جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۹
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان:
نرخ بلیط اتوبوس های برون شهری افزایش نداشته است
 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: هیچگونه تغییری در نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری پس از افزایش قیمت بنزین رخ نداده و با متخلفان در این زمینه برخورد خواهد شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، پس از گذشت بیش از 20 روز از سهمیه بندی بنزین در کشور زمزمه افزایش نرخ کالاهای اساسی، کرایه مسافربرها و تاکسی های درون شهری و برون شهری و اتوبوس های بین شهری به گوش می رسد، زمزمه هایی که باید دید تا چه حد به واقعیت نزدیک است درحالی که مسئولان پس از افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن به عدم افزایش قیمت ها اشاره کرده و از برخورد با متخلفان در این زمینه سخن به میان آوردند.

یکی از مواردی که احتمال افزایش قیمت ها در آن وجود دارد نرخ کرایه های برون شهری پس از افزایش قیمت بنزین است که در این گزارش به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

درگذشته نیز شاهد بودیم که باوجود اینکه اتوبوس های بین شهری اکثرا دیزلی هستند و با بنزین سروکاری ندارند اما متاسفانه برخی سودجویان با افزایش قیمت بنزین خودسرانه نرخ کرایه های برون شهری را افزایش می دهند که خبرنگار ما با حضور در پایانه مسافربری زاهدان این موضوع را از شهروندان پیگیری کرده است.

افزایش قیمت بنزین بهانه بالارفتن کرایه خودروهای دیزلی است
سجاد کوهکن که مسافر گرگان است در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: یک ماه قبل مسیر زاهدان به گرگان را با کرایه 50 هزار تومان سفرکرده است ما امروز کرایه این مسیر افزایش یافته و به 80 هزار تومان رسیده است.

وی افزود: بنده هرماه در این مسیر تردد دارم اما این افزایش 30 هزارتومانی کرایه ها به تازگی و پس از افزایش قیمت بنزین رخ داده است.

افزایش کرایه ها موجب بروز مشکلات بسیاری می شود
شهروند دیگری که از سفر زیارتی مشهد مقدس به زاهدان بازگشته نیز به خبرنگار ما گفت: دوماه قبل این مسیر را با 55 هزار تومان سفرکرده ام اما امروز کرایه این مسیر افزایش یافته و 85 هزار تومان شده بود.

رضا سرحدی ادامه داد: من بلیط تهیه نکرده و بدون بلیط سوار اتوبوس شدم و در بین راه با کرایه 85 هزار تومانی روبرو شدم و با وجود اعتراض به این افزایش قیمت ها اما در آخر مجبور به پرداخت این مبلغ شدم.

شهروندان هرگونه افزایش قیمت را گزارش کنند
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در اینباره با تکذیب افزایش نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری به خبرنگار ما گفت: با توجه به این اصل که سوخت مورد استفاده در ناوگان اتوبوس های بین شهری گازوئیل است اما هیچ تغییری در نرخ کرایه‌ها نداریم.

ایوب کرد ادامه داد: از شروع سهمیه بندی بنزین، افزایش نرخ کرایه ها توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بررسی می شود و شهروندان هرگونه تخلف و افزایش قیمتی در این زمینه مشاهده کردند با شماره 141 تماس گرفته تا در اسرع وقت بازرسان ما مورد را بررسی کرده و در صورت تخلف با فرد یا شرکت خاطی برخورد صورت گیرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۶۱


ارسال