چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
با لبیک به بیانات مقام معظم رهبری و اجرای رزمایش کمک مومنانه در سیستان و بلوچستان شاهد جلوه ای از مواسات و همدلی حکومت مهدوی در این استان هستیم.
به گزارش عصرهامون، این روزها با برگزاری رزمایش «کمک مومنانه»  صحنه های بی نظیری از همدلی مردم سیستان و بلوچستان در حال رقم خوردن است، رزمایشی که توسط بسیج مستضعفان و با لبیک گویی به بیانات مقام معظم رهبری کلید خورد و همه را به پای کار کشاند و باعث شد هر دستگاهی با عنوانی مشخص در قالب این طرح مومنانه برای کمک به نیازمندان برنامه هایی را آماده اجرا کنند، این روزها خیلی ها در صحنه حضور یافته اند تا گوشه ای از دارایی های خود را برای دیگران وقف کنند تا از این مقطع حساس بیماری کرونا به سلامت عبور کنیم و برگ زرین دیگری در پرونده ملت ما ثبت شود.
 
حجت الاسلام علی خیور، رئیس اداره تبلیغات اسلامی زاهدان با اشاره به اجرای رزمایش کمک مومنانه به دستور مقام معظم رهبری در کل کشور به خبرنگار ما گفت: یکی از مباحثی که در حکومت مهدوی و عصر انتظار، داریم همدلی و مواساتی است که مردم باید نسبت به هم داشته باشند.
 
وی ادامه داد: بنابراین اگر مصیبتی اتفاق افتاد و مردم به مشکل برخوردند همه باید دست به دست هم دهند و در کنار همدیگر قرار بگیرند تا بتوانند مشکلات و گرفتاری ها را حل کنند.
 
این کارشناس مذهبی با اشاره به موضوع مواسات و همدلی که مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان به آن اشاره فرمودند بیان کرد: این طرح به عنوان یک امر از ناحیه ولی فقیه اعلام شد، بنابراین اطاعت از این امر بر همه لازم و ضروری است و باید اهتمام جدی نسبت به این موضوع داشت.

جلوه ای از عدالت مهدوی

خیور با اشاره به برکاتی که این طرح در نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت، تصریح کرد: همدلی و در کنار هم بودن درجه معنویت و اخلاص بندگان خداوند را نشان می دهد، اگر به این موضوع توجه شود در زمان حکومت امام زمان (عج) اتفاق زیبایی خواهد افتاد و جلوه ای از عدالت مهدوی رقم خواهد خورد.

به گفته وی، بخشی از ویژگی های حکومت مهدوی به این گونه است که مردم به جای این که برای خودشان اندوخته داشته باشند، به فکر همدیگر هستند، برای رفع مشکلات و نیازهای هم تلاش می کنند و همت جدی به این موضوع دارند.

این کارشناس با اشاره به ضرورت انفاق مردم در راستای الگوپذیری از حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بیان کرد: با توجه به این که در شرایط فعلی جامعه گرفتار ویروس منحوسی به نام کرونا شده، زندگی خیلی از مردم مختل شده است و بسیاری از هموطنان از ادامه کار و تلاششان بازمانده اند و از آن جایی که در عصر غیبت امام زمان (عج) قرار داریم با تکیه بر مواسات و همدلی می توانیم برای رفع مشکلات همدیگر تلاش کنیم.

خیور گفت: زمینه سازان ظهور حضرت مهدی (عج) با دستگیری از نیازمندان و برطرف کردن مشکلات آن ها در طرح مومنانه ای که برگرفته از همه فضیلت ها و کرامت ها است این مواسات و همدلی را رقم خواهند زد.  

توزیع هزار بسته معیشتی در استان

مدیر کل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: با توجه به وضعیت موجود و خطر شیوع ویروس کرونا برنامه های اوقاف در ماه مبارک رمضان که هر سال با عنوان طرح ضیافت الهی در مساجد برگزار می شد، تحت الشعاع قرار گرفت.
 
حجت الاسلام محسن مومنی مقدم ادامه داد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از خانواده های نیازمند در تمام ایام سال به ویژه در شرایط کنونی و ایام ماه مبارک رمضان، امسال ویژه برنامه این اداره کل در این ماه مهمانی خدا با عنوان طرح ضیافت همدلی با محوریت کمک به نیازمندان و در راستای رزمایش کمک مومنانه که در استان فرماندهی آن بر عهده سپاه است، اجرا می شود.
 
وی افزود: قرار است در قالب این طرح، بین افراد نیازمندی که در سطح استان با همکاری هیات امنای مساجد شناسایی شده اند، با حفظ کرامت و عزت انسانی، هزار بسته کمک معیشتی توزیع شود.
 
مدیر کل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان، ارزش هر بسته را ۲۵۰هزار تومان اعلام کرد و گفت: این بسته ها شامل اقلام ضروری از جمله برنج، روغن، رب، ماکارونی‌ و ... است که از محل موقوفات مرتبط، بقاع متبرکه و کمک های خیرین تامین می شود.
 
مومنی مقدم ابراز امیداوری کرد: با اجرای شایسته این طرح بتوانیم در حد توان و ظرفیت خود در راستای سیره و سبک زندگی شهید والامقام ماه مبارک رمضان، مولا امیرالمومنین (ع) که در یتیم نوازی و کمک به نیازمندان اسوه همه مسلمانان جهان هستند و همچنین در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری گام برداریم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۹۴۴


ارسال