جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
با آغاز رزمایش کمک مومنانه بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، مردم و مسئولان دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان به منظور کمک به نیازمندان هم صدا شدند.
به گزارش عصر هامون، 21 فروردین ماه بود که رهبر معظم انقلاب ضمن تجلیل از درخشش مردم در مبارزه با ویروس کرونا دستور یک رزمایش مواسات و همدلی برای کمک به نیازمندان و اقشاری که از شرایط شیوع بیماری آسیب دیده اند را صادر فرمودند و در پی آن سازمان بسیج مستضعفین با لبیک به بیانات رهبری، رزمایش کمک مومنانه را تدوین و با رمز یا صاحب الزمان (عج) آغاز کرد.

این رزمایش هفته گذشته در سیستان و بلوچستان نیز آغاز به کار کرد و قرارگاهی در سپاه برای پیگیری این موضوع با نام «قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)» تشکیل شد، همه فرماندهان در این خصوص آماده به کار شدند و شناسایی خانواده‌های آسیب دیده از کرونا و تهیه بانک اطلاعاتی از آن ها در دستور کار قرار گرفت، همچنین بسیاری از نهادهای حمایتی و دستگاه های اجرایی که کار حمایت از نیازمندان را بر عهده دارند پای کار آمدند تا بتوانند با همدلی در راستای رفع مشکلات معیشتی نیازمندان گام بردارند.

تقویت حس نوعدوستی

یکی از شهروندان زاهدانی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: رزمایش کمک مومنانه علاوه بر تقویت حس نوعدوستی، سبب می شود تا همه کسانی که از نظر مالی از وضعیت مناسبی برخوردار هستند و در این روزها شرایط بهتری از دیگر اقشار دارند به فکر مردم آسیب دیده باشند و به ویژه در ایام روزه داری از آن ها حمایت کنند.

علی خدری ادامه داد: در جریان بیماری کرونا و تعطیلی بسیاری از مشاغل، افراد زیادی از نظر اقتصادی آسیب دیده اند، به گونه ای که برخی حتی امکان تهیه نان شبشان را ندارند، بنابراین اجرای چنین طرحی موجب می شود آلام آن ها تسکین یابد و حتی اثرات منفی اقتصادی بیماری کرونا کاهش پیدا کند.

یکی دیگر از شهروندان بیان کرد: آن طور که در رسانه ها مطرح شده است، هدف از اجرای رزمایش کمک مومنانه به صحنه درآوردن کمک های مردمی برای حمایت از خانواده های نیازمند و صاحبان مشاغل آسیب دیده است که با همدلی مردم و مسئولان در این شرایط سخت، می تواند بسیار موثر و به جا باشد و مشکلات مردم را کاهش دهد.

محمد شریفی افزود: عوارض ناشی از شیوع این بیماری خانواده های زیادی را تحت تاثیر قرار داده است و این روزها نه تنها نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی در انتظار سیل مهربانی خیران هستند، بلکه خانواده های دیگری هم در سیستان و بلوچستان دیده می شوند که این روزها از نظر مالی بسیار تحت تاثیر قرار گرفته اند، به طور قطع برگزاری چنین برنامه ای آن هم طبق فرمایشات مقام معظم رهبری منجر به شروع حرکتی ایثارگرانه در استان خواهد شد و افراد زیادی که از نظر مالی در شرایط بهتری هستند پای این کار خیر خواهند آمد.

همه دستگاه های اجرایی در حرکتی واحد

مهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان هم در این خصوص گفت: در پی دستور مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری رزمایش عمومی برای نیازمندان، دستگاه ها بر اساس وظایف ذاتی که بر عهده دارند نامی را انتخاب و حرکتی را آغاز کردند که در کمیته امداد، این فرمایش رهبر انقلاب به بخشش ایرانیان نام گذاری شد.
 
وی ادامه داد: البته با توجه به این که قرار است از هم پوشانی ها جلوگیری شود و همه دستگاه ها کار واحدی را انجام دهند، در کنار سپاه قرار گرفتیم تا در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه گام های مثبتی برداریم؛ نمایندگان ولی فقیه در استان ها نیز که رزمایش مواسات را طراحی کرده بودند پای کار هستند و همه برنامه ها با هم ترکیب شد.
 مدیرکل کمیته امداد با بیان این که طبق برنامه ریزی های انجام شده در این اداره کل ستادی در راستای اجرای این ماموریت تشکیل شد، بیان کرد: برای ماه مبارک رمضان در کمیته امداد دو کار اساسی شامل برگزاری رزمایش بخشش ایرانیان و طرح هم سفره البته در قالب رزمایش کمک مومنانه اجرا می شود.

عبادی اضافه کرد: سال گذشته در مراکز و پایگاه های نیکوکاری کمیته امداد و با همکاری مساجد سفره های افطاری برای نیازمندان تحت پوشش و دیگر محرومان به صورت عموم برپا می شد که امسال هم با کمک مساجد و در راستای رزمایش کمک مومنانه برنامه سفره ها را طراحی کردیم و اقدام هایی در این خصوص در حال انجام است، با آغاز این کار حمایت خیران استانی و کشوری نیز شروع شد که امیدواریم نیتی که مقام معظم رهبری داشتند به طور کامل و جامع با کمک همه دستگاه ها انجام می شود.

وی گفت: همچنین تهیه بانک اطلاعاتی دقیق از همه نیازمندان تحت پوشش دستگاه ها و دیگر محرومان در این اداره کل کلید خورد و جلسه ای با استان های پیش رو در این موضوع برگزار شد و به زودی خبرهای خوشی را برای مردم خواهیم داشت، این بانک اطلاعاتی از هم پوشانی دستگاه ها جلوگیری خواهد کرد و کمک ها از همه نیازمندان یکسان خواهد بود که امیدواریم همه دستگاه ها با توجه به دستور استاندار کمک کنند تا بتوانیم این سامانه را زودتر فعال کنیم و هم افزایی بیشتری برای خدمت به نیازمندان داشته باشیم.
 
طراحی 40 هزار بسته معیشتی
مدیرکل کمیته امداد خاطرنشان کرد: در گذشته برپایی سفره در دستور کار بود اما امسال در مساجدی که امکان همکاری دارند و با کمک مراکز نیکوکاری وابسته به کمیته امداد، غذا طبخ و بین نیازمندان توزیع می شود، توزیع سبد کالا نیز برای نیازمندانی که تحت پوشش دستگاه های حمایتی نیستند،در دستور کار است و هدیه ای از طرف مقام معظم رهبری با حمایت استاندار و رئیس بنیاد مسکن به حساب برخی نیازمندان واریز می شود.

عبادی گفت: بالغ بر 40 هزار بسته معیشتی برای نیازمندان استان طراحی شده است که با همت مردم و شروع بسیار خوبی که خیران داشته اند، پیش بینی می شود بتوانیم تا 70 هزار بسته را بین نیازمندان سیستان و بلوچستان توزیع کنیم، مجموعه این اقدامات با نظارت نماینده مقام معظم رهبری در استان و تحت فرماندهی سپاه انجام می شود تا به جمعیت بیشتری از نیازمندان کمک شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۹۲۱


ارسال