شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سلامت اجتماعی یکی از اصول اولیه هر جامعه ای بوده و رعایت حجاب و عفاف در میان زنان و مردان بهترین راه برای رسیدن به این آرمان والای اسلامی و انسانی است.
به گزارش عصرهامون، حجاب و عفاف به عنوان نماد و هویت زن مسلمان در جای جای جهان شناخته شده است، پوشش زنان مسلمان در جوامع اسلامی به عنوان فرهنگی والا رواج داشته و به دلیل اهمیت بالایی که دارد و باعث پیش گیری از بسیاری و مشکلات اجتماعی و خانوادگی می شود همواره مورد هجوم دشمنان قرار دارد به گونه ای که از گذشته تا کنون با خیانتی بزرگ به نام کشف حجاب از سوی دشمنان مواجه بوده است.

اولین نمونه حمله به حجاب اسلامی در کشورمان به زمان کشف حجاب رضاخانی باز می‌گردد که با هدف نابودی آموزه های دینی و جایگزینی ارزش های ایرانی اسلامی با فرهنگ لیبرالی انجام گرفت اما این توطئه بزرگ با عفت پیشه کردن زنان ایرانی و مبارزه بی امان آنان به  سرانجام نرسید.

حمله به حجاب چیزی نیست که مختص زمان و مکان خاصی باشد امروزه نیز مبارزه با حجاب اسلامی به صورت گسترده ای از سوی دشمنان دنبال می شود، مسئله حجاب  یک امر فطری است و حفظ پوشش هر فرد در اجتماع می تواند پاسخی  به نیازهای درونی آن فرد باشد و از سوی دیگر نیز افزایش بی حجابی در جوامع علاوه بر آسیب های جسمی و روانی که متوجه فرد می کند میتواند زمینه ساز بروز آثار منفی زیادی در حوزه آسیب های اجتماعی شود.

حجاب و عفاف امری فطری و همگانی است
به طور کلی پوشش و حجاب که علاوه بر زنان برای مردان نیز لازم و ضروری است پرتویی از آفرینش الهی است که فلسفه وجودی آن حفظ کرامت مادی و معنوی افراد در هر جامعه است و این موضوع می تواند زمینه ساز رشد و تعالی آنان تا مراتب بالای انسانیت شود.

گسترش شبکه های مجازی این روزها همان نقش کشف حجاب رضاخان را دارد که موجب شده روز به روز حجاب و عفاف در جامعه کمرنگ تر شده و علاوه بر اینکه دشمنان با بهره گیری از این فضا به صورت قطره ای تفکر و فرهنگ غربی را در جامعه تزریق می کنند موجب گسترش بی حجابی در جامعه شود.

شکسته شدن قبح ارتباطات زن و مرد، بی تفاوتی به منکر در جامعه، شکاف بین اعضای خانواده، ارتباطات نا مشروع و هزاران اتفاق ناپسند دیگری که امروز در برخی از عناصر جامعه بیش از پیش نفوذ کرده است حاصل القائات الگوهای غربی با استفاده از رسانه ها به این ملت بوده و همچنین بی حجابی های یواشکی در شبکه های اجتماعی و عدم آگاهی کافی والدین و نظارت بر فرزندان باعث شده که برخی خانم ها در پروفایل های خود از عکس های شخصی و بد حجاب خود استفاده کنند که باعث مشکلات اجتماعی و فرهنگی بسیاری در جامعه شده است.

شبکه های اجتماعی به دنبال ارزش زدایی از جامعه
در همین رابطه یک کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تاکید بر اینکه حجاب امری فطری است، بیان کرد: یکی از مهمترین معضلات امروز جامعه تاثیر گذاری عمیق شبکه های اجتماعی بر روی کاربران است که باعث بروز آسیب های فراوانی در اجتماع می شود، شبکه های اجتماعی با تاثیر منفی بر حجاب و عفاف در جامعه که امری کاملا فطری است موجب گسترش آسیب های مرتبط با این حوزه در سطح جامعه می شود.

وی افزود: بر عکس باور عمومی حجاب و عفاف تنها مختص بانوان نیست و مردان نیز باید همچون زنان پایبند پوشش اسلامی و رعایت عفاف باشند، تاثیر عمیق حجاب بر روی روح و روان فرد تاجایی است که موجب تغییر ویژه ای در رفتار و کردند فرد شده و حتی دیگران نیز در برخورد با وی مسائل خاصی را رعایت کرده و نگاه ویژه ای نسبت به او دارند.

