شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی همواره حکام مرتجع عربی منکر حمایت های خود از گروهک های تروریستی جنوب شرق ایران بوده اند که به تازگی سرکرده گروهک انصار الفرقان از حمایت های مالی و لجستیکی رژیم بحرین پرده برداشت.
به گزارش عصرهامون، حوادث تروریستی پرشمار در سیستان و بلوچستان را وقتی مرور می کنید محال است بتوان به راحتی از نقش حکام مرتجع ساحل نشین خلیج فارس گذر کرد، دیروز اعترافات مالک ریگی سرکرده جندالشیطان و امروز هم اعترافات هشام عزیزی سرکرده انصار الفرقان به خوبی دست پنهان رژیم عربستان، بحرین و امارات را در تحرکات جنوب شرق ایران عیان می سازد.

تروریستم دولتی کشورهای مرتجع عربی علیه مردم ایران و به خصوص سیستان و بلوچستان تاریخی به درازی پیروزی انقلاب اسلامی ایران دارد، روزی صدام نقش پدر ترویست های جنوب شرق ایران را بازی می کرد و امروز مثلث بحرین-سعودی-امارات نقش آفرین این بازی کثیف هستند.

حالا اما شبکه الجزیزه قطر با انتشار مستند جنجالی با نام "بازی کنندگان با آتش"  از نقش مخرب رژیم آل خلیفه در حوادث تروریستی سیستان و بلوچستان پرده برداشت، در این مستند که برای نخستین بار اعترافات سرکرده گروهک ترویستی انصار الفرقان منتشر شده نشان می دهد حکومت پادشاهی بحرین در کادرسازی و حمایت مستقیم از گروهک های تروریستی تکفیری در استان سیستان و بلوچستان نقشی بی بدیل داشته است.

در این مستند هشام عزیزی معروف به ابوحفض البلوشی شهروند بلوچ تبار بحرینی در سال 85 توسط سازمان امنیتی این کشور برای خرابکاری در ایران به کارگیری می شود تا با ماموریت های چندگانه هم پل واصل ارتباط با مالک ریگی باشد و هم با بررسی مکان های نظامی در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان از جمله چابهار، کنارک و خاش زمینه حمله به آنها را فراهم آورد.

هشام عزیزی در فیلمی که در جای نامشخصی از وی ضبط شده است در مقابل دوربین می گوید که سیستم اطلاعاتی بحرین پس از بازگشتش از ایران و پاکستان در سال 89 از او درباره جندالله و خواسته‌های این گروهک پرسیده که او هم پول را مهم ترین نیاز آنها معرفی کرده بود و در مقابل، سیستم امنیتی بحرین از توانایی خود برای تأمین تسلیحات و خودروهای جندالله خبر داده است.

عزیزی در بخش دیگری از این فیلم می گوید سازمان اطلاعات بحرین به او تاکید کرده اند که اگر خواسته های آنها را مو به مو پیش برد به وی مبلغ هنگفتی پول می دهد و او آزادانه می تواند در این کشور دست به فعالیت های اقتصادی بزند.

اعترافات ضبط شده هشام عزیزی برای نخستین بار و به شکل عریان از نقش آشکار بحرین در حمایت از اقدامات تروریستی در منطقه سیستان و بلوچستان پرده بر می دارد تا پیش از این، رژیم های ریاض و ابوظبی به عنوان متهمان اصلی ایجاد فتنه‌های مذهبی و خرابکاری و ناامنی در مناطق جنوب شرقی کشور مطرح بودند اما این بار به خوبی روشن می شود که منامه نقش قابل توجهی در سامان دهی به گروهک‌های تروریستی تکفیری جنوب شرق ایران داشته است.

علی ای حال و بر طبق گفته های هشام عزیزی ماموریت اصلی وی به اقدامات تروریستی در چابهار و کنارک معطوف بوده و او در ویدیویی که سال 94 از خود منتشر کرد به صراحت از تلاش برای ایجاد ناامنی در سیستان و بلوچستان گفت.

هر چند وی در این سالها با حمایت های مالی رژیم بحرین توانست دست به اقدامات کور تروریستی علیه مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان بزند اما اردیبشهت ماه 94 در تور وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و به درک واصل شد.

در هر حال این مستند شبکه الجزیزه در حالی از اقدامات ضد امنیتی رژیم بحرین علیه استقرار و ثبات جمهوری اسلامی ایران با انتشار اعترافات رهبر یک گروه تروریستی با تابعیت بحرینی برداشت که باید منتظر ماند تا مقامات کشورمان نسبت به حکومت بحرین و تروریسم دولتی آن دست به اقدامات قضایی و دیپلماتیک بزنند.


انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۳۱
مرجع : عصرهامون


ارسال