شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
اقدام داوطلبانه یک ماما در "بزمان"؛
تولید روزانه 500 ماسک و دستکش با یک چرخ خیاطی/ خدمت به مردم زمان و مکان ندارد
 
فرزانه نیک اندیش گفت: با توجه به نیاز مردم به ماسک و دستکش در روزهای کرونایی علاوه بر وظیفه درمانی که بر عهده دارم، در تولید و توزیع رایگان این اقلام نیز پیش قدم شده تا در راستای پیشگیری از ویروس کرونا قدمی برداشته باشم.
به گزارش عصرهامون، باشیوع ویروس کرونا و آمار مبتلایان به این ویروس در کشور در حالی موجی از استرس، ناامنی و اضطراب به جامعه و شهروندان تحمیل شده بود که عده ای سود جو با احتکار اقلام مورد نیاز مردم مانند دستکش، ماسک، ژل و مواد ضدعفونی کننده عرصه را بر شهروندان تنگ کردند.

در این میان جهادگران بسیجی همچون همیشه در خط مقدم مبارزه با سختی ها قرار گرفته و هم پای سایر نادها و ارگان ها اقدام به راه اندازی کارگاه های تولید ماسک و دستکش و ضدعفونی کردن معابر و مدارس و ... پرداختند تا به کاهش آلام مردم کمکی کرده باشند.

با این تفاسیر یکی از نیازهای روزهای کرونایی در حفاظت شخصی افراد در برابر شیوع این ویروس فراگیر، علاوه بر دستکش و مواد ضدعفونی کننده، ماسک است که وقتی به عنوان یک نیاز اساسی در کشور احساس شد، گروه‌های مختلف و شرکت‌های دانش بنیان و مردم اقدام به تولید ماسک مورد نیاز جامعه کردند.
 

تولید روزانه 500 دستکش و ماسک توسط یک ماما در "بزمان"

فرزانه نیک اندیش، مامای مرکز شهر بزمان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا کووید 19 و  نیاز اکثر مردم به ماسک و دستکش علاوه بر وظیفه درمانی که بر عهده دارم تصمیم گرفتم تا برای مقابله و پیشگیری از این ویروس نیز پیش قدم شوم.
 
وی با تاکید بر این مطلب که خدمت به مردم زمان و مکان نمی شناسد، بیان کرد: در این زمینه با همکاری خواهرانم پس از ساعت اداری حدود 2الی 3 ساعت را صرف تولید ماسک و دستکش کرده ایم که روزانه به طور معمول حدود 500 عدد تولید می شود.
 
نیک اندیش ادامه داد: ماسک و دستکش تولید شده روزانه به صورت رایگان بین مردم توزیع می شود.
 

 
وی با بیان اینکه این میزان تولیدی تنها با یک عدد چرخ خیاطی صورت می گیرد، افزود: اگر مسئولان اقدام به تامین مواد اولیه کنند قطعا میزان تولید افزایش پیدا می کند زیرا در حال حاضر موجودی تجهیزات ما علاوه بر یک چرخ خیاطی، یک اتو و هویه و قیچی، پارچه  و پلاستیک فریزر می باشد.

این مامای کارآفرین خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی با وجود بیماری کرونا برخود واجب دانستم با ورود به این زمینه بخشی از دینی که به این مردم داشتم را در حد توانم ادا کنم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۰۰۳


ارسال