رویا مرادی حقیقی با بیان این مطلب که شبکه های اجتماعی در کنار تمامی نکات مثبتی که دارد دارای معضلات بسیاری نیز هست، گفت: متاسفانه عدم کنترل اصولی این شبکه ها در کنار کار ضد فرهنگی عظیم دشمنان در فضای مجازی موجب شده تا کاربران این محیط در دام جنگ نرم گرفتار شده و به مرور در فضای حاکم حل شوند و به نوعی با دیگر کاربران همراه شوند و با تکیه بر این باور که کسی در این شبکه ها آنان را نمی شناسد اقدام به انتشار تصاویر بی حجاب کنند.

کپی برداری از فرهنگ بیگانه اشتباه بزرگ نسل جوان ماست
وی ادامه داد: یکی از کارهای نادرست دیگری که این روزها شاهد گسترش آن در اجتماع هستیم و کاربران فضای مجازی بیش از همه در آن غرق شده اند اقناع مخاطبان از طریق کپی برداری از فرهنگ بیگانه می باشد به گونه ای که هر فرد در شبکه های اجتماعی برای اینکه هرچه بیشتر به دیگران شبیه شود از آنان الگوبرداری می کند در صورتی که باید روی خود کنترلی افراد، بالا بردن اعتماد به نفس مخاطبان و متناسب با فرهنگ دینی و مذهبی و قومی برنامه سازی شود تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

 این مدرس کارگاههای عفاف و حجاب استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه شبکه های اجتماعی معدن هر معضل اجتماعی است، اذعان کرد: اعتیاد ، خیانت زناشویی ، طلاق ، بیماری های روانی ، قتل ، بد بینی ها ، از بین رفتن کرامت انسانی ، دزدی و اختلاس ، ناامنی در جامعه ، لذت گرایی ، پوچی  از جمله آسیب های بد حجابی است که آن نیز ناشی از عضویت در همین شبکه های اجتماعی می باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه دشمن با شبکه های اجتماعی به دنبال کامل کردن نقشه رضاخان است، تصریح کرد: کاری که رضاخان با زور نتوانست انجام دهد این روزها با شبکه های اجتماعی به نرمی در حال انجام است که برای جلوگیری از این اتفاق تلخ باید همه دستگاه های مسئول دست به دست هم بدهند تا جوانان امروز جامعه را از این نقشه بزرگ استکبار جهانی رهایی ببخشند و همچون همیشه نیرنگ دشمنان را نقش بر آب کنند.

کشورهای غربی درصدد ترویج فرهنگ برهنگی در جامعه ما
حجت الاسلام والمسلمین محمد بامری در گفتگو با خبرنگار عصرهامون گفت: حجاب و پوشش اسلامی نه تنها یک واجب سفارش شده برای زنان است بلکه مردان هم باید پوشش مناسب داشته باشند.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: حجاب بانوان موجب آرامش روحی و روانی در جامعه خواهد شد و بانوان با پوشش مناسب از نگاه های هرزه و آلوده برخی مردان مریض در امان خواهند بود.

 وی تاکید کرد: جامعه غرب که تجربه کشف حجاب را بعد از انقلاب صنعتی داشته، به این نتیجه رسیده اند که تنها راه آرامش و آسایش خانواده ها پوشش و حجاب مناسب بانوان است.

حجت الاسلام والمسلمین بامری افزود: کشورهای استکباری و غربی درصدد هستند که با قالب کردن فرهنگ منحط خود در جوامع اسلامی، فرهنگ برهنگی و عریانی را به صورت رسمی رواج دهند.

 این کارشناس حوزه علمیه تصریح کرد: حجاب و پوشش بانوان، میراثی است که قبل از اسلام بوده و به ما ارث رسیده است.

وی تصریح کرد: نهادهای فرهنگی و مذهبی وظیفه دارند تا نسبت به فرهنگ سازی مسئله حجاب ایرانی و اسلامی در جامعه ما سعی و تلاش داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین بامری خاطرنشان کرد: اقدامات و برنامه های ما در خصوص حجاب و پوشش اسلامی مختص این هفته نباشد بلکه باید در کل سال آن را مد نظر داشته باشیم.


انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۰۴


ارسال