سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶
مقاومت؛ مرز حقیقی بهشت عزت و جهنم ذلت
 
تاریخ و تجربه ثابت کرده سربلندی از آن ملتی ست که آزادگی و مقاومت را به سرسپردگی و اطاعت از بیگانگان ارجع می داند.
به گزارش عصرهامون، مرور نتایج مقاومت و یا عاقبت تسلیم شدن یک ملت در برابر فشار و تهدیدات خارجی حکایت از صلابت ملت مقاوم و خواری روزافزون تسلیم شدگان دارد.

آرمان و شعار اصلی انقلاب در ایران مبارزه با ظلم و سرکشی ظالم، دفاع از حق مظلوم و حمایت از روحیه استقلال طلبی امام بوده و مهم ترین عامل تثبیت و اعتلای این روحیه، پیگیری اصل مقاومت و آزادگی توسط مقام معظم رهبری است.

مسلما پیمایش مسیر سازش و تسلیم، و پیگیری ایستادگی و مقاومت هر دو برای انقلاب هزینه بر هستند اما آنچه سبب تمایز این دو مسیر می شود، حفظ دستاوردها و تحقق ارزش هایی است که انقلاب بر پایه آن ها شکل گرفته است. سازش و فروتنی در برابر دشمن باعث انحراف مسیر انقلاب از اهداف و آرمان های اساسی و نتیجه مقاومت و ایستادگی رسیدن به آرمان ها و ارزش های هر ملت انقلابی ست.

مذاکره با آمریکا اتلاف وقت است
حامد میرشکاری، کارشناس علوم سیاسی در گفتگو با عصرهامون، با بیان اینکه دلخوش کردن به گفتگو و دستیابی به نتیجه با کشوری که علیرغم حضور و تعهد چندین کشور قدرتمند در جریان مذاکرات برجام، هیچ عهد و پیمانی را به رسمیت نمی شناسد و بر اصول اولیه دیپلماسی پایبند نیست بیهوده و وقت تلف کردن است گفت: تنها راه نجات از مشکلات کشور، پافشاری بر مواضع انقلاب و حفظ روحیه مقاومت است.

وی افزود: اتکا به توانمندی های داخلی، رونق تولید بهبود فضاب کسب و کار می تواند زمینه شکوفایی اقتصاد و حفظ ارزش پول ملی را در پی داشته باشد. رمز موفقیت خودباوری و تقویت نقاط توانمندیست. مادامی که خود می توانیم شرایط پیشرفت و توسعه کشور را رقم بزنیم، اظهار ضعف و امید واهی به کمک بیگانگان ما را سرشکسته و مغلوب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دشمنی آمریکا با ملت ایران از دیروز و امروز نیست اذعان داشت: سیاست های کلی این کشور در قبال ایران ثابت است و تنها نحوه اجرا آن در هر دولت فرق می کند، البته از هم گسیختگی و بحران در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در ایالات متحده به وضوح قابل مشاهده است و قدرت آن ها رو به زوال است، اما کینه و دشمنی آن ها از ملتی که سال ها منافع هنگفت و درآمدهای نفتی شان را صلب کرده همچنان ادامه داد.

میرشکار تاکید کرد: تقویت قوای تدافعی و حفظ نیروی بازدارندگی یک اصل اساسی و نیازی انکار نشدنی برای جمهوری اسلامی ایران است که کم توجهی و به خطر افتادن آن می تواند برای هر کشوری مشکلات اساسی ایجاد کند.

ناتوانی و ضعف های اساسی دشمن در تداوم فشار
وی در ادامه با اشاره به ناتوانی و ضعف های اساسی دشمن در تداوم فشار های سیاسی و اقتصادی تصریح کرد: طبق فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری حل مشکلات اقتصادی کشور بیش از آنکه به فشارهای خارجی مربوط شود، منوط به تدبیر و مدیریت داخلی و شناخت ظرفیت هاست؛ مشکل داریم اما بن بست نداریم.

وی خاطرنشان کرد: بی تردید رفاه نسبی و امنیت ایران در شرایط کنونی منطقه نتیجه مقاومت و تکیه بر توان داخلی است و اگر لحظه ای تردید در عزم و اراده ایستادگی نبود، نتیجه ای جز افزایش فشار و تشدید تنگناهای تحمیلی از جانب دشمنان برای ایران به همراه نداشت.

این کارشناس سیاسی در پایان تاکید کرد: منطق مقاومت ریشه در عقلانیت، فطرت و تجربه دارد و گفتگو با گردن کلفت هایی که پایبند به عهد نیستند و مذاکره برای تثبیت فشار ها می خواهند نه منطقی است، نه عقلانی است و نه با فطرت انسان سازگاری دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۶۹۴


ارسال