سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۱
در خطبه های نماز جمعه سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
مبارزه با مفسدان اقتصادی،بهترین راه تحقق عدالت اجتماعی /اقدامات دستگاه قضا موجب دلگرمی مردم و مسئولین دلسوز نظام است
 
ائمه جمعه سیستان و بلوچستان با تقدیر از اقدامات خوب دستگاه قضا، مبارزه با مفسدان اقتصادی و برهم زنندگان نظم، امنیت و آرامش جامعه را بهترین راه برای برون رفت از مشکلات موجود کشور دانستند.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام مصطفی محامی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی قدس زاهدان برگزار شد، با اشاره به هفته دولت بیان داشت: شهیدان رجایی و باهنر بسیار مهربان ، رئوف و دلسوز بوده و در بسیاری از کمالات و فضائل سرآمد بودند و امروز دولتمردان ما نیاز بیشتری دارند که از این دو شهید درس بگیرند.

امام جمعه شهرستان زاهدان افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی، هر دولتی که روی کار آمده نکات مثبتی داشته و البته کاستی هایی هم به همراه داشته است. دولت کنونی نیز از این قاعده مستثنی نیست و البته از تلاش مسئولان دلسوز و خدمتگذار نیز نمی توان گذشت و از آنها تقدیر و تشکر میکنم.

وی ادامه داد: البته از کم کاری برخی و کم توجهی عده ای از مسئولان به مشکلات مردم نمی توان گذشت زیرا عدم نظارت وکنترل قیمت ها ، رشد بی حساب و کتاب قیمت ها ، رواج فساد اداری، ضعف نظارت و کنترل و برخی از آسیب های دیگر مورد گلایه مردم است که همه مسئولان باید آن را مدنظر قرار داده و برای رفع آنها تلاش کنند.

کم کاری، عدم نظارت ومدیریت صحیح عده ای از مسئولان غیرقابل تحمل است
حجت الاسلام محامی تصریح کرد: البته توطئه دشمنان ، محاصره اقتصادی و کمبود منابع برای مردم ما قابل درک است و هزینه ای است که برای حریت و آزادگی و استقلالمان می پردازیم اما آنچه که قابل تحمل نیست کم کاری و عدم توزیع مناسب قدرت و عدم نظارت ومدیریت صحیح است.

وی در ادامه بیان کرد: درواقع در استان فعالیت های خوب و گسترده ای نیز انجام گرفته و فعالیت های تاثیرگذارتری نیز درحال انجام است که از مسئولان استان تشکر میکنم اما مشکلات فراوانی همچون بیکاری، ریزگردها، آب آشامیدنی، محرومیت ها، آموزش و پرورش و مشکلات دیگری همچنان در جای جای استان داریم که از مسئولان محترم میخواهیم فرصت باقیمانده در این دولت را مغتنم شمرده و برای رفع این کمبودها و مشکلات مردم تلاش کنند.

از دوقطبی کردن جامعه بپرهیزید
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان از تمامی مسئولان استان درخواست کرد تا اقدامات خود را اطلاع رسانی کنند و ادامه داد:با این اطلاع رسانی، مردم نسبت به اقدامات آنها درجریان قرار گرفته و به رشد جامعه امیدوار می شوند و همچنین مسئولان باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند و اگر درجایی اشکالی وارد است، آن اشکال را پذیرا باشند.

وی از ائمه محترم جمعه و همه آحاد مردم درخواست کرد تا نقد منصفانه داشته باشند و خاطرنشان کرد: همه باید درفضای صمیمی و دوستانه مشکلات را بیان کنند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد زیرا در فضای صمیمی دوطرف به هم اعتماد میکنند و سود بیشتری نیز به مردم خواهد رسید.

حجت الاسلام محامی در پایان عنوان کرد: مقام معظم رهبری این هشدار را به مردم و مسئولان داده بود که از دو قطبی شدن جامعه بپرهیزید زیرا اگر دوقطبی سیاسی یا مذهبی و قومی در استان به راه افتد، به مصلحت استان و کشور نیست و حتی اگر نزدیک انتخابات عده ای با دو قطبی کردن جامعه خواستند سود ببرند نباید ما آنها را دنبال کنیم چون شاید این قوم سود اندکی نیز ببرد اما برای آنها یک منفعت زودگذر خواهد بود و اگر استان پیشرفت نکند و امنیتی شود همه ضرر خواهیم کرد.

