چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر روی آرمان ها انقلابی خود ایستادگی داشته و در برابر دشمنان با اقتدار عمل کنیم بی تردید همچون همیشه پیروز خواهیم بود.
به گزارش عصرهامون؛ مقاومت در برابر ظلم و ستم و عدم سازش با جریان استکبار چیزی است که از اوین روزهای آغاز مبارزات ملت ایران همواره وجود داشته و مردم این مرز و بوم به خوبی آن را به نمایش گذاشته اند.

مبارزه در برابر تجاوز دشمنان حتی وقتی حکومت های مرکزی دست دوستی به سوی دشمنان دراز کرده و یا با ناتوانی کشور را در اختیار دشمنان قرار میداده اند همواره در سیر تاریخی ایران تداوم داشته به گونه ای که هیچگاه این ملت اسیر دشمن نشده و نخواهند شد.

در سال های اخیر و پس از برجام همواره از زبان برخی مسئولین موضوع سازش و دوستی با غرب شنیده شده و حتی پس از آنکه آمریکا و کشورهای غربی با خباثت از برجام خارج شده و تحریم های ظالمانه بر ضد ملت ایران را وضع کردند این افراد ریشه حل مشکلات کشور را در خارج از مرزها دیده و خواهان دوستی با کدخدا شدند.

در این میان ملت همیه در صحنه ایران اسلامی که همواره در برابر زیاده خواهی دشمنان ایستادگی کرده و فریب خاله خرس های داخلی را نمیخورند با حضور در راهپیمایی ها و مراسمات ضد استکباری به جهانیان فهماندند که این ملت فرزندان همان هایی هستند که حماسه 15 خرداد را آفریده و یا 8سال در برابر تمامی دنیا ایستادگی کردند و با مقاومت جانانه خود تبدیل به محور مقاومت در جهان شدند.

ملت ایران نماد مقاومت و پایمردی هستند
در همین رابطه یعقوب کریمی در گفت و گو با عصرهامون با تاکید بر اینکه مقاومت در برابر ظلم و تکیه بر اصول انقلااب اسلامی راه پیروزی بر دشمنان است، اذعان کرد: همواره شاهد بوده ایم که همشه ملتی که روی پا و ایده خود ایستاده، هیچ کشوری نتوانسته بر فکر آنها استیلا پیدا کند.

وی در تکمیل مطلب فوق و به طور مثال بیان کرد: فرهنگ و تمدن یکی از نقاط قوت ایرن است، حاکمان جبار زیادی، اسکندرها، چنگیزها و بسیاری از شخصیت های دیگر در دوران متخلف حکومت کردند اما به دلیل پایمردی و استقامتی که میان مردم ایران حاکم بود، فرهنگ و نام ایرانیان باقی ماند.

این کارشناس مسائل سیاسی زبان فارسی را نشانه استقامت مردم ایران برشمرد و ادامه داد: مردم ایران همیشه نماد مقاومت و ایستادگی هستند و هیج کجا سراغ نداریم که مردم ایران تن به ذلت دهند.

 کریمی اذعان کرد: در طول تاریخ ایرانیان زیر بار ظلم و ستم نرفته اند مگر حاکمان آن دوران به طور مثال در دوره پهلوی و قاجار؛ در دوره پهلوی محمد رضا شاه پهلوی حتی نمی توانست خود یک نخست وزیر انتخاب کند.

به آمریکا و کشورهای غربی هیچ اعتمادی نیست
وی با بیان اینکه در دوره قاجار نیز انگلیس و روس خفت های و مشکلات فراوانی را به دلیل عدم پایمردی، استقامت و ضعف حاکمان آن زمان به وجود آورند، خاطر نشان کرد: زمانی که رهبر معظم انقلاب ایثار و استقامت را گره گشا بیان می کنند، چهل سال دفاع کردیم و دروان دفاع مقدس نیز آغازگر جنگ نبوده ایم بلکه از تمامیت ارضی و حق خود دفاع کردیم.

 کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: هرچه بیشتر روی آرمان ها ایستادگی داشته باشیم منجر به عقب رفت دشمنان می شود.

کریمی گفت: هر کس بخواهد به اعتقادات، منافع و اراده ما هجوم آورد، مقابله خواهیم کرد که در جریانات اخیر ایالات متحده آمریکا نشان دادیم جنگ طلب نیستیم اما اگر تعرض کنند مردم همواره پشتیبان نظام و ولایت هستند.

وی در پایان مقام معظم رهبری را نماد مقاومت در کشور دانست که این موضوع در تاریخ ثبت خواهد شد و این نماد مقاومت ثمره آن میوه شیرینی خواهد داشت به شرط آنکه دولتمردان این موضوع را درک و در کنار مردم و سختی های پیش آمده را مدیریت کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۶۱۴


ارسال