چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۵
همدلی در دیار رستم دستان موج می زند؛
لبیک اصحاب فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان به رزمایش «کمک مومنانه»
 
پس از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در نیمه شعبان برای کمک رسانی به آسیب دیدگان از بیماری کرونا و نیازمندان و راه اندازی رزمایش کمک مومنانه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه سیستان و بلوچستان نیز به این کار خیرخواهانه پیوستند.
به گزارش عصرهامون، رزمایش کمک مومنانه اقدامی جهادی از‌سوی مردم و برای مردم است که در راستای لبیک به منویات مقام معظم رهبری می تواند به خانواده ها و کسب و کارهایی که از شیوع بیماری کرونا آسیب دیده اند، کمک کند‌.

در این راستا خیلی ها پای کار آمدند تا به گونه ای برای عمل به فرمایش رهبری، کمک های مومنانه خود را به مردم نیازمند هدیه دهند، اما اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه نیز پای کار آمدند تا به گونه ای متفاوت و با هنرنمایی، قلم زدن، تولید فیلم، مستندسازی و دیگر برنامه ها در راستای این کار خیر قدم بردارند و نقش آفرینی کنند، آن ها به پا خواسته اند تا با اطلاع رسانی و مستندسازی کمک های مومنانه و مخلصانه مردم هم سو با این فرمایش رهبری همراهی، همدلی و رسالت اجتماعی خویش را در این راستا انجام دهند.

رسانه ها در خط مقدم
حیدر سرایانی مدیر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در سیستان و بلوچستان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: رسانه ها همواره