شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
برخی از از اهالی گنبد علوی شهرستان دلگان از آب لوله کشی و سالم بی بهره هستند.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، اغلب روستاهای شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان با معضل کمبود آب آشامیدنی و لوله کشی آب مواجه هستند؛ اغلب اهالی این منطقه آب مورد نیاز خود را یا از چاه های موتور پمپ کشاورزی و یا از چاه هایی که خودشان حفر رده اند، تهیه می کنند.

روستای گنبد علوی این شهرستان با جمعیتی بالغ بر 200 خانوار یکی از این روستاها است که علی رغم اینکه منبع آب و برخی از منازل آب لوله کشی دارند اما اکثر اهالی از این نعمت بی بهره هستند.

عیسی قنبری یکی از اعضای شورای اسلامی این روستا در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: اهالی گنبد علوی به برکت نظام اسلامی و توسط جهاد سازندگی در اوایل دهه هفتاد از نعمت آب لوله کشی بهره مند شده اند.

وی ادامه داد: حدود سی سل قبل که منازل این منطقه لوله کشی شده اند جمعیتی آن بسیار کمتر از این بوده است و علی رغم افزایش جمعیت برای توسعه شبکه آبرسانی اقدامی نشده است.

قنبری اضافه کرد: منازلی هم که در آن سال لوله کشی شده اند به دلیل اینکه شبکه آب رسانی اش فرسوده است، آب لوله کشی آنها اغلب روزها قطع و به طوری که معضلات بسیار زیادی برای اهالی گنبد علوی به وجود آمده است.

این عضو شورای گنبد علوی شهرستان دلگان گفت: برخی از اهالی که من هم یکی از آنها هستم، امتیاز آب را چندین سال قبل دریافت کرده اند اما همچنان خبری از لوله کشی نیست.

وی خاطرنشان کرد: عید نوروز امسال به همت گروه های جهادی بومی دلگان حفر شده و حتی تابلو برق و پمپ آب هم توسط سپاه این شهرستان خریداری شده است اما اقدامی از سوی آب و فاضلاب روستایی برای رفع این معضل انجام نشده است.

علی رغم تماس های مکرر خبرنگار این پایگاه خبری با رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دلگان، نامبرده از پاسخگویی خودداری کرده است.

علی ای حال مسئولان اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دلگان نسبت به رفع معضل اهالی گنبد علوی شهرستان دلگان که سال ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۴۰۶
مرجع : عصرهامون


ارسال