چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ,3 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
شماری از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از سپاه برای مقابله با کووید19، هدف دشمن از ارائه آمار کذب و شایعه پراکنی در ایران را ایجاد تفرقه در نظام و یاس و ناامیدی مردم دانستند.
به گزارش عصرهامون، حدود44 روز از اعلام خبر وزارت بهداشت از شیوع ویروس کرونا و گسترش آن در کشور زمان می گذرد که در این مدت شاهد از خودگذشتگی، ایثار و تلاش بدون منت کادر درمانی بیمارستان ها و گروه های جهادی سپاه و بسیج هستیم.

تلاش های بی وقفه ای که منجر شد تا امروز شاهد تلفات کم این ویروس در مقابل سایر کشورها باشیم.
 
 
با شیوع ویروس کرونا در ایران شاهد جان فشانی مدافعان و جهادگران سلامت
 
اما از آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا، شاهد خدمات و تلاش‌های خالصانه متولیان بهداشت و درمان و تیم‌های درمانی در جای جای ایران اسلامی بودیم که بی‌وقفه در صف اول مبارزه با ویروس کرونا، ایثار و فداکاری را سرلوحه کار خود قرار دادند و در این راه بشردوستانه از جان روی برگرداندند و دل در گروی صیانت و حراست از جسم و جان بی‌شمار انسان‌های مبتلا و دردمند بستند.

بی‌تردید نقش‌آفرینی پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران‌ سختکوش در درمان بیماران مبتلا و نیز تلاش در جهت ریشه‌کنی و مبارزه با ویروس کرونا آن‌قدر ستودنی و والاست که قلم از بیان این جانفشانی‌ها قاصر و الکن است؛ سفیدپوشان دلسوزی که شبانه‌روز برای کمک به هموطنان بیمار، عاشقانه تمام هستی خود را نثار نظام سلامت کردند.

اما این ویروس در حال گسترش است و مهم‌ترین دستورالعمل برای مقابله با کروناویروس، برای مردم است و مردم باید در خانه‌ها و شهرهای خودشان بمانند، بهداشت فردی را رعایت و از ارتباطات و حضور در تجمعات، پرهیز کنند. اطمینان داریم که اگر دو، سه هفته این موارد رعایت شود، شاهد معجزه در کشور و شکست کرونا خواهیم بود.‌‌‌
 
جنگ روانی اصلی ترین هدف دشمن برای ایجاد تفرقه در نظام است

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه مقابله با ویروس منحوس کرونا اراده همگانی می طلبد، گفت: بی‌تردید ملت ایران، تلاش‌ها و فداکاری پزشکان و پرستاران را فراموش نخواهد کرد.

 وی بیان کرد: در راستای مقابله و پیشگیری از بیماری کووید19 از آغازین لحظات شیوع این ویروس گروه های جهادی بسیج و سپاه با تجهیز امکانات اقدام به ویزیت رایگان، آموزش چهره به چهره، گندزدایی و استریل کرن معابر و اماکن عمومی، توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی و... کردند و همچون همیشه به صورت جهادی وبدون هیچ چشم داشتی برای کاهش آلام مردم پیش قدم شدند.

 امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه ادامه داد: هم اکنون که تمام دنیا با این ویروس دست و پنجه نرم می کند اما دشمن سعی در شایعه پراکنی و ارائه آمار کذب از مبتلایان در ایران دارد تا از این طریق با ایجاد ترس و ناامیدی بین مردم آنها را از وضعیت موجود نگران  و از ارائه خدماتی که می شود دلسرد، کند.

وی تصریح کرد: مردم باید با همکاری و وحدتی که دارند به توصیه ها و نکات بهداشتی عمل کرده و برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس ‎کرونا، از مسافرت، گردهمایی و ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.
 
سبک زندگی اسلامی یک اصل برای ریشه کنی ویروس کرونا
 
مولوی یعقوب حسین‌بر، رابط نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: بیماری های مختلفی معمولا برای جامعه انسانی رخ می دهد که ویروس کرونا یکی از آنهاست که هنوز درمان قطعی برای آن پیدا نشده است.

وی افزود: در پیشگیری از این بیماری مردم تاثیر مستقیم دارند به طوری که با رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه می توان آن را کنترل و از کنار این ویروس به راحتی گذر کرد.

حسین بر ادامه داد:  مردم باید به تصمیمات وزارت بهداشت پایبند باشند و از تجمع ، مسافرت ، و حتی نماز های جماعت پرهیز کنند تا این ویروس ریشه کن شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم تصمیمات مسئولین را به صورت جدی بپذیرند و در این چند ایام از مهمانی رفتن، دیدار با همدیگر و سفر رفتن بپرهیزند.

رابط نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان خاش ادامه داد: در آیات قرآن درباره آداب غذا خوردن آمده است که قبل از آن دست ها را بشویید حتی پاکیزه بودن در هنگام عبادت و دیدار با سایر مومنان تاکید شده براین اساس سبک زندگی اسلامی یک اصل برای ریشه کنی ویروس کرونا خواهد بود.
 
تلاش و مجهادت جهادگران ومدافعان سلامت قابل تقدیر است
 
عبداله کرد، امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان نیز در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به تاکید  دین مبین اسلام بر سلامت جان انسان گفت: اکنون که ایران همچون سایر کشورهای جهان با ویروس کرونا مواجه است می طلبد مردم به نکات بهداشتی عمل و با ماندن در خانه به سلامتی خود و دیگران کمک کند.

 وی بیان کرد: تلاش و مجهادت جهادگران سلامت از جمله پزشکان، ‏پرستاران، نیروهای نظامی و انتظامی به ویژه سپاه ‏پاسداران انقلاب اسلامی جهت مبارزه با ویروس کرونا ‏قابل تقدیر است.‏

امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان خاطر نشان کرد: متاسفانه رسانه های غربی با انتشار اخبار کذب در ‏شبکه های اجتماعی به دنبال نا امیدکردن ملت ‏سرافراز ایران هستند غافل از اینکه این ملت غیور و شجاع از این مرحله هم سربلند بیرون می آید و همیشه آگاه و هوشیار است.‏

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: خوشبختانه همه دستگاههای اجرایی به ویژه گروه های جهادی بسیج و سپاه برای حفظ وضعیت ‏کنونی و پیشگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا پای کار ‏هستند ‏ که امید می رود هر چه سریعتر این مهمان ناخوانده ریشه کن شود تا مردم بتوانند بدون ‏دغدغه و استرس زندگی خودشان را ادامه دهند.‏
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۱۳


ارسال