جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک کارشناس مذهبی کلید بخشش خداوند در شب های قدر را بخشیدن گناه دیگران دانست و گفت: این شب ها بهترین فرصت برای طلب بخشش و آمرزش گناهان و زمینه‌ خودسازی انسان است.
به گزارش عصرهامون، رمضان ماه قرآن و میهمانی خدا، ماه شب‌های مناجات و دعا و ماه دل دادگی بنده به معبود است. ماهی که در دهه پایانی آن درب های دوزخ بسته و درب های بهشت بر روی عالمیان باز می شود.

ماهی که در شب های قدر آن که سرنوشت یکسال انسان نوشته و هر کس توشه ای از آن بر می دارد.

در این میان مردم سیستان و بلوچستان نیز همچون مردم دیگر مناطق کشور و جهان اسلام با انجام برنامه‌های ویژه مذهبی به میهمانی این ماه رفته‌ و در شب های قدر با حضور در مساجد و مصلاها و تلاوت قرآن و دعای جوشن کبیر و نیایش به درگاه ملکوتی باری تعالی شفای عاجل بیماران، دفع شر صهیونیست ها از سر مردم غزه و فلسطین و نابودی گروههای تروریستی در کشورهای اسلامی را از خداوند یکتا درخواست می کنند.

در چنین شب هایی مردم خداجوی این خطه از کشور نیز از آغازین لحظات شروع برنامه شب های قدر در تکایا، مساجد و حسینیه ها به عزاداری در سوگ سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) و شب زنده داری و راز و نیاز با معبود خویش می پردازند.

حجت الاسلام میثم درانی در آستانه شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه شب قدر، شبی است که در تمام سال هیچ شبی به فضیلت آن نمی رسد، افزود: شبهای نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم از ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب برای توبه و استغفار است.

احیاء و شب زنده داری مهمترین کار روزه داران
وی با بیان اینکه در چنین شب هایی درب های توبه و استغفار به روی مومنان باز است، ادامه داد: شب های قدر علاوه بر اینکه بهترین فرصت برای طلب بخشش و آمرزش گناهان است، زمینه‌ خودسازی و پاکی از آلودگی‌ها را برای انسان‌ها فراهم می‌آورد چرا که عمل در آن بهتر از عمل در هزار ماه است و خداوند سرنوشت یکسال را در آن مقدر می کند.
 
درانی احیاء و شب زنده داری در ماه مبارک رمضان به ویژه شب های قدر را مهمترین کار روزه داران عنوان کرد و تصریح کرد: شب‌های قدر، شب‌های توبه و استغفار از درگاه الهی است و این دو خاموش‌کننده آتش سوزان گناهان به شمار می روند.
 
وی قرائت سوره های دخان، عنکبوت و قدر و همچنین دعای جوشن کبیر را از جمله اعمال شب های قدر دانست و گفت: از آنجایی که در شب های قدر فرشتگان حامل عرش خدا از پرودگار متعال خواستار ببخش بندگان می شوند اگر صادقانه در خانه خدا بیاییم، از تمام فضیلت شب های قدر بهره مند خواهیم شد.

این کارشناس مذهبی در ادامه با تاکید بر این مطلب که بخشیدن خطای دیگران، کلید بخشش خداوند در شب های قدر است، افزود: از امام رضا (ع) روایت شده که در شب قدر عفو عمومی صادر می شود مگر برای دو مؤمنی که با هم قهر هستند و کدورت دارند.
 
به گزارش عصرهامون صد بار ذکر"استغفرالله ربی واتوب الیه"، صد بار ذکر"اللهم العن قتلة امیرالمومنین" و دعای اللهم اجعل فیما تقضی و تقدر من الامر المحتوم ... از جمله آدب اعمال مخصوص شب نوزدهم می باشد.
 
 انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۱۶۳


ارسال