شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی اوقات فراغت بستری مناسب برای شكوفايي استعداد، مهارت و توانایی افراد به شمار می رود که این روزها شبکه های اجتماعی حرف اول را در سپری کردن ایام فراغت می زنند.
به گزارش عصرهامون، گشت و گذار در دنیای مجازی، زیر و رو کردن شبکه های اجتماعی، لایک و چت کردن با دیگران در حالی حرف اول را در سپری کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان می زند که والدین از این روند خوشایند نیستند.

یادش بخیر چند سال پیش پایان امتحانات خرداد ماه آغازی برای حضور در کلاس های ورزشی، هنری، فنی، آموزشی و ... بود امروزه اما تحقیقات نشان می دهد که بیش از 44 درصد جوانان و نوجوانان اوقات فراغت خود را با ورود به فضای مجازی و استفاده از اینترنت، 35 درصد با بازی های رایانه ای و گوش دادن به موسیقی و کمتر از 17 درصدشان با استفاده از تلویزیون و برنامه های آن اوقات فراغتشان را سپری می کنند.

آنچه در این بین زمینه نارضایتی والدین را فراهم کرده اما ارسال مطالب، تصاویر و کلیپ های متفاوت فارق از در نظر گرفتن رنج سنی افراد است که برای کنترل این فضا والدین آگاهی چندانی نداشته و نیازمند آموزش سواد رسانه ای هستند چرا که این روزها خشونت، نارضایتی از زیبایی و اندام، دوستان ناباب، جدایی عاطفی، بددهنی و داد و فریاد و ... از جمله دستاوردهای بطالت وقت جوانان و نوجوانان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است.
 
فرهنگ کسب فن و مهارت در جامعه فراگیر شود
خداداد اولیایی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه فصل تابستان بهترين فرصت برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در قالب برنامه های آموزشی، هنری، مهارتی، ورزشی و ... است، گفت: در این ایام می توان بستری مناسب را برای شكوفايی استعداد، خلاقيت، مهارت و توانايی ها افراد فراهم کرد که در این راستا افراد از 15 سال به بالا می توانند در دوره های مهارتی فنی و حرفه ای شرکت کنند که پس از کسب مهارت و قبولی در آزمون کتبی و عملی گواهینامه مهارتی نیز ارائه می شود.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ کسب فن و مهارت در جامعه فراگیر شود، ادامه داد: هم اکنون در تمامی رشته های آی تی، کشاورزی، خدمات، صنایع دستی و ... اقدام به مهارت آموزی افراد می شود.

گفتنی است کانون پرورش فکری استان نیز در این روزها سعی در فراگیری تازه‌های فرهنگی، هنری، ادبی، پژوهشی و علمی به کودکان دارد تا تابستانی شاد و پربار را برای افراد رقم بزند.

 انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۷۹


ارسال