چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸
در خطبه های نماز جمعه سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
13آبان سالروز خاری استکبارجهانی/آمریکا در برابر عزت ملت ایران ذلیل است
 
امامان جمعه سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه 13آبان روز خاری آمریکاست، عزت و سربلندی ملت ایران را مایه سرافکندگی و ذلت استکبار جهانی دانستند.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه های این هفته نمازجمعه زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی نیز اظهار داشت: در هفته گذشته سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و همچنین امام رضا (ع) را داشتیم و در هفته جاری شهادت امام حسن عسکری پدر بزرگوار امام زمان(عج) را داریم که تسلیت عرض می‌کنیم.

امام جمعه زاهدان افزود: یکی از راههای شناخت بیشتر تقوا آموختن راه ائمه اطهار (ع) است.

محامی افزود: یکی از ویژه گی های ممتاز امام حسن عسکری(ع) این است که با ظهور فرزند ایشان امام زمان (عج) تمام دنیا پر از عدل و داد خواهد شد و موعود آخر زمان است.

خطیب نماز جمعه زاهدان با اشاره به مناسبت های هفته، بیان کرد: در هفته آینده دو رویداد مهم سیاسی در کشور داریم که سالروز 13 آبان و کاپیتالیاسیون و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود که به همین مناسب این روز به روز دانش آموز نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: روز چهاردم آبان روز فرهنگ است، شاخص یک جامعه، فرهنگ است و اگر بخواهند ارزش یک جامعه را بسنجند فرهنگ آن را مورد توجه قرار میدهند و فرهنگ خوب تاثیر مثبتی دارد، در همه استانها شورای فرهنگی تشکیل می‌شود که به عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد است، این فرهنگ باید اسلامی و متکی بر پایه اسلام ناب محمدی(ص) باشد.

امام جمعه زاهدان افزود: فرهنگ اسلامی و انقلابی را میتوان از هشت سال دفاع مقدس از شهدا و جانبازان عزیز یاد گرفت اما گاهی در برخی از سالها کمی از فرهنگ اسلامی فاصله گرفتیم و با مشکلاتی رو به رو شدیم.

وی ادامه داد: در فرهنگ یک جامعه اسلامی معیارهایی وجود دارد که میتوان برای نمونه از ازدواج گرفته تا فرزندآوری و تربیت فرزندان همه باید به نحوی باشد که این فرهنگ غرب گرایی نباشد اگر این فرهنگ و سبک زندگی ما اسلامی باشد بدانید که همه این فرهنگ را می‌پسندند.

محامی بیان کرد: در فرهنگ اسلامی نباید اصراف باشد در خوراک و پوشاک ما باید اعتدال باشد که گاهی در بعضی از خانواده ها این اصراف را میبینیم، اگر خانواده ای از اصراف جلوگیری کند مشخص است که تقوا دارد.

محامی افزود: انقلاب دوم ما همین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود که خفت آمریکا در تمام دنیا نمایان شد و همه دیدند که با ظلم کسی نمی‌تواند پیروز شود.

امام جمعه زاهدان گفت: فرهنگ اسلامی همین است که جوانان ما توانستند این انقلاب خودشان را با چنگ و دندان از بلاهای و فتنه های دشمن و غرب حفظ کنند.

خطیب نماز جمعه زاهدان افزود: آمریکا و غرب نمی‌خواهند مردم مسلمان آب خوش از گلویشان پایین برود، امروزه میبینید این خوی استکباری آمریکا چطور در منطقه لانه های فساد راه انداخته است که به لطف خداوند کشور ما با بهره مندی از یک رهبری قوی انقلاب خود را از دست دشمنان حفظ کرده است.


حضور مردم در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار باشکوه خواهد بود
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته دلگان با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج دانش آموزی، گفت: دانش آموزان چه‌در پیروزی انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس نقش اساسی، مهم و موثری داشته اند.

امام جمعه شهرستان دلگان ادامه داد: دانش آموزان با حضور در جبهه های حق علیه باطل و ایثارگری خود موجب پیروزی جبهه حق در مقابل جبهه باطل که رژیم بعث عراق و حامیانش بودند، شدند.

وی در ادامه به ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار اشاره کرد و افزود: به رغم همه تلاش‌های دشمنان، حضور مردم هر سال نسبت به سال قبل پررنگ‌تر می‌شود که این امر سبب خنثی‌شدن فتنه‌ها و توطئه‌های بدخواهان نظام می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری عنوان کرد: حضور مردم کشورمان در تمامی عرصه های دفاع از انقلاب اسلامی موثر بوده ، قطعا حضور مردم در راهپیمایی روز ۱۳ آبان باشکوه خواهد بود.

وی گفت: بار دیگر مردم همیشه در  صحنه جمهوری اسلامی ایران با حضور پرشور و باشکوه در راهپیمایی ۱۳ آبان، دشمنان را در دست‌یابی به اهداف خود ناکام می‌گذارند.

امام جمعه دلگان خاطرنشان کرد: علت نامگذاری این روز به نام دانش آموز، کشتار جمعی از دانش‌آموزان است که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند.


