برادر شغال است چرا چشم به خارج از کشور دارید.

وی تنها گزینه برای پیشرفت را مقاومت دانست و اذعان کرد: جنگ اقتصادی امروز با اراده الهی و ملت به پیروزی خواهد رسید، تولید داخل را افزایش داده چراکه مذاکره با آمریکا سم است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت جوان کشور نشانگر بهره وری ما می باشد گفت: نمی خواهیم مثل کشور ژاپن شویم که دو سوم آن جمعیت پیر می باشند و یک سوم خدمت آنان را می کنند بنابراین زاد و ولد و فرزند آوری را جدی بگیریم.

ازدواج آسان جوانان را در کشور ترویج دهید
وی در خصوص وفات همسر پیامبر عنوان کرد: در شان حضرت خدیجه همین بس که در عظمت او جبرئیل به حضرت رسول سلام خداوند را رساند و مردم مکه به حضرت رسول می‌گفتند این زنی که می خواهی با او ازدواج کنی از نظر کمال، ثروت، پاکدامنی و زیباترین زنان مکه می باشد.

وی بیانات رهبری در خصوص تقوا فصل الخطاب دانسته و تشریح کرد: مقام معظم رهبری چند روز قبل تقوا رو معنا کردند یعنی اینکه ملاحظه خداوند را در کارهای خیر و شر کنید، روزه برای این است که به امید تقوا در کارها، تفکر و اعمال روزمره خود ملاحظه را کنید.

خطیب نماز جمعه چابهار تاکید کرد: ازدواج از ۱۸ سالگی باعث از بین رفتن فساد در جامعه می شود با فضای خطرناک مجازی دختر ۳۵ ساله ممکن نیست چه اتفاقاتی بیفتد و یا پسری که به ۳۶ سالگی رسیده باشد اگر ۲۰ سالگی ازدواج کند با لذت بیشتر زندگی خواهد کرد.

وی عنوان کرد: ازدواج باعث برکت در زندگی می شود، چرا ازدواج و مراسمات مجلل در جامعه رواج یافته است، کسی که وسائل و واسط گر ازدواج دو مومن شود عمل عبادت یک سال نافله شب و روزه برایش نوشته می شود.

وی با بیان اینکه اگر کسی که بین دو زن و شوهر تفرقه اندازد بدترین عذاب های جهنم برایش وعده داده شده تشریح کرد: امروز در جامعه ما مشکل فقر و امکانات مالی می باشد و طبق احادیث ازدواج باعث افزایش روزی در زندگی می شود.

حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: ازدواج های آسان با مهریه کم و بدون مجلل گرایی در نزد خدا ارزشمند است و کسی که از ترس فقر ازدواج نکند به خداوند بدگمان است.

کسانی که مانع استخدام جوانان می شوند کوته فکر هستند
خطیب جمعه شهر بنجار در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: امام حسن(ع) زندگی خود را وقف کمک به فقرا کرد و در این ماه مبارک مومنان سعی کنند تا از این سنت حسنه پیروی کنند.

وی افزود: انسان باید همواره به وظایف انسان دوستانه خود عمل کند و در آستانه سالروز اهدای عضو به فکر هم نوعان خود باشد، چرا که بسیاری از زندگی ها در گرو بخشش و کمک دیگران است.

حجت الاسلام پارسا ادامه داد: همواره جوانان این دیار به جهت استخدامی تمام مراحل را طی می کنند اما برخی از افراد حسود و کوته فکر مانع استخدام این جوانان می شوند.

وی خاطرنشان کرد: در تحقیقات محلی که به جهت استخدامی جوانان انجام می گیرد برخی از افراد به جای معرفی اخلاق حسنه فرد از بدی های او اظهار نظر می کند که این فعالیت آنها مانع از استخدام جوانان است.

خطیب جمعه بنجار گفت: باید این موضوع فرهنگ سازی شود چرا که در سیستان بیکاری موج می زند و عدم استخدام فرد باعث بروز ناهنجاری های اجتماعی از قبیل اعتیاد می شود.

تنها راه مقابله با آمریکا مقاومت است
وی با اشاره به سالروز معراج پیامبر اسلام و آغاز تحول در هدایت مسلمانان گفت: روز بهره وری و بهینه سازی مصرف که با توجه به فصل گرما همه باید در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند تا نعمت های خدادادی اسراف نشود و باعث قطعی برق و شیفت بندی نشویم.

