شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۲
آتشی که دامن نانواها را گرفت؛
قطع سهمیه سوخت خبازی ها به علت تعطیلی خودسرانه نانوایی ها در"دلگان"
 
در روزهای بارانی و سیلابی برخی از نانوایی های دلگان اقدام به تعطیلی خودسرانه خبازی ها کرده که این اقدام آنها موجب گلایمندی مردم شده است.
به گزارش عصرهامون، در روزهای قبل و بعد سیل برخی از خبازی های شهرستان دلگان به صورت خودسرانه اقدام به تعطیل کردن نانوایی های سطح شهرکردند و برخی دیگر نیز به صورت فله ای نان را به افرادی خاص به فروش رسانده تا آنها کسب و کارشان رونق گیرد و در بازار آزاد خودنمایی و مردم را کلافه کنند.

احمد بامری یکی از شهروندان دلگانی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: متاسفانه برای دریافت دو عدد نان در شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان چند ساعت درصف نانوایی می ایستادیم.

وی ادامه داد: هنگام بارش باران و وقوع سیلاب که ارتباطات زمینی با خارج از شهرستان به کلی قطع می شود، نانوایی های دلگان پخت نداشته و یا اینکه صف ها به قدری شلوغ است که مردم ساعت ها معطل می شوند.

این شهروند عنوان کرد: برخی از نانوایی ها هم کم فروشی و یا اینکه نان را به صورت ناعادلانه توزیع می کنند که این امر هم موجب نارضایتی مردم این منطقه شده است.
 

 
وی خاطرنشان کرد: از مسئولان‌ اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دلگان تقاضا داریم تا نسبت به رفع این معضل اهالی شهر گلمورتی و همچنین بخش جلگه چاه هاشم این شهرستان اقدام کنند.

معرفی خبازی های متخلف به تعزیرات حکومتی
ابراهیم رضوی،رییس صنعت، معدن و تجارت شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما گفت:حسب تذکرات قبلی و اعلام ضرورت رعایت نظم پخت نان توسط خبازی ها در ساعت کاری و ابلاغیه فرمانداری مبنی بر قطع سهمیه موقت خبازی هایی که در ساعات کاری به صورت غیر موجه اقدام به تعطیلی خبازی کردند،پیرو بازدید روز گذشته نمایندگان فرمانداری و صنعت ،معدن و تجارت از خبازی های گلمورتی،سهمیه هشت خبازی شامل حمایتی و آزاد پز در ماه جاری در مرحله نخست به مدت یک ماه قطع شد.

وی ادامه داد: برای خبازی های متخلف شهر گلمورتی پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند.
 

 
وی گفت: کلیه خبازی ها مکلف به ارائه خدمات در ساعات تعیین شده هستند بالاخص که در این ایام با توجه به بارندگی ها ضرورت خدمات رسانی بهتر و بیشتر احساس می شود.

رضوی خاطرنشان کرد: بازدیدهای مشترک از خبازی های روستایی و بخش جلگه چاه هاشم این شهرستان ادامه خواهد داشت.

شهرستان دلگان در ۴۷۵ کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۶۸۶


ارسال