۱۳ آبان نماد آشکار تفکر اسلامی در کشور است
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار بیان کرد: در این دو ماه محرم و صفر که مهمان امام حسین علیه السلام بودید مبادا تا محرم سال آینده ایشان را فراموش کنید و به هواهای نفسانی برگردیم.

وی با اشاره به هجرت حضرت رسول در ماه ربیع الاول افزود: اسلام کامل است و ارزش های اسلامی آنچنان است که می توانیم شبیخون فرهنگی امروز را از بین ببریم و جوانان ما نباید تنها نام مسلمان را یدک بکشند و رفتارهای غربی را تکرار کنند.

خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: نقشه هایی که امروز شرک مطلق صهیونیسم بر علیه مسلمین دارد بلکه بیشتر از این را کفار بر علیه پیامبر (ص) در صدر اسلام داشتند و ما باید با خلوص و ایمان به خدا دشمن ستیزی کنیم.

حجت الاسلام موسوی تشریح کرد: زنده نگه داشتن یاد دانش آموز بسیجی شهید فهمیده که از کتب درسی حذف شد بسیارحائز اهمیت است، امنیت امروز خود را مدیون این عزیزان هستیم، امروز جوانان ما اکر سعادت می خواهند باید مانند همین شهید فهمیده ها مقابل دشمن بایستند.

وی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان عنوان کرد: امروز نجات کشور در گرو اعتماد به جوانان است و می توانند کارهای بزرگی را انجام دهند و سفارت استکبار جهانی را می بینیم که در لبنان و عراق چگونه هرج و مرج ایجاد می کنند و باعث ناامنی می شوند.

وی اذعان کرد: امروز تحریم های آمریکا را می توانیم با تکیه بر توان داخلی بشکنیم به طوری که مدیران ما باید به قدرت انسانی، سیاسی، اقتصادی و نظامی درون کشور تکیه کنند و از چشم به غرب داشتن پرهیز شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر پدر و مادر به فرزندان خود محبت نکنند مطمئنا در خیابان به محبت های کذایی روی خواهد آورد و والدین باید کودکان خود را از مهربانی اشباع کنند و این اوضاع امروز که مادران مجبورند کار کنند برای تحکیم خانواده خوشایند نیست.


ایجاد فتنه و آشوب پیام تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دنیا
حجت الاسلام و السملمین مجتبی بامری با اشاره به سالروز تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه، بیان کرد:  حضرت امام خمینی (ره) توطئه و استعمار استعماگران را شناخت  و علیه آنها قیام کرد.

 وی با بیان اینکه راه امام خمینی (ره) تنها  راهی است که انسان را به مسئله حقیقی در مسیر خداوند متعال به سرانجام عالی می رساند و هم در مسیر مادی به سرانجام می رساند، گفت: حضرت امام خمینی (ره) با مجاهدت مقابل چپاول گران ایستاد  و انسان ها را از زیر بردگی استکبار نجات داد و به عزت، استقلال و معنویت رساند و دست استعمار و استکبار را از کشور قطع کرد.

 امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به هفته بسیج دانش آموزی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام، خاطر نشان کرد: آمریکا در کشورهای مختلف یک لانه جاسوسی  و پایگاه های متعدد نظامی دارد  که با تسخیر این لانه جاسوسی توسط دانشجویان  چشم فتنه و خیانت در کشور کور شد.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران این پیام را به دنیا مخابره کرد که آمریکا به هر اسم و رسمی به دنبال فتنه، آشوب و پیاده سازی اهداف شوم خود علیه کشورهای مسلمان به ویژه ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه در کشوری که خدایی و بر حق است، اتاق و نمایندگی شیطان نباید حضور داشته باشد، تصریح کرد: هر زمان که دل در گرو آمریکا و غرب داشته باشیم دچار شکست خواهیم شد پس نباید چه در اندیشه و چه بر زبان دلبسته شسطان باشیم.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: نباید فتنه گری ها و جنایات آمریکا در تاریخ را علیه ملت مسلمان ایران را فراموش کرد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه در نظام اسلامی باید دست فساد و بی عدالتی قطع شود، گفت:  رئیس قوه قضاییه اقدامات مناسبی را در خصوص قطع دست فساد انجام داده و باید اصلاح گری در بستر بسیاری از ادارت و سیستم ها ایجاد شود چرا که انقلاب اسلامی که بستر ساز ظهور است نباید در آن بی دقتی انجام شود. 

وی در خصوص حوادث اخیر عراق و لبنان گفت:  آنهایی که دلسوز عراق و لبنان هستند، با آشوب کار به پیش نخواهند برد و دشمنان از این بستر بهره برداری خود را انجام خواهند داد.

 امام جمعه شهرستان سراوان آل سعود را معجونی از فساد در عالم دانست و خاطر نشان کرد:  آل سعود در تلاش است تا در فضای مجازی و بستر ایجاد شده از گروه مقاومت انتقام بگیرد و در تلاش هستند تا فتنه و آشوب را در ایران اسلامی نیز ایجاد کنند اما این را بدانند که فتنه گر کار را به سرانجام نمی رساند.

 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۰۵۹


ارسال