شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
در نشستی نقش روحانیون در دفاع مقدس عنوان شد؛
امنیت امروز ثمره هشت سال دفاع مقدس است/ جنگ «نعمت» بود/علما مدافعان مغزها هستند
 
مسئول نهاد نمایندگی، ولی فقیه در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: علمای امروز همچون دفاع مقدس باید جلوی دشمنان سینه سپر کنند و همچون آن زمان که مدافعان مرزها بودند امروز نیز مدافعان مغزها باشند.
به گزارش عصرهامون، نشستی نقش روحانیون در دفاع مقدس با حضور پرشور علما، روحانیون و طلاب حوزه های علمیه در محل حوزه علمیه سفیران هدایت زاهدان برگزار شد.

حجت الاسلام علی اکبرپور در این مراسم با تاکید بر اهمیت دفاع مقدس در تاریخ ایران اسلامی، اظهار کرد: ما اگر تاریخ باشکوه انقلاب را ورق بزنیم به برگ زرینی به نام دفاع مقدس خواهیم رسید که نباید تنها ظاهرش را ببینیم چرا که شهادت، اسارت، جانبازی، غریبی؟، یتیمی، اسیری و بسیاری از بلاهایی که دشمنان این مرز و بوم باعث و بانی آن شدند در ظاهر زیبا نیست اما چرا ما میگوییم زرین ترین برگ تاریخ انقلاب همین دفاع مقدس است چون در باطن به گونه ای دیگر بود.

وی افزود: در سال 61 هجری وقتی حضرت زینب(س) در اسارت مورد تمسخر و بی مهری قرار میگیرند که دیدید چه برسرتان آمد، این بانوی بزرگ اسلام پاسخی زیبا میدهند" من کربلا هرچه دیدم زیبایی بود، جز زیبایی ندیدم" حال سوال اینجاست ظاهر کربلا کجایش زیباست، حضرت زینب برادران، فرزندان، برادر زادگان و بسیاری از اقوام و آشنایانشان را از دست می دهند و به آن صورت با سرهای روی نیزه به اسارت میروند اما با تعبیری ماندگار کربلا را سرشار از زیبایی می نامند، بی تردید باطن کربلا و تاثیری که بر جهان اسلام گذاشت مورد اشاره حضرت زینب(س) است.

دفاع مقدس برای ما نعمت بود
مسئول نهاد نمایندگی، ولی فقیه در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان  با اشاره به اینکه دفاع مقدس ما نیز همچون کربلا سرشار از زیبایی بود، بیان کرد: وقتی حضرت امام خمینی(ره) جنگ را نعمت میدانند به این دلیل است که به عنوان مثال ما حتی نمی توانستیم فشنگ اسلحه یا سیم خاردار تولید کنیم یعنی باید با واسطه و قیمتی چند برابر از دیگران خریداری میکردیم اما امروز کشوری که فشنگ با برد 1200متر را نداشت به موشک های بیش از 2هزار کیلومتر برد نقطه زن دست پیدا کرده ایم.

وی ادامه داد: کشوری که برای خرید سیم خاردار محتاج دیگران بود به جایی رسیده که قدرت او منطقه است و میتواند از غرب ایران نقطه ای در دیرالزور سوریه را هدف قرار داده و یا پهباد فوق پیشرفته و رادار گریز آمریکا را در 60هزار پایی هدف قرار دهد این یعنی جنگ نعمت بود.

حجت الاسلام  اکبرپور با بیان اینکه اگر دفاع مقدس نبود امروز کشورهای خونخوار ما را میبلعیدند، اذعان کرد: اما امروز به نقطه ای رسیده ایم که سردار سلامی تاکید میکند که ما تصور میکردیم که اروپا برای ما تهدید نیست اما اگر روزی احساس کنیم اروپا هم میخواهد برای ما شاخ و شانه بکشد ما در افزایش برد موشکهایمان تا 5 هزار کیلومتر هیچ محدودیتی نداریم این یعنی اقتدار، هیچ دشمنی جرات ندارد در برابر ما ایستادگی کند.

وی خاطرنشان کرد: دلیل همه این بزرگی ها ولایت مداری ملت ماست، دشمنان همین کشور میگویند ما ماه ها نقشه میکشیم اما رهبر ایران در یک سخنرانی 45دقیقه ای همه را نقش بر آب میکند، در ادامه آن نیز سید حسن نصرالله این برنامه دشمنان را نقش بر آب می کند، حوثی های یمن نقش برآب میکنند همین چند روز قبل با هدف قرار دادن عربستان پوزه گاو شیرده آمریکا را خاک مالیدند تاجایی که بزرگترین خریدار سلاح های آمریکا در برابر قدرت ایمان یمنی ها خار میشود.
 
علما مدافعان مغزها هستند
مسئول نهاد نمایندگی، ولی فقیه در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در ادامه با تاکید بر نقش بی بدیل علما در دفاع از ایران اسلامی، گفت: همان گونه ای که علما در دفاع مقدس با 5هزار طلبه شهید 14 برابر هر قشری شهید دادند و ثابت کردند که هم بر منبر و هم در صحنه مدافع کشور هستند امروز هم مدافعان این انقلاب هستند.

وی افزود: در دفاع مقدس علما برای دفاع از مرزها رفتند و امروز که فرزندان سید علی سینه سپر کرده اند و جانانه از مرزهای این آب و خاک دفاع میکنند باید شما از مغزها دفاع کنید، جنگ امروز ما جنگ فرهنگی است و این وظیفه ماست تا با سلاح علم و دانش به جنگ دشمنان برویم.

حجت الاسلام  اکبرپور با اشاره به اینکه جامعه امروز طلبه با دانش میخواهد، بیان کرد: امروز باید افسران جنگ نرم باشیم و جلوی دشمنان سینه سپر کنیم و اگر قرار است ما نیز بتوانیم همچون دوران دفاع مقدس سند افتخاری برای این مرز و بوم بیافرینیم باید موقعیت شناس باشیم و در جای خود عمل کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: وقتی با نگاه به ولی زمان عمل کنیم به پیروزی میرسیم اما با نگاه به دست دشمنان همان چیزی را به دست می آوریم که عربستان و کشورهای وابسته به غرب به دست آورده اند، باید در برابر دشمنان با قدرت عمل کنیم.


انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۱۵۹
مرجع : عصرهامون


ارسال