در ادامه حاج آقا پارسا به تحولات جهانی و یاوه گویی ها و لجن پراکنی های رییس جمهور نادان امریکا اشاره کردو گفت: ترامپ نادان علیه ملت ایران انجام می دهد و مقام معظم رهبری این رهبر حکیم و بصیر و بی بدیل در فرمایشات روزهای گذشته گفتند که تنها راه ما مقاومت در برابر امریکاست و با تکیه بر ظرفیت و توان داخلی تحریم ها را تبدیل به فرصت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: مذاکره در شرایط کنونی دولت امریکا سم مضاعف است و نتیجه ای نخواهد داشت چرا که آمریکا در مذاکره تابع هیچ قاعده و قانونی نیست و فقط به فکر منافع شوم و استکباری خود است.

وی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب همچنین فرموده اند که که جنگ نخواهد شد چون ما هیچ وقت ابتدا به ساکن آغازگر جنگ نخواهیم بود و برای امریکا هم جنگ به صلاح و صرفه نیست چون قدرت موشکی و دفاعی ما را می دانند.

پهباد های یمن کابوس عربستان سعودی
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری با اشاره به دیدار جمعی از مسئولین با رهبر معظم انقلاب، واژه به واژه و کلام به کلام فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی را راه گشا دانست و افزود:  آمریکا با هیاهو به دنبال ایجاد ترس میان برخی از افراد که از غول بی دست و پا و استخوان پوسیده که دارند، است اما آمریکا از بطن انقلاب اسلامی که حرکت خدایی است خبر ندارد.

 وی ادامه داد: آمریکا در صدد است تا میان مردم و نظام فاصله ایجاد کنند اما مردم این آگاهی را داشته باشند که ایران اسلامی امروز به قله هایی رسیده که دشمن نفس ها و عربده های آخر خود را می زند.

 امام جمعه شهرستان سراوان اذعان کرد: دشمن فکر می کند اگر ناو بفرستد ملت ایران می ترسند اما ملت غیور ایران که متصل به قدرت خداوند هستند، این موضوع را درک کرده اند که آمریکا نمی خواهد قبول کند که یک کشور مسلمان با حاکمیت اسلامی قدرتمند باشد چرا که به دنبال این هستند که ابزار های قدرت نظام جمهوری اسلامی را بگیرند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری تصریح کرد: همواره آمریکا در معاهده ها عهد شکنی کرده، هیچ زمانی به دنبال حل مشکلات نبوده و در تلاش است تا در دنیای اسلام مسلمانان را به بردگی بگیرد و به صورت قلدرمآبانه منابع کشورهای مسلمان را چپاول و غارت کند.

دست اندر کاران مسائل اقتصادی در بحث معیشت و تولید باید لباس رزم بر تن کنند
 وی با بیان اینکه از نظر انقلاب اسلامی ایران رژیم صهیونیست باید محو و نابود شود، خاطر نشان کرد:  دشمن در دل اسلام یک غده سرطانی را به پیشرفته ترین سلاح ها تجهیز کرده تا به صورت شبانه روز در دنیای اسلام و در کشور مظلوم فلسطین، جنایت های بزرگی انجام دهد.

امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به راه اندازی جنگ اقتصادی توسط دشمن، اضافه کرد: دست اندر کاران مسائل اقتصادی در بحث معیشت و تولید باید لباس رزم بر تن کنند و مانند یک رزمنده شبانه روز تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به اینکه چرا برخی ها از کشتی به گل نشسته برجام خارج نمی شوند، گفت: دل بستن به جسد پوسیده برجام خطا و خیانت است و با اقتدار، مقابله و مقاومت از گردنه سخت اقتصادی به خوبی عبور خواهیم کرد و دشمن به ذلت خواهد افتاد.

 وی با اشاره به حضور پهباد های یمنی که کابوس بزرگی برای ائتلاف سعودی شده اند، تصریح کر:امروز مقاومت یمن تجهیز به موشک های پیشرفته شده  که آسیب پذیر بودن عربستان را به نمایش گذاشتند.
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: دشمن فکر می کرد با تحریم نفت ایران، عربستان و امارات می توانند تأمین کننده نف باشند اما مشاهده شد که با یک پهباد چقدر آسیب پذیر هستند که حمله پهبادی یمن به عربستان خود حاوی پیام به آنها بود.

حجت الاسلام و المسلمین بامری خاطر نشان کرد: امارات نیز آلوده به جنایت هایی در بسیاری از نقاط است که دشمن فکر می کرد این کشور را می تواند مأمن امن و جایگاه و ابزار قدرت قرار دهد و دیگر کشور ها را در مخمصه بگذارند که حمله به نفت کش های اماراتی حاوی این پیام بود که اگر بخواهند همراهمی و همگامی کنند کمر آنها در بعد اقتصاد می شکند.
 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۸۳۵


ارسال