چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۷
در قالب طرح "شهید رهنمون"؛
اعزام 27 تیم پزشکی به مناطق محروم سیستان وبلوچستان/ از ویزیت و توزیع داروی رایگان تا آموزش بهداشت
 
جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس 27 تیم‌ تخصصی و عمومی بسیج جامعه پزشکی، در قالب طرح "شهید رهنمون" به مناطق محروم و روستایی استان اعزام شدند.
به گزارش عصرهامون، جهاد همچنان باقیست و جوانانی هم‌چون قهرمانان عرصه دفاع مقدس، تحت عنوان بسیجیان جهادگر اما در عرصه های محرومیت زدایی، بهداشت و درمان، عمرانی و ... اکنون حاملان بیرقی شده‌اند که نشان زیبای «جهاد» بر آن نقش بسته است، بسیجیان جهادگر امروز هم مانند رزمندگان آن روز، در ازای وقت و توانی که صرف خدمت به خلق می‌کنند مزد نمی‌طلبند و بدون هیچ چشم‌داشت، توقع و انتظار تشکر و قدردانی از طرف مسئولان، بر این باورند که وقتی دستی را به یاری می‌گیرند، دست دیگرشان در دستان خداست.

بسیجیان جهادگر که می توان از تک تک آنان درس انسانیت، پاکی و خدمت، تلاش برای محرومیت زدایی گرفت و هر کدام خالصانه تر از دیگری خدمت می کنند، گویی این جوانان در این دوره زمانی خدمت را بزرگترین افتخار می دانند.

خدماتی که بسیجیان جهادگر اما به مردم در اقصی نقاط دورافتاده و محروم کشور به ویژه سیستان و بلوچستان ارائه می کنند از ساخت مدرسه و مسجد، ساخت خانه عالم و حوزه علمیه، آبرسانی و برقرسانی به روستاها، جاده سازی و ساخت مسکن تا اشتغالزایی و ایجاد کارگاه های خیاطی، پرورش بلدرچین و زنبور عسل همه و همه را شامل می شود.
 

 
اما آنچه بیش از هر خدمتی مرهمی بر دردهای نیازمندان است ویزیت رایگان بیمارانی می باشد که دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی برای آنها سخت است که این مهم نیز علاوه بر برپایی بیمارستان های صحرایی توسط سپاه پاسداران، در ایام مختلف نیز با حضور بسیجیان جامعه پزشکی محقق می شود به گونه ای که عده ای از پزشکان توسط بسیج جامع پزشکی به مناطق محروم و حاشیه نشین شهر و روستاها رفته تا دستانشان مرهمی باشد برای بیماران نیازمند، پزشکانی که مزد آنها دستمزدهای میلیونی نیست بلکه دعای خیر مردمانی است که صدایشان تا آسمان می رود.

در همین راستا دقایقی قبل فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار عصرهامون افزود: این خدمت بی منت در تمام ایام سال توسط بسیجیان جامعه پزشکی ادامه دارد.

وی بیان کرد: هم اکنون به مناسبت هفته دفاع مقدس27  تیم پزشکی در قالب تیم های شهید رهنمون در اقصی نقاط محروم استان سیستان وبلوچستان
جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان:به مناسبت هفته دفاع مقدس27 تیم پزشکی در قالب تیم های شهید رهنمون در اقصی نقاط محروم استان سیستان وبلوچستان اقدام به ویزیت رایگان بیماران کردند که این اقدام شامل هفده تیم عمومی، 8 تیم تخصصی، دو تیم مامایی و گروه آموزش بهداشت است.
اقدام به ویزیت رایگان بیماران کردند که این اقدام شامل هفده تیم عمومی، 8 تیم تخصصی، دو تیم مامایی و گروه آموزش بهداشت است که با گذشت 6 روز از زمان آغاز هفته دفاع مقدس تاکنون بیش از هزار و 500 نفر از خدمات مختلف بهداشت و درمان و همچنین توزیع دارو به صورت رایگان بهره مند شده اند.

 به گفته جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان، همچنین در راستای طرح شهید رهنمون دو تیم بهداشتی و درمانی به مناطق عشایری چادرنشین سنگرچاه شهرستان نیمروز اعزام شد که علاوه بر ویزیت و توزیع داروی رایگان اقدام به آموزش های لازم در خصوص تب مالت و هاری و توزیع پمفلت آموزشی وکنترل فشار و قندخون نیز کرده اند.
 
وی بیان کرد: با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان های استان همچنین گروه هایی در قالب تیم شهید رهنمون به روستای سیاسر و حسنخون شهرستان زهک، روستای چاه سمندر از روستاهای منطقه سفیدآبه ازتوابع شهرستان نیمروز، روستای دزک و محمدی شهرستان سراوان، روستای قاسم آباد و بهشت آباد بمپور شهرستان ایرانشهر، روستای تپه کنیز شهرستان هیرمند، روستای بزی سفلی شهرستان نیمروز و ویزیت بیمار در خانه روستائیان رفتند و علاوه بر ویزیت و توزیع داروی رایگان بیماران اقدام به کنترل فشار خون، قند خون، مراقبت از زنان باردار و... نیز کردند.

این مسئول برگزاری کارگاه سبک زندگی ایرانی اسلامی در کانون بسیج بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) و همچنین کارگاه پیشگیری از اعتیاد را یکی دیگر از برنامه های اجرا شده در طول هفته دانست.

جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان در ادامه بیان کرد: به مناسبت پنجمین روز از هفته دفاع مقدس نیز سه تیم عمومی و دو تیم دندانپزشکی به نقاط حاشیه شهر زاهدان رفته و اقدام به ویزیت و توزیع داروی رایگان به همراه آموزش های لازم کرده اند، همچنین طی 5 روز نیز 2 تیم مامایی با حضور در مساجد حاشیه شهر اقدام به ویزیت مادران باردار کردند.
 

 
کمیلی خاطر نشان کرد: هم اکنون کلیه خدمات بهداشتی درمانی بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان در شهرستان های زابل و سراوان به صورت رایگان در حال ارائه به مردم می باشد و خدماتی که در این اعزام ها ارائه می‌شود ‏شامل ویزیت رایگان همراه با دارو، تست قند خون و فشار خون به‌صورت رایگان به اهالی منطقه است.

وی در ادامه با اشاره به توزیع رایگان دارو به مبلغ 110 میلیون ریال افزود: به  مناسبت هفته دفاع مقدس و هفته سالمند تیم شهید رهنمون به روستای علیمراد شهرستان هیرمند رفته و اقدام به ویزیت و توزیع رایگان دارو به بیماران کردند.

جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان در ادامه آموزش بهداشت و بیماری های منتقله در روستاهای اورکی و درگس و آموزش بهداشت از راه آب آلوده در سطح روستای اورکی توسط تیم سلامت را یکی دیگر از خدمات بسیج جامعه پزشکی طی این هفته دانست.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۲۱۶


ارسال