جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
ممانعت عضو شورای شهر چابهار از نام گذاری یک خیابان به نام شهید اهل سنت، مخالفت جدی امام جمعه و مردم شیعه و سنی شهرستان و البته حمایت گروهک های تروریستی را به همراه داشته است.
به گزارش عصرهامون؛ حدود 10 سال قبل بود که در حادثه تروریستی تاسوعای شهرستان چابهار، شهدای شیعه و سنی بسیاری به خاک و خون غلطیدند و آسمانی شدند. در میان این افراد نام "عبدالرحمن چراغ مکان" یکی از بومیان اهل سنت منطقه نیز به چشم می خورد. او که ساکن خیابان پشت کوی بندر چابهار بود نامش در لیست یکی از شهدای اهل سنت این حادثه تروریستی جای گرفت.
 
بر اساس این گزارش؛ از سال 89 خانواده این شهید اهل سنت خواستار نامگذاری بولوار به نام این شهید شدند اما به دلایل نامعلوم با مخالفت شورای شهر چابهار مواجه شد و هیچ ترتیب اثری به خواسته آنها داده نشد.
 
برادر شهید چراغ مکان در این خصوص به خبرنگار گفت: بعد از حادثه تروریستی تاسوعا پیگیر نام‌گذاری این خیابان به نام شهید شدیم ولی در این مورد ترتیب اثری داده نشد و خیابان دیگری را که در محل زندگی شهید نبود را به نام وی ثبت کردند که بعد از مدتی تابلوی شهید از این این خیابان هم حذف شد!
 
عبدالکریم چراغ مکان افزود: یک عضو شورای شهر چابهار همواره مخالف نام گذاری خیابان محل زندگی ما به نام شهید بود و اجازه نام گذاری خیابان به نام شهید را نمی داد و عنوان میکرد که بروید و خیابان دیگری را به نام وی بزنید که از همان سال تاکنون همچنان مورد مناقشه است.
 
موضوع حذف تابلوی نام این شهید اهل سنت توسط یکی دیگر از اعضای شورای شهر چابهار نیز تائید شد که وی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: این شورا یک خیابان ۱۶ متری بعد از خیابان مورد نظر خانواده شهید را در سال ۹۱ به نام شهید چراغ مکان نام گذاری کرد ولی تابلوها توسط افراد ناشناس از بین رفت.
 
 تصویری از شهید چراغ مکان که در حادثه تروریستی تاسوعای چابهار و هنگام تامین امنیت هیات های عزاداری محرم به شهادت رسید

این موضوع در حالی توسط سعید امیری دیگر عضو شورای شهر مطرح شده است که به گفته امام جمعه چابهار، آقای "ج" که مخالف اصلی این نام گذاری می باشد بیان کرده که تا زنده هستم اجازه نمیدهم بولوار مورد بحث به نام شهید اهل سنت نامگذاری شود.
 
در همین رابطه حجت الاسلام موسوی امام جمعه چابهار تاکید کرده است که از هزینه شخصی خودم تابلوی این شهید اهل سنت را نصب خواهم کرد و هرگز اجازه نخواهم داد عده ای به فرهنگ ایثار و شهادت اهانت کنند.
 
ایستادگی امام جمعه انقلابی چابهار در برابر این اقدام ضدارزشی شورای شهر، حمایت مردم شیعه و سنی این بندر و جوانان انقلابی در سایر نقاط استان را هم به همراه داشته است و از مواضع وی قدردانی کرده اند اما نکته قابل توجه اینجاست که گروهک های مخالف نظام و افراد مغرض که نان شان از ایجاد تفرقه در سیستان وبلوچستان تامین می شود در فضای مجازی بی حرمتی های بسیاری به خطیب جمعه چابهار انجام داده اند و علناً با نام گذاری بولوار به نام شهید اهل سنت مخالفت و حمایت خود از شورای شهر را اعلام کرده اند که در نوع خود کم نظیر بوده و باید توسط نهادهای نظارتی مورد بررسی موشکافانه قرار بگیرد.
 
بدیهی ست همین امر که مخالفت شورای شهر چابهار با نامگذاری خیابان به نام شهید اهل سنت با حمایت بازمانده های گروهک های تروریستی و معاند همراه شده نشان از مسیر اشتباهی است که اعضای شورای شهر در حال طی کردن هستند که میطلبد هرچه سریعتر با اخذ تصمیم صحیح آب به آسیاب دشمن نریخته و خودشان خوراک خبری دشمنان نظام و انقلاب را فراهم نکنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۳۱۳


ارسال