چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ,28 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
همزمان با افزایش قیمت سوخت رخ داد؛
دمیدن باد گرانی در مخازن خودروهای دوگانه سوز/ حمل و نقل عمومی؛آرزویی محال در سیستان و بلوچستان
 
سیستان وبلوچستان به عنوان بزرگترین استان کشور دارای کمترین و بی کیفیت ترین ناوگان حمل و نقل عمومی است به گونه ای که به جز زاهدان در هیچ یک از شهرهای این استان پهناور حمل و نقل عمومی وجود ندارد.
به گزارش عصرهامون، با افزایش قیمت بنزین و کاهش سهمیه سوخت خودروها مردم سیستان و بلوچستان به نصب دستگاه CNGو LPGروی آوردند چرا که این میزان سهمیه آن هم در استانی که فاقد ناوگان حمل و نقل عمومی و یا مترو است کفاف مسافت طولانی مسیرها را نمی دهد.

به گفته برخی از شهروندان، ناوگان حمل و نقل عمومی در این خطه از کشور شرایط  بسیار نامناسبی داشته و زمینه گلایه بسیاری از افراد را نسبت به عملکرد این مجموعه به دنبال داشته به گونه ای که مردم شهرستان های چابهار، سراوان، دلگان، ایرانشهر، زابل از نبود اتوبوس واحد برای جابجایی گلایه کرده که این مطالبه مردم در خصوص کاهش سهمیه بنزین در سیستان وبلوچستان به حق بوده و در قبال آن خواهان رسیدگی مسئولان امر به این موضوع مهم هستند.

همچنین مردم کلانشهر زاهدان نیز از نبود ایستگاه اتوبوس، تاخیر طولانی مدت اتوبوس ها، عدم وجود سیستم سرمایشی و گرمایشی، گاها نبود اتوبوس در برخی از محلات گلایه داشته و خواستار رسیدگی به معضلات هستند.

عدم وجود تاکسی های خطی در مسیرهای بین شهری دیگر دغدغه ای است که می طلبد دست اندرکاران امر به آن توجه کنند چرا که خودروهای شخصی از این مهم سوء استفاده کرده و به افزایش خودسرانه قیمت ها روی آورده اند.
 

 
از طرفی دیگر وجود یک جایگاه CNG  در کلانشهر زاهدان که جمعیت قریب به یک میلیون نفر را در خود جای داده از دیگر دغدغه هایی است که مردم در مراجعه به این جایگاه علاوه بر معطلی چندین ساعته با خرابی دستگاه و گاها یخ زدگی گاز مواجه می شوند.

علی ایحال با وجود چنین مشکلاتی، مردم برای تامین سوخت مورد نیاز وسیله نقلیه خود به نصب دستگاه CNG و LPG روی آورده اند که در این میان نیز علیرغم تاکید مسئولان اجرایی مبنی بر جلوگیری از گرانی، شاهد افزایش و عقد قرار داد شرکت های موجود در زاهدان مبنی بر افزایش هزینه این دستگاه ها هستیم که این نشان از عدم نظارت مسئولان امر دارد.

هیچ مجوزی برای افزایش کرایه ها صادر نشده است
محمد محبی، دبیر قرارگاه سوخت سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: با تصویب این قرارگاه تمامی تمهیدات لازم برای تامین سوخت ناوگان حمل و نقل برون و درون شهری اندیشیده شده و هیچ کمبودی در این خصوص وجود ندارد.

وی بیان کرد: تاکنون هیچ مجوزی برای افزایش کرایه های درون و برون شهری صادر نشده است.

دبیر قرارگاه سوخت استان ادامه داد:  اداره کل حمل و نقل پایانه ها نیز مکلف شده تا به طور جدی این موضوع را پیگیری و با متخلفان برخورد قانونی کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین اکثر شهروندان علاقه مندی بیشتری نسبت به استفاده از سی ان جی برای خودروهای خود دارند، افزود: در مرکز سیستان و بلوچستان تنها یک جایگاه سی ان جی وجود دارد و ساعات کاری آن نیز کم بود که مصوب شد تا فعالیت این جایگاه در زاهدان به صورت شبانه روزی و از دغدغه مردم کاسته شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۵۳۷


ارسال