 از برگزارکنندگان آیین بازسازی غدیر خم تجلیل شود
حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان دلگان با اشاره به آیین بازسازی واقعه غدیر خم در این شهرستان، بیان کرد: این برنامه عظیم برای هفتمین سال متوالی با زحمت و تلاش شبانه روزی بسیجیان و پاسداران در شهرستان دلگان برگزار شد.

وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته از کارشناسان و برنامه سازان محلی و کشوری ، آیین بازسازی واقعه غدیر خم شهرستان دلگان یکی از برترین برنامه ها در سطح استان و کشور است.

امام جمعه موقت دلگان اضافه کرد: مسئولان دلگان در مراسمی باید از مجریان، نقش آفرینان و عوامل آیین بازسازی واقعه غدیر خم این شهرستان تجلیل و قدردانی کنند.

یکی از بهترین راه های تحقق عدالت مبارزه با مفسدان اقتصادی است
حجت الاسلام والمسلمین شیبک در ادامه به اقدامات موثر رئیس قوه قضاییه اشاره کرد و افزود: در وضعیت کنونی مبارزه با فساد ضروری ترین اقدام قوه قضاییه در راستای امیدآفرینی و عدالت گستری خواهد بود.

وی تصریح کرد: آشکار شدن عزم و اراده عزم و اراده جدی رییس قوه قضاییه برای مبارزه با فساد در اشکال مختلف، برافراشته شدن پرچم دفاع از حقوق عامه مردم در دستگاه قضا، گشودن پرونده های پر رمز و راز فساد و رسیدگی به مفسدین دانه درشت حتی در خود دستگاه قضا برای نظام و مردم امیدآفرین بوده است.

خطیب این هفته نماز جمعه دلگان گفت: استمرار این نگاه و رویکرد کفه عدالت را نسبت به گذشته پررنگ تر خواهد کرد؛ مردم تشنه عدالت هستند و یکی از بهترین راه های تحقق عدالت در کنار دهها اقدام دیگر، مبارزه جدی و بی امان با مفسدان مالی و اقتصادی است.

حجت الاسلام والمسلمین شیبک در ادامه بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیات دولت را برای مردم شهرستان دلگان تبیین و تشریح کردند.

ولنگاری فضای فرهنگی کشور مدیریت شود
حجت اسلام و المسلمین مجتبی بامری در خطبه های این هفته نماز جمعه سراوان با اشاره به دیدار رئیس جمهور و  هیئت دولت با مقام معظم رهبری، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والا مقام شهید باهنر و شهید رجایی، بیان کرد:  شهید باهنر و شهید رجایی از شخصیت های انقلابی، دلداده دین و پرشتاب مردمی بودند که به شهادت رسیدند.

 وی با بیان اینکه قدر مسئولیت و خدمت به مردم را باید بدانیم، افزود: خدمت به مردم فرصت بی بدیل و بی نظیر است که فرد مسئول می تواند با خدمت جهادی و بی منت به مردم قیامت خود را بیمه کند.

 امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه موضوعات فرهنگی و اقتصادی از مباحث مهم در کشور هستند، ادامه داد:  دولت مردان باید به صورت شبانه روزی برای رفع مشکلات مردم، اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران  تلاش کنند چرا که پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با خون هزاران شهید برافراشته شده است.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با توجه به اینکه دشمن در حال تلاش و توطئه در راستای دلسرد کردن و نا امید کردن مردم از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، خاطر نشان کرد: دشمن قصد دارد با ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران، دنیای اسلام را چپاول کند تا به اهداف شوم خود رسد.

سایه قدرت فوق العاده ایران روی انگلیس و آمریکا
وی ضمن قدر دانی از برخورد قاطع قوه قضاییه با مفسدین و رانت خواران، گفت:  امید است قوه قضاییه با  قدرت و قوت هم در داخل قوه قضاییه و هم در جامعه،  با چپاول گران بیت المال، رانت خواران و مفسدین برخورد کند و با نظارت بیشتر انسان های انقلابی، معتقد و جهادی دارای مسئولیت شوند.

امام جمعه شهرستان سراوان از هرج و مرج و نابسامانی بازار شهرستان ابراز گلایه و خواستار نظارت بیشتر و دقیق تر دستگاه های متولی و مربوطه شد.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری تصریح کرد: دشمن با نفوذ فرهنگی سازمان یافته بر اذهان ملت ایران به دنبال پیاده کردن اهداف شوم خود در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که از دولتمردان انتظار می رود ولنگاری فضای فرهنگی را به درستی مدیریت کنند.

