شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ,19 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی شاهد افزایش سرعت گیرها در کلانشهر زاهدان هستیم که افزایش غیر استاندارد این امر منجر به افزایش استهلاک خودرو و ترافیک در سطح شهر شده است.
به گزارش عصرهامون، افزایش قارچ گونه سرعت گیرها در کلانشهر زاهدان بدون نصب علائم هشدار دهنده علاوه بر خطراتی که به دنبال دارد زمینه گلایه مندی شهروندان را به همراه داشته است.

راشکی یکی از رانندگان در گفتگو با خبرنگار عصرهامون  از تعدد سرعت گیرها در سطح شهر گلایه کرد و افزود: افزایش سرعت گیرها در خیابان‌های اصلی و فرعی بدون هیچ علائم هشدار دهنده ای که نشان از کاستن سرعت باشد معضلی جدی به‌شمار می‌رود که بارها توقف ناگهانی و کوبیدن بر پدال گاز منجر به وقوع تصادفات شده، از همه بدتر پرتاب ناگهانی ماشین است که جلوبندی آن هر ماه نیاز به تعمیر دارد و این هزینه گزافی را برای شهروندان به وجود آورده است.

به گفته این شهروند که بیشترین تردد را در خیابان‌های شهید مزاری، بهداشت و ترمینال دارد عدم رنگ آمیزی و یا نصب تابلوهای هشداردهنده علاوه بر خسارت به راننده و وقوع تصادفات منجر به افزایش استهلاک خودروی مهمانانی که تازه به این شهر وارد شده اند هم گردیده و آنها را از سفر مایوس کرده چرا که فرسودگی و غیر استاندارد بودن این سرعت گیرها آنها را هم دچار کلافگی کرده است.

وی از مسئولان مربوطه خواستار اصلاح و یا کاهش سرعت گیرها در سطح شهر شد و ادامه داد: تعدد این سرعت گیرها دردی از مشکلات شهری دوا نکرده بلکه گاها منجر به بروز ترافیک نیز شده است.

هاشم زهی، شهردار منطقه سه زاهدان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مردم انجام می دهیم.

وی بیان کرد: بازدید ها و بهسازی ها مبنی بر  رسیدگی به مسائل ترافیکی هر ۶ماه به صورت دوره ای در دستور کار قرار دارد که در آن به وضعیت تابلو ها، خط کشی ها و ... رسیدگی می‌شود.

 این مسئول ادامه داد: اصلاح رنگ آمیزی سرعت گیرها، محل عبور عابر پیاده و بررسی وضعیت تابلوها در خیابان های نامبرده در دستور کار است.

 به گفته شهردار منطقه سه زاهدان، مشکلی که در خصوص تابلوهای سطح شهر وجود دارد سرقت آنها است که این معضل خسارت بسیار زیادی را به شهرداری از لحاظ مالی وارد کرده که می‌طلبد تمامی دستگاه ها در این زمینه همکاری داشته باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۰۵


ارسال