دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
این روزها درحالی بوستان های کلانشهر زاهدان مامنی امن برای معتادان متجاهر شده است که اعتیاد ریشه اصلی آسیب های اجتماعی به شمار می رود.
به گزارش عصرهامون، در حالی اعتیاد یکی از بزرگ ترین معضلات اجتماعی به شمار رفته و منجر به فروپاشی کانون گرم خانواده ها شده است که این روزها به واسطه حضور بی واهمه معتادان چهره معابر عمومی، پارک ها و بوستان های محلی و شهری ناخوشایند و مخدوش شده است.

پارک هایی که محلی برای تفریح و سرگرمی جوانان و نوجوانان محسوب می شود اما این روزها مامنی برای معتادان شده به گونه ای که اگر به طور ناگهانی از اطراف میدان کارگر، پارک شادی ها، پارک بلوچ، باغ سید احمد، خیابان اصلی رسالت و... گذر کرده باشید قطعا دیده اید که عده ای بدون هیچ ترس و دلهره ای در وسط میادین یا حاشیه نیمکت پارک ها سکنی گزیده و به مصرف مواد مخدر از نوع صنعتی مشغول هستند.

 محمدرضا نصیری، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان در این خصوص با بیان اینکه جمع آوری معتادان از سطح شهر و برخورد با خرده فروشان در دستور کار این نهاد است، افزود: یکی از اولویت های ما بحث جمع آوری معتادان متجاهر است که روزانه این برنامه در پارک ها و مناطق مختلف سطح شهر در حال انجام است.
 

 
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی مشکلی در بحث جمع آوری این افراد ندارد، به خبرنگار ما گفت: باید دستگاه های متولی در زمینه نگهداری این افراد همکاری کنند به طور مثال اگر سازمان بهزیستی ظرفیت کمپین های خود را ارتقا دهد ما می توانیم تمامی معتادین سطح شهر را جمع آوری و تحویل دهیم تا سطح شهر عاری از هر گونه معتاد باشد.

از دستگیری 300 خرده فروش تا پلمپ20 واحد مسکونی
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: در سال جاری بیش از سه هزار معتاد متجاهر در زاهدان جمع آوری شد که اگر مشکل مکان برای نگهداری این افراد حل و سایر دستگاه های متولی همکاری لازم را داشته باشند اتفاقات خوشی رقم می خورد.

نصیری ادامه داد: در این راستا بیش از 300 خرده فروش و 20 باب منزل و اماکنی که در بحث فروش و توزیع مواد مخدر نقش داشته اند نیز پلمپ شده اند.

در این زمینه نیز چندی پیش محمد علی حمیدیان، رئیس دادگستری های عمومی و انقلاب سیستان وبلوچستان دستگیری 421 خرده فروش موادمخدر، کشف قریب به 140 تن موادمخدر، پلمپ 30 منزل خرده فروش سوداگران مرگ و دستگیری 2 سرشبکه اصلی تولید و عرضه موادمخدر صنعتی در استان را تنها گوشه ای از فعالیت های ممتاز پلیس مبارزه با موادمخدر طی سال گذشته عنوان کرد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۸۹۷


ارسال