يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸
دیواری کوتاه تر از معلم در مدارس غیردولتی؛
ابراز گلایه فرهنگیان از صاحبان مدارس غیردولتی در سیستان وبلوچستان/کرونا بهانه ای برای عدم پرداخت حقوق معلمان غیردولتی شد
 
شماری از معلمان مدارس غیردولتی سیستان وبلوچستان از عدم واریز حقوق طی ماه های اخیر توسط موسسان این مدارس، به علت شیوع ویروس کرونا گلایه کردند.
به گزارش عصرهامون، شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس بهانه ای شد تا برخی موسسان مدارس غیر دولتی از پرداخت حقوق معلمان شانه خالی کرده و حق الزحمه آنان در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت را واریز نکنند.

در همین راستا شماری از معلمان غیردولتی با ارسال پیامک به این پایگاه خبری خواهان رسیدگی به موضوع شده و گفتند: بعد از اعلام تعطیلی مدارس برای کنترل شیوع کرونا در کشور آن طور که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد آموزش تعطیل نشد و با ورود به حوزه آموزش مجازی اقدام به تدریس در گروه های واتساپی و تلگرامی کرده تا دانش آموزان از سوادآموزی عقب نماند.

یکی از معلمان با ارسال پیامی از وضعیت موجود ابراز نارضایتی کرد و گفت: با وجود اینکه دولت اعلام کرده که همه مدارس غیر انتفاعی باید حقوق معلمین را پرداخت کنند اما موسسان برخی از این مدارس این قانون را شوخی پنداشته و حقوق اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه معلمان را پرداخت نمی کنند.

وی بیان کرد: اکثر معلمین غیر دولتی، بیمه نبوده و نمی توانند از مزایای حقوق بیکاری استفاده کنند از طرفی کارفرمایان نیز حقوق آنها را پرداخت نکرده و آنها را در تامین معاش زندگی با مشکل مواجه کرده است.

در پیامی دیگر که توسط شماری از معلمین غیردولتی ارسال شده، آمده است که علیرغم اینکه تا پایان اردیبهشت ماه قرارداد داریم اما با شیوع ویروس کرونا حقوقی از سوی صاحبان مدارس غیردولتی دریافت نکرده ایم و این درحالیست که این مدارس شهریه یکسال تحصیلی را تمام و کمال از دانش آموزان دریافت کرده اند.
 
موسسان مدارس غیردولتی باید حقوق معلمان را پرداخت کنند

در تماسی که خبرنگار عصرهامون با عبدالناصر گرگیچ، رئیس اداره مشارکت ها ومدارس غیردولتی سیستان وبلوچستان داشت، وی گفت: صاحبان این مدارس شهریه ثابت را از دانش آموزان دریافت کرده و طبق مکاتبه ای که با آنها صورت گرفته، مقرر شد که حقوق معلمین غیردولتی را حتما باید پرداخت کنند.

این مقام مسئول افزود: اگر مدرسه و آموزشگاه های غیردولتی تخلف عدم پرداخت حقوق را انجام داده باشند معلمین این مدارس می توانند با مراجعه به اداره مشارکت های آموزش و پرورش استان این موضوع را در جریان گذاشته تا حق و حقوق آنها پیگیری شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۸۹۱


ارسال