يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۸
علیرغم هشدار مسئولان در ارائه راهکارهای مقابله با کرونا؛
تجمع چندین ساعته زاهدانی ها در صف های طولانی سیلندرگاز
 
علیرغم هشدار مسئولان وزرات بهداشت در ارائه راهکارهای مقابله با کرونا و عدم برگزاری مراسم و یا حضور در تجمعات و... اما شهروندان زاهدانی برای یافتن یک سیلندرگاز باید ساعتها در صف های طولانی معطل باشند.
به گزارش عصرهامون، در حالی مهمترین راه انتقال ویروس کرونا و سرایت بیماری از طریق تجمعات مردم در کنار یکدیگر است که مردم کلانشهر زاهدان این روزها همچنان برای یافتن یک سیلندرگاز در صف های طولانی چشم به راه ماشین حمل گاز هستند.

عدم مدیریت صحیح در پخش این کالای اساسی باعث شده تا شماری از شهروندان در تماس های مکرر با این پایگاه خبری از وضعیت موجود گلایه و خواستار پیگیری این مهم باشند.

اگر چه این مشکل ماه هاست ادامه دارد و مردم از کمبود گاز خصوصا در شروع فصل پاییز و زمستان همواره گلایه داشته و با کمبود و صف های طولانی دست و پنجه نرم می کنند بگونه ای که تداوم آن باعث شد تا امام جمعه زاهدان نیز مطالبه این امر را از تریبون نماز جمعه از مسئولان خواستار باشد.
 

 
سرگزی یکی از شهروندان زاهدانی در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: با وجود بازگشت مجدد سرمای هوا به این منطقه نیاز مردم به استفاده از سیستم های گرمایشی همچون بخاری زیادتر از قبل شده که یکی از علل اصلی دیگر، گرم کردن محیط خانه برای در امان ماندن از ویروس کرونا است.

وی بیان کرد: همواره شاهده وجود صف های طولانی و منتظر ماندن چندین ساعته شهروندان در مکان های مختلف سطح شهر هستیم که می طلبد مسئولان چاره ای اساسی بیاندیشند زیرا مردم از وعده وعیده های واهی برخی از دست اندرکاران دل بریده و خواهان رسیدگی جدی به این امر هستند.

یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه تجمعات خود عامل انتقال ویروس کرونا بین افراد است، افزود: اگر طرح توزیع الکترونیک گاز به درستی اجرا می شد قطعا مشکلات موجود حل و مردم هر روز در صف ها طولانی معطل نمی شدند.
 

 
وی گفت: بارها با شرکت گاز تماس گرفته و درخواست کپسول گاز کردیم اما هیچ کس پاسخگوی شهروندان نیست.

بنابراین با توجه به تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و توصیه های فراوان مسئولان بهداشتی مبنی بر در خانه ماندن و عدم سفرهای نوروزی؛ می طلبد تا مسئولان دست اندرکار در تامین مایحتاج مردم "سیلندرگاز" عزمی جدی داشته باشند تا از تجمع چندین ساعته در هوای سرد برای یافتن یک سیلندر  جلوگیری شود زیرا تداوم این امر منجر به نگرانی بیش از حد شهروندان در ابتلای به این ویروس و در پی آن سلب آسایش جسم و روح آنها می شود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۸۲۷


ارسال