يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
در پی غفلت اداره راه و شهرسازی؛
30 سال چشم انتظاری برای 12 کیلومتر راه آسفالت/ اهالی 7 روستای هیرمند در حسرت آبادی!
 
در حالی مردم هفت روستای شمال سیستان وبلوچستان از نبود راه آسفالته گلایه داشته و در حسرت آبادی هستند که پیمانکار طرح، عملیات را از نقطه ای دیگر اجرا کرده و این مسئله باعث اعتراض اهالی شده است.
به گزارش عصرهامون، پیراهن خاکی برخی جاده های روستایی در شمال استان سیستان وبلوچستان به قدری نخ نما شده که صدای مردم را گاها برای 5 یا 10 کیلومتر راه آسفالت در آورده است راه هایی که عمدتا به قتلگاه تبدیل شده و به گفته مردم روستاهای بزی، کَندل، اَمرودی، عَلَم، گُل محمد رخشانی، سارانی، مردان شهرکی و ... به خاطر مشکل تردد وسائل نقلیه در جاده های مواصلاتی این روستا و انتقال به موقع بیماران به مراکز درمانی تاکنون با مشکلات زیادی مواجه شده اند.

به گفته این اهالی بیش از 30 سال از چشم انتظاری آنها برای آسفالت جاده این روستاها که 12 کیلومتر می باشد زمان می گذرد که پیگیری آنان از مسئولان راه به جایی نبرده و سخت گذر بودن، آسفالت نبودن، نداشتن زیر سازی مناسب گوشه هایی از مشکلات آنها است.
 
این درحالیست که برخی از دست اندرکاران امر به وقت پیگیری به وعده وعیدهای واهی قصد دلخوش کردن ارباب رجوع را داشته و در مواقعی همچنان بر طبل کمبود اعتبار می کوبند و مردم نیز سال هاست که گرد وغبار این بی تدبیری ها را تجربه می کنند.
 
نبود راه آسفالته در روستاهای این دیار تنها محدود به تعداد انگشت شماری نیست بلکه اکثر روستاهای این خطه از کشور با نبود راه روستایی مناسب و آسفالت شده  مواجه هستند که اهالی آن خواستار پیگیری این مشکل می باشند.
 
با این تفاسیر روز گذشته جمعی از اهالی روستاهای بزی و امرودی شهرستان هیرمند به دلیل عدم آسفالت جاده این دو روستا در درب اداره راهداری و فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

به گفته مردم حاضر در این تجمع ، بودجه آسفالت این مسیر اختصاص یافته است، اما پیمانکار طرح برای اجرای آن از نقطه ای دیگر آغاز به کار کرده است که همین مسئله باعث اعتراض جمعی از اهالی این دو روستا قرار گرفته بود.

در پی تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون دقایقی قبل با محمد علی پیری، فرماندار شهرستان هیرمند داشت، وی افزود: 12 کیلومتر راه بدون آسفالت در این محدوده وجود دارد که محور ارتباطی چندین روستا می باشد، برای رفع این مشکل تاحدودی تامین اعتبار در نظر گرفته شده و آنچه تخصیص داده شده برای 3 کیلومتر راه روستایی در سال جاری است که پیمانکار طرح برای اجرای آن از نقطه ای دیگر آغاز به کار کرده  و این مسئله باعث اعتراض جمعی از اهالی این دو روستا شده است.

به گفته این مسئول، به محض اطلاع از این اقدام پیمانکار ادامه عملیات متوقف و در جلسه ای که روز گذشته با حضور مسئولان مربوطه برگزار و به اطلاع مسئولان راه و شهرسازی شهرستان و استان رسید، اعلام شد از مسیری که مردم متقاضی آن هستند باید  عملیات آغاز شود.

وی علت اقدام پیمانکار را آماده سازی زیر ساخت ها در آن مسیر(محور اکبرآباد ادیمی) عنوان کرد و گفت: با این روش حداقل 5 کیلومتر راه روستایی در این مسیر آسفالت می شد اما چون مردم خواهان آسفالت از محور اصلی که به جاده هیرمند متصل می شود، هستند نظر ما نیز با مردم است و از آنجایی که اجرای این پروژه جز تعهدات و مصوبات شورای برنامه ریزی استان و شهرستان می باشد امسال اجرایی خواهد شد.

فرماندار هیرمند گفت: در صورتی که پیمانکار طرح مجدد از مسیر قبلی اقدام به اجرای عملیات کند به عنوان نماینده دولت از ادامه این روند جلوگیری خواهم کرد چرا که حق با مردم است.
 انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۵۴


ارسال