جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تعدد زیاد سرعتگیر در خیابانهای کلانشهر زاهدان این روزها در حالی زمینه نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته که آنها خواستار کاهش یا اصلاح اصولی و استاندارد این دست اندازها هستند.
به گزارش عصرهامون، یک خیابان پر از چاله و چوله است و حداقل۱۰ سرعتگیر غیراستاندارد که اگر راننده ای متوجه نباشد باید بلافاصله برای جلوگیری از سروصدا و خسارت بیشتر خودرو به جلوبندی سازها مراجعه کند.

تعدد سرعتگیر این روزها بیش از هر چیز دیگری در کلانشهر زاهدان خود نمایی می کند. سرعتگیر هایی که بدون هیچ آرم و علائمی هر روز صبح در یک خیابان ایجاد شده و اگر زحمت این تعدد که بر دوش مسئولان شهرداری افتاده صرف پر کردن گودال های عمیق سطح خیابان ها می شد شاید مردم گلایه کمتری از عملکرد ضعیف انها داشتند.

حسین زاده یکی از رانندگان تاکسی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن گلایه از تعدد سرعتگیر ها در شهر گفت: مسئولان شهرداری به جای رسیدگی به مشکلاتی همچون آسفالت های چهل تکه، جمع آوری زباله از سطح کوچه و خیابانها، زیباسازی مبلمان شهری و فضای سبز این روزها تمام همت خود را صرف نصب سرعت گیر در خیابان‌های شهر کرده‌اند سرعت گیر هایی که غیر استاندارد بوده و علائم هشدار دهنده برای آگاهی رانندگان قبل از آن نصب نشده و این مهم علاوه بر خسارت به جلوبندی ماشین منجر به وقوع تصادفات زیادی نیز شده است به گونه ای که نبود علائم هشدار دهنده باعث شده تا رانندگان به طور ناگهانی ترمز کرده و این ترمز منجر به برخورد یک یا دو ماشین به طور همزمان می شود.

 به گفته وی، رانندگی در شهر زاهدان مانند یک مسابقه رالی است که هرکس فراز و نشیب‌های آن را پشت سر بگذارد برنده می شود اکنون رد کردن چاله ها که بر روی آسفالت شهر خودنمایی می کند از یک سو و افزایش سرعت گیرهای غیر استاندارد از سوی دیگر باعث شده تا این رالی در طی شبانه روز در خیابانهای این کلانشهر اجرایی باشد رالی که برنده آن فقط جلوبندی ساز ها و تعمیرکاران هستند چرا که به لطف مسئولان شهرداری این روزها علی رغم فشارهای اقتصادی خانوارها باید هر ماه مبلغ هنگفتی را خرج تعمیر ماشین کنند بر همین اساس است که صاحب آن را بهشت جلوبندی ساز ها می گویند.
 

درانی یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه نصب سرعت گیر زیاد و غیر استاندارد در یک خیابان زمینه نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته است، افزود: گویا مسئولان خود در این شهر زندگی نمی کنند وضعیت موجود صدای شهروندان را در آورده در هیچ شهری این میزان سرعت گیر در معابر دیده نمی شود ارتفاع این سرعت گیرها به حدی زیاد است که به وسائط نقلیه خسارت هنگفتی وارد کرده است.

 وی گفت: بارها به علت دیده نشدن سرعت گیر خسارت های زیادی وارد شده هم اکنون نیز نداشتن شیب استاندارد، داشتن ارتفاع بیش از حد، عدم تابلو هشدار دهنده و رنگ آمیزی از جمله ایرادات سرعت گیرهای این شهر است که در طول یک مسیر حداقل ۱۰ دست انداز نصب شده و این تپه نوردی موجب کلافگی رانندگان شهر شده است.

شه بخش یکی دیگر از رانندگان با بیان اینکه خیابان‌های زاهدان به اندازه کافی دارای چاله و گودالهای عمیق است، ادامه داد: وجود سرعت گیرهای غیر استاندارد قوز بالا قوز شده تا هزینه اضافی بر دوش رانندگان متحمل شود چرا که بارها ترمز ناگهانی خودروی جلویی منجر به تصادف چند خودرو شده است از سوی دیگر با توجه به گران شدن لوازم یدکی و لاستیک خودروها عبور از این سرعت گیرها خود سبب آسیب رساندن به لاستیک و جلوبندی ماشین شده است که می‌طلبد مسئولین اقدام به اصلاح استاندارد این سرعت گیرها یا حداقل نصب علائم هشدار دهنده در نزدیکی آنها کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۶۱۹


ارسال