وی با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم، خواستار فضا سازی مناسب شهر از ادارات مربوطه شد و اذعان کرد: هویت ما در گرو محرم است، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت محرم تشکیل شده است، محرم باید با شور و شعف مضاعف زنده نگه داشته شود.

امام جمعه شهرستان سراوان به مسئولین توصیه کرد تا از دشمن نترسند چرا که در این برهه از زمان اقتدار و قدرت فوق العاده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هم در جهان و هم در خلیج فارس روی انگلیس و آمریکا سایه افکنده است.

هفته دولت فرصتی برای بیان خدمات است
حجت الاسلام وحیدی امام جمعه موقت شهرستان زابل در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت:هفته دولت فرصتی است تا دولتمردان بتوانند زحمات خود را به استحضار مردم برسانند.

وی افزود: در تاریخ هر ملت،فراز و نشیب های تلخ و شیرینی وجود دارد که تعیین کننده ی سرنوشت و سازنده ی فرهنگ آن ملت است.

وی بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری بزرگ مردی که جهان مانند او را کمتر به خود دیده و همچنین جان فشانی فرزندان فداکار این مرز و بوم،حرکت خود را آغاز کرد.

حجت الاسلام وحیدی ادامه داد: در این میان شهادت دو شخصیت فداکار اسلام،رجایی و باهنر که به آتش کین منافقان سوختند،فصلی به نام هفته دولت در تاریخ انقلاب اسلامی گشود.

امام جمعه موقت زابل تصریح کرد: علت نام گذاری چنین هفته ای بر این است که دولت شهید رجایی نخستین دولت مکتبی بود که پس از حاکمیت لیبرال ها بر کشور،عهده دار امور شد.

وی گفت: این دولت در آن دوران بحرانی بیشترین حد تلاش و کوشش را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب از خود نشان داد تا آن جا که جان خویش را در این را فدا کرد.

امام جمعه موقت زابل خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در مورد شهیدان رجایی و باهنر می فرمایند که شهید باهنر مرد بی تظاهری بود که که هیچ کس از ظاهر آرام او نمیفهمد که در باطن،ذهن و اندیشه مواج او چه می گذرد.

وی ادامه داد: شهید رجایی با صبر،متانت،حوصله ی زیاد و با قبول دردها و رنج های قلبی و غیر قابل افشایی که داشت،توانست بنی صدر خائن را رسوا کند و به زمین بکوبد.

برخورد با مفسدان اقتصادی خواسته مردم است
 سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر بیان کرد: اقتصاد مقاومتی باید یکی از طرح هایی باشد که دولت اجرا کند، نظارت دقیق بر دستگاه های فساد زا انجام شود و بساط این دستگاه ها باید برچیده شود و مبارزه با فساد و رانت خواری یکی از برنامه های در اولویت دولت قرار بگیرد.

وی افزود: جوان گرایی و مدیریت جهادی مواردی از بیانیه گام دوم است که ولی امر مسلمین مورد تاکید قرار دادند. گرانی، تورم، بیکاری، کاهش آمار ازدواج و کم شدن ارزش پول ملی همه این موارد در مملکت فاجعه بار است  و باید علت را جویا شد.

وی بیان کرد: شریان های اصلی اقتصاد مملکت بانک مرکزی، خودروسازی و خصوصی سازی هستند  مسئولین این شریان های اصلی اقتصاد دستگیر شده اند به مسئولین نباید نگاه خوش بینانه داشت.

امام جمعه ایرانشهر گفت: بر اثر عدم توجه به سخن مقام معظم رهبری برجام تبدیل به خسارت محض برای کشور شده است.

غدیر تجلی وحدت است
وی با اشاره به اینکه راه اندازی مجدد بافت بلوچ دستور خاص و مستقیم مقام معظم رهبری است، عنوان کرد: جوانان زیادی در شهرستان ایرانشهر بیکار هستند و دستگاه های جدید خریداری شده اما جوانان این منطقه منتظر نصب و راه اندازی دستگاه ها و آغاز کار هستند.
 
 ابطحی اذعان کرد: امیدوارم مشکل راه اندازی دستگاه ها وجود پیمانکار نباشد و برای راه اندازی دستگاه ها زمان زیادی طول نکشد و دستگاه ها بسیار تخصصی هستند و وجود افراد متخصص را می طلبد.
 
وی در پایان با اشاره به مراسم بازسازی واقعه غدیر و قدردانی از تمامی دست اندرکاران در این مراسم تصریح کرد: غدیر همیشه برای ما تجلی وحدت در سایه محبت اهل بیت(ع) می باشد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۱۱۷


ارسال