جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲
با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران:
2533 پروژه محرومیت زدایی در جنوب شرق کشور افتتاح شد/ از احداث مسکن محرومین تا توزیع جهیزیه
 
صبح امروز با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تعداد 2533 پروژه محرومیت زدایی در سیستان وبلوچستان افتتاح شد.
به گزارش عصرهامون، رفع محرومیت زدایی در سیستان و بلوچستان، پروژه ای که به همت سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سال 88 در این خطه از کشور رقم خورد و قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور خدمت خالصانه خود را در عرصه های مختلف اعم از اقتصادی، اشتغالزایی، مدرسه سازی و احداث جاده، آبرسانی و برق رسانی به روستاها، احداث مسکن و مسجد، توزیع جهیزیه، کمک به بیماران و ... به خوبی نشان داد.

دستاورد اجرای موفقیت آمیز این پروژه ها باعث شد تا علاوه بر آبادانی و زدودن غبار محرومیت از استان، دعای خیر مردم نیز بدرقه راه پرتلاش و بی منت این جهادگران مخلص باشد چرا که قرارگاه قدس وصیت امام راحل که فرمودند "اولویت با محرومین است" را به معنای واقعی کلمه عملی کرد و تمام تلاش این مجاهدان آسایش مردم منطقه شد که خود جزاولویت های سپاه می باشد.

در همین راستا صبح امروز با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، مسئولان دولتی و کشوری و سران طوائف در تیپ۱۱۰ سلمان فارسی به صورت همزمان 2533 پروژه محرومیت زدایی در اقصی نقاط استان پهناور سیستان وبلوچستان افتتاح شد.
 
مساعدت
احداث 1629مسکن محرومین توسط قرارگاه قدس یکی دیگر از خدمات بی منت این نهاد مردمی به محرومین است.
در زمینه احداث مسکن محرومین

در این راستا قرارگاه قدس اقدام به احداث هزار و 629 مسکن محرومین کرده که شامل هزار و سه مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرهای زابل، زاهدان، ایرانشهر، چابهار و سراوان، احداث 72 باب خانه ویژه محرومینی که تحت حمایت هیچ ارگانی نبودند، مرمت 413 خانه محروم در حوزه سرزمینی ایرانشهر، چابهار، زابل، زاهدان و سراوان و همچنین بهبود وضعیت بهداشتی 141 منزل کرده است.
 
احداث مدارس هدیه سپاه پاسداران به دانش آموزان جنوب شرق
احداث 45 مدرسه در حوزه سرزمینی سراوان، ایرانشهر، چابهار، زابل و زاهدان و مرمت و بازسازی 41 مدرسه دیگر در اقصی نقاط مختلف استان از دیگر اقدامات جهادگرانه و خدمتی بی منت از سوی سپاه پاسداران به دانش آموزان در جنوب شرق کشور است.

احداث جاده روستایی
اگر چه برای رسیدن به این روستاها راه سخت است و دشوار اما وقتی اراده ای پولادین در میان باشد این سختی راه نرم و هموار می شود و کوه های سر به فلک کشیده ای که عبور و مرور را برای اهالی روستا سخت کرده بود با تلاش گروه مهندسی نیروی زمینی سپاه صاف و هموار شد.

در همین راستا تعداد 155 پروژه احداث جاده روستایی در شهرستان های چابهار، ایرانشهر و سراوان از دیگر اقدامات تحسین برانگیزی به شمار می رود که تاکنون در راستای کاهش آلام مردمی انجام شده است.
 
مساعدت در
اگر چه برای رسیدن به این روستاها راه سخت است و دشوار اما وقتی اراده ای پولادین در میان باشد این سختی راه نرم و هموار می شود و کوه های سر به فلک کشیده ای که عبور و مرور را برای اهالی روستا سخت کرده بود با تلاش گروه مهندسی نیروی زمینی سپاه صاف و هموار شد.
زمینه کشاورزی و آبرسانی

انجام 34 پروژه آبرسانی، 16 پروژه سیل بند بتنی، احیاء 8 قنات، حفر و تجهیز 34 چاه آب کشاورزی و آشامیدنی، ترمیم 6 گلخانه، تسطیع 143 اراضی کشاورزی، نصب و راه اندازی 12 دستگاه تصفیه آب روستایی، کمک به کشت محصولات کشاورزی تنها گوشه ای از اقدامات انجام شده از سوی این نهاد مردمی به محرومان است.
 
