سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تعدادی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان بخشی از ویژگی های شخصیتی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، حدت میان مسلمانان را ارزشمندترین یادگار امام خمینی(ره) عنوان کردند.
به گزارش عصرهامون؛ 14 خرداد 1368 یکی از غمبارترین و تلخ ترین روزهای حیات سیاسی ایران اسلامی بود که روح بلند امام خمینی(ره) به ملکوت اعلی پیوست و یادش برای همیشه در تاریخ زنده ماند. حضرت امام تنها به عنوان یک سیاستمدار برای ملت ایران و همه مسلمانان مطرح نبود، بلکه ایشان یک عالم بزرگ دینی، رهبری مردمی و ساده زیست و مظهر مبارزه با ظلم و بی عدالتی به شمار می رفت. از همین روست که با وجود گذشت 30 سال از ارتحال امام خمینی (ره) ، یاد وی همچنان در دلها زنده و رهنمودهایش راهگشاست
هر چند سه دهه از رحلت ملکوتی ایشان گذشته است اما باز هم در این روز پنجره ای جدید از فضائل و ویژگی آن امام و رهبر ساده زیست به روی جهانیان باز می شود به گونه ای امروز علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان هنوز هم به ذکر خصوصیت های شخصیتی و سیره زندگی ایشان مشغول هستند.

امام خمینی؛ شخصیت برجسته دینی و مذهبی
در همین رابطه مولوی عبدالصمد کریمزایی در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: امام خمینی یک شخصیت برتر و برجسته دینی و مذهبی بود که اگر رهبری مقتدرانه و راهنمایی های ایشان نبود نه انقلاب اسلامی به سرانجام می رسید و نه جنگ تحمیلی به نفع ما تمام می شد.
 
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر افزود: امام(ره) سراسر اخلاص بود و کارهایش را برای رضای خدا انجام می داد و مردم نیز این خلوص را خوب درک کرده بودند تا پابه پای ایشان در برابر ظلم و طاغوت ایستادگی کردند و کمر ظالم را شکستند.
 
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) معنای واقعی اشاعه اسلام ناب محمدی(ص) را پس از انقلاب در ایران تعریف کردند و چون دین مبین اسلام دست ظالم را کوتاه می کند و حق مظلوم را از ظالم می گیرد و هدف امام(ره) هم جز این نبود، دشمنی دشمنان روز به روز بیشتر شد اما دربرابر ایشان و خیل عظیم مردم قادر به ایستادگی نبودند.
 
مدرس حوزه علمیه اهل سنت ایرانشهر گفت: دلیل اصلی پیروزی نهضت امام(ره) و ماندگاری آن تا به امروز، وحدت و همراهی تمامی اقشار مختلف ملت است که خوشبختانه از ابتدای انقلاب به لطف رهبری فرزانه امام خمینی(ره) و پس از ایشان با رهنمون های رهبر معظم انقلاب این وحدت خوب بوده تا توانسته یک کشور متحد و منسجم بسازد.
 
وی ادامه داد: پیوند وهمبستگی میان امام(ره) و مردم در طول انقلاب و پس از آن رابطه ای دو سویه داشت و بر پایه اعتماد متقابل استوار بود.
 
مولوی کریمزایی تصریح کرد: ایشان بر این اعتقاد بودند که اگر ندای حق و حقیقت به گوش جان مردم برسد و طاغوت ها و شیاطین نتوانند مانع تراشی کنند، مردم با توجه به فطرت پاک و زلالی که دارند، راه حق و صواب را بر می گزینند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز نیز رهبر معظم انقلاب همانند امام(ره) شخصیتی دلسوز و مردمی است اما شیطنت های دشمنان و منافقین از زمان انقلاب بسیار بیشتر است و اینجا باید هم مسئولین هوشیار باشند و هم مردم فریب این گونه یاوه گویی ها را نخورند.
 
وحدت میان مسلمانان یکی از یادگارهای ارزشمند امام خمینی (ره) است
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان هم در این باره گفت: وحدت و همبستگی میان مسلمانان
پیوند وهمبستگی میان امام(ره) و مردم در طول انقلاب و پس از آن رابطه ای دو سویه داشت و بر پایه اعتماد متقابل استوار بود.
یکی از یادگارهای ارزشمند امام خمینی (ره) است.
 
مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی (ره) بیان کرد: ایشان با پیروزی انقلاب معادلات دنیا را بهم ریخت به طوری که تا قبل از آن ابرقدرت ها دنیا را به دو قسمت شرق و غرب تقسیم کرده بودند اما بنیان گذار انقلاب اسلامی با این عمل خود گفتمان جدیدی را به وجود آورد.
 
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) وابسته به هیچ قدرت نظامی نبود و فقط با مدد الهی و همراهی مردم به پیروزی رسید.
 
وی عنوان کرد: مستکبران که با پیروزی انقلاب اسلامی احساس خطر میکردند، با فتنه گری و ایجاد جنگ درصدد جلوگیری از پیشرفت گفتمان انقلاب اسلامی بودند اما در این سال ها نه تنها به هدف خود نرسیدند بلکه مسلمانان در سال های اخیر پس از پیروزی انقلاب، حرکت های بزرگی مانند بیداری اسلامی را رقم زده اند.
 
امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان اضافه کرد: وحدت و همبستگی بین مسلمانان یکی از دستاوردهای بزرگ و اساسی و همچنین یکی از یادگارهای ارزشمند بنیان گذار انقلاب اسلامی است.
 
وی ادامه داد:مقام معظم رهبری خلف صالح بنیان گذار انقلاب اسلامی است که برنامه ها و اهداف امام خمینی (ره) را به خوبی انجام می دهد.
 
تفکر برون مرزی امام خمینی 
مولوی دوست محمد درواخ هم در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: با انقلاب اسلامی ایران فضای حکومت فساد و دیکتاتوری شاهان ایران نیز به پایان رسید و دین مبین اسلام جایگزین آن شد.
 
امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک افزود: گسترش اسلام در ایران و امروز خارج از مرز های ایران را مدیون بنیان گذار انقلاب اسلامی هستیم، امام خمینی (ره) با اعلام حکومت اسلامی در ایران دین صلح و محبت را جایگزین حکومت ظالمانه در ایران کرد.
 
وی تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی این مردم مسلمان بودند که به تبعیت از امام راحل به دین مبین اسلام رای دادند و انقلاب اسلامی را به ثمر نشاندند.
 
مولوی درواخ بیان کرد: اسلام دین خوبی ها و زیبایی ها است و مهمترین دلیل ماندگاری آن نیز از زمان بوجود آمدن اسلام تاکنون همین مسئله است. امروز میلیاردها مسلمان در سراسر جهان وجود دارند که همواره به تعداد آنها افزوده می شود چرا که به خوبی برکات دین اسلام را در زندگی خود حس کرده اند.
 
وی ادامه داد: تفکر امام برای انقلاب اسلامی تنها به ایران مربوط نیست بلکه فراتر از مرزهاست، امام خمینی (ره) به خوبی می‌دانستند که انقلاب اسلامی و اسلام باید به تمام نقاط صادر شود که یکی از مهمترین ترس دشمنان نیز همین مسئله است.
 
امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک گفت: در عصر کنونی آرمان های امام راحل در خصوص صادر کردن انقلاب اسلامی به سایر نقاط جهان محقق شده که آن را می توان در برخی از کشورهای همسایه دید پس دشمن از این موضوع به شدت هراس داشته و درصدد جلوگیری از آن است.
 
وی بیان کرد: امروز شاهد قیام‌های بی ثمر در برخی از کشورهای مختلف جهان هستیم که یکی از دلایل مهم آن نبود رهبری مقتدر و همچنین تفکری دیکتاتور گونه است .
 
نقش موثر ایثارگری های امام خمینی (ره) در گرایش مردم به اسلام
امام جمعه اهل سنت مهرستان هم گفت: ایثارگری های حضرت امام (ره) موجب شد تا مردم بیشتر به سمت اسلام و انقلاب توجه
وحدت و همبستگی بین مسلمانان یکی از دستاوردهای بزرگ و اساسی و همچنین یکی از یادگارهای ارزشمند بنیان گذار انقلاب اسلامی است.
داده باشند و به سمت اسلام گرایش پیدا کنند.

