پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶
حکایت کاسبان صدا در زاهدان؛
نسخه حذف دلالان پایانه زاهدان کی پیچیده می شود؟/ از برهم زدن نظم ترمینال تا تضییع حقوق مسافران
 
در حالی جذب مسافر با استفاده از شيوه های دلالی و جارچيگری غيرقانونی به شمار می رود که بروز این پدیده زمینه گلایمندی مسافران را در پایانه مسافربری زاهدان ایجاد کرده است.
به گزارش عصرهامون، یکی از مشکلات اصلی پایانه مسافربری زاهدان وجود جارچیان ودلالان بلیط است که علاوه بر تضییع حقوق شرکت های مسافربری باعث ایجاد مزاحمت برای مسافران و فراهم کردن فضایی نامناسب در این محوطه می شوند.

بیان این مطلب بدان جهت است که به محض پیاده شدن مسافران از تاکسی آن هم مقابل درب ورودی ترمینال، عده ای با صدای گوشخراش و آزاردهنده بر سر راه ظاهر شده و با اسرار بیش از حد و کشیدن ساک دستی و یاهمراهی مسافر تا داخل ترمینال خواستار خریداری بلیط از شرکتی که با آن قرارداد دارند، می شوند.
 
در همین راستا پس از تماس های مکرری که عده ای از شهروندان با دفتر این پایگاه خبری داشتند خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند. آنان از عدم نظارت مسئولان امر و نبود مامور نیروی انتظامی یکی از دلایل حضور پررنگ این جارچیان و ایجاد مزاحمت آنان برای مسافران است. دلالانی که به درخواست شرکت های مسافربری برای جذب مسافر و رقابت با سایر شرکت ها مقابل درب پایانه مستقر شده و به ازای هر مسافر مبالغی پول دریافت و همین مساله باعث شده تا فعالیتشان را با بازارگرمی بیشتری انجام دهند.

به گفته این شهروندان، در طی مسیر دلالان زیادی مرتبا جلو آنها را گرفته و مدام مقصد را سوال می کنند که این اقدام زمینه کلافگی و گلایمندی آنان را فراهم کرده است.

در پی تماسی که خبرنگار ما با ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان داشت، وی گفت: در جلسات مربوطه از شهرداری خواسته شده تا نسبت به استقرار یگان نیروی انتظامی در پایانه و همچنین ممانعت از ورود دلال و جارچی به پایانه مسافربری از طریق انتظامات پایانه و تعامل با نیروی انتظامی اقدام کنند.
 
دلالان و جارچیان از ترمینال جمع آوری خواهند شد
همچنین دهقانی، مديرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: جذب مسافر با استفاده از شيوه های دلالی و جارچيگری و همچنين كسر و دريافت هرگونه وجه از رانندگان از محل صورت وضعيت اتوبوسها غيرقانونی بوده و مصداق تضييع حقوق مالكان، رانندگان و مسافران است.

وی بیان کرد: دلالانی که به عنوان جارچی برای اتوبوس ها تبلیغ می کنند معمولا افراد گوش به حرفی نیستند بر این اساس به کلانتری نامه زده و خواستار جمع آوری آنها شده ایم.

این مقام مسئول با تاکید بر این مطلب که خواهان مصوب شدن این مهم در شورای تامین هستیم تا نیروی انتظامی با این افراد برخورد کند، گفت: به زودی با همکاری نیروی انتظامی و استقرار کلانتری در پایانه دلالان و جارچیان از ترمینال جمع آوری خواهند شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۹۹۴


ارسال