گام بلند سپاه در اشتغالزایی
در برهه ای که جوانان این مرز و بوم به دنبال راهی برای کسب درآمد واشتغال هستند قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اقدام به احداث 28 کارگاه صنایع دستی، 60 کارگاه پرورش بلدرچین، استخر پرورش ماهی، تجهیز مزرعه شترمرغ، جایگاه دام سنگین، راه اندازی مغازه و نانوایی، راه اندازی پنل خورشیدی و احداث شبکه ارتباط فیبر نوری در اقصی نقاط مختلف محروم استان کرد تا مرهمی برای رفع دغدغه بیکاری افراد باشد.
 
مساعدت در حوزه فرهنگی، ورزشی و مذهبی
احداث خانه عالم، مسجد، تکمیل حوزه علمیه، تکمیل و بازسازی مساجد، احداث غسالخانه، احداث مجموعه ورزشی روباز و مرمت و بازسازی گلزار شهدا از دیگر اقدامات انجام شده در عرصه فوق است.
 
مساعدت در برنامه های اجتماعی
توزیع سبد کالا، توزیع عینک طبی بین محرومین سطح استان، کمک به بیمارستان، واگذاری انشعاب کنتور برق، توزیع جهیزیه، کمک به بیماران صعب العلاج، اجرای مسابقات فرهنگی و ورزشی در روستاهای مختلف استان، اهدای چرخ خیاطی و تجهیزات سکه دوزی، توزیع اقلام بین محرومین، توزیع غذای گرم و ظروف و زیرانداز، توزیع وسایل گرمایشی و پتو، ضیافت افطاری و توزیع موکت فرشاز دیگر اقداماتی است که تنها به 140 هزار و 942 نفر ارائه شده است، به گونه ای که در این راستا تاکنون با برپایی بیمارستان های صحرایی که در نقاط
در برهه ای که جوانان این مرز و بوم به دنبال راهی برای کسب درآمد واشتغال هستند قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اقدام به احداث کارگاه صنایع دستی، کارگاه پرورش بلدرچین، استخر پرورش ماهی، تجهیز مزرعه شترمرغ، راه اندازی پنل خورشیدی و احداث شبکه ارتباط فیبر نوری کرد تا مرهمی برای رفع دغدغه بیکاری افراد باشد.
مختلف استان و در برهه های متفاوتی دایر شده نیز جمعیت بیشتری از مردم از خدمات بی منت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بهره مند شده اند.

علی ایحال انجام چنین پروژه های مهم و بی نظیر کماکان در دستور این نهاد مردمی قرار دارد.
 
کلنگ ساخت یک مدرسه در هودیان دلگان به زمین زده شد
داود شهرکی، فرمانده قرارگاه شهید عملیاتی معمار گفت: کلنگ ساخت یک مدرسه 6 کلاسه در دهستان هودیان شهرستان دلگان به زمین زده شد.

وی بیان کرد: این مدرسه شبانه روزی با هزینه ای بالغ بر 60 میلیارد ریال از محل اعتبارات محرومیت زدایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران در زمینی به مساحت هزار و 600 متر شامل مدرسه، حمام، سرویس های بهداشتی و آزمایشگاه برای دانش آموزان این منطقه محروم ساخته می شود.

به گفته فرمانده قرارگاه شهید عملیاتی معمار، این مدرسه که با هدف ارتقای فضای آموزشی و دسترسی دانش آموزان این منطقه محروم به مدارس استاندارد کلنگ زنی شد تا شهریورماه سال 99 ساخته و به بهره برداری خواهد رسید و جهت استفاده دانش آموزان در اختیار آموزش و پرورش شهرستان دلگان قرار خواهد گرفت.


افتتاح پروژه اشتغالزایی قرارگاه شهید هراتی در هیرمند
سردار پرویز آبسالان، فرمانده قرارگاه شهید هراتی نیز از راه اندازی ۲۱ پنل خورشیدی به همت قرارگاه شهید هراتی سیستان و بلوچستان در شهر قرقری شهرستان هیرمند خبر داد و گفت: در فاز اول این پروژه تعداد ۳۰ پنل خورشدی برق به بهره برداری رسیده که با راه اندازی فاز دوم آن تعداد پنل های خورشیدی برق به ۵۱ عدد رسید.

وی ادامه داد: بخشی از اعتبار این پروژه توسط دولت تامین و بخش دیگر آن هدیه مقام معظم رهبری به مردم سیستان است که توسط سپاه پاسداران اجرایی خواهد شد.

آبسالان تصریح کرد: همچنین آسفالت راه روستای تپه کنیز شهرستان هیرمند به طول سه هزار متر نیز به همت قرارگاه شهید هراتی سیستان امروز کلنگ زنی شد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۴۷۹


ارسال