مولوی عبدالخالق حسین زهی در گفت و گو با شستون ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران، بیان کرد: امام خمینی (ره) به دلیل اینکه رهبری عالم و اسلامی بود در گسترش اسلام ناب محمدی بسیار نقش آفرین بود.
 
 وی افزود: خداوند متعال حضرت امام خمینی (ره) را دارای علم و شجاعت کرد تا بتواند به مردم آموزش دهد تا زیر بار ظلم نروند و از ظلم پیروی نکنند.
 
 امام جمعه اهل سنت مهرستان با بیان اینکه معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران در گسترش اسلام از خودگذشتگی داشت، ادامه داد: همچنین در راه اسلام فرزند خود را نیز هدیه به اسلام و انقلاب کرد تا ارزش های دین مبین اسلام احیا و ترویج داده شود.
 
مولوی حسین زهی خاطر نشان کرد: ایثارگری های حضرت امام (ره) موجب شد تا مردم بیشتر به سمت اسلام و انقلاب توجه داده باشند و به سمت اسلام گرایش پیدا کنند.
 
 وی خاطر نشان کرد: هر اندیشه که از روی تدبیر، تفکر و مبنای صحیح اسلام باشد گسترش پیدا می کند و هر اندیشه ای که از روی اهداف دنیوی باشد قطعا پس از مدت کوتاهی افول می کند.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان یادآور شد: با توجه به اینکه قیام حضرت امام خمینی (ره) به خاطر خداوند متعال و احیای ارزش ها دین مبین اسلام بود، روز به روز در حال گسترش است که ظالمان و دشمنان اسلام از بیداری اسلامی مردم در هراس هستند.
 
مولوی حسین پور تصریح کرد: دلیل پیروزی امام خمینی (ره) مقابل دشمن تا دندان مسلح را می توان تواضع و دعای ضعفای امیدوار است.
 
امام خمینی اسوه آزادی خواهان جهان
امام جمعه اهل سنت کنارک نیز به خبرنگار ما گفت: امام راحل یک اسوه تمام عیار از آزادی خواهی، اسلام گرایی، خدا ترس بودن و رسیدن به اهداف والای انسانی بود که باعث شد همه انگشت به دهان بمانند.
 
مولوی عبدالملک ملکی پور در گفت و گو با چهاربهاران گفت: غربی ها که از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران فاصله دارند به عظمت اندیشه های امام راحل واقف می باشند و این حرکت ایشان را انقلابی بزرگ یاد می کنند.
 
وی با اشاره به اینکه مسلمانان و آزادی خواهان جهان شوق بی پایانی نسبت به امام خمینی (ره) دارند تاکید کرد: بسیاری از آزادی خواهان جهان انقلاب اسلامی ایران را الگوی خود قرار دادند و امروز می بینیم که این انقلاب به سرعت در دنیا در حال گسترش است.
 
امام جمعه اهل سنت کنارک ادامه داد: دستاوردهای انقلاب اسلامی با رهبری پیر فقید جماران و جانشین ایشان مقام معظم رهبری تا کنون در کشور استمرار داشته و دشمن نتوانسته هیچ تجاوزی به خاک کشور داشته باشد.
 
وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) عالمی وارسته، مجتهدی شجاع و مدیری مدبر بود که توانست ملت ایران را رهبری و انقلاب را پیروز کند.
 
وی ضمن گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد تشریح کرد: در ۴۰ سال اخیر مسیر پرفراز و نشیبی طی شده و امیدواریم راه شهدا همچنان تداوم یابد.
 
مولوی ملکی پور بیان کرد: انقلاب اسلامی با شعار اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکایی روی کار آمد و دوران هشت ساله جنگ تحمیلی نیز مقاومت ایران را قوی تر کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: در ۴۰ سال اخیر انقلاب با اسلام به آزادی و استقلال دست یافته است با کار بزرگی که امام(ره) انجام داد، مسلمانها در همه جای دنیا احساس عزت میکنند و به مسلمانی و اسلام خود می بالند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۵۸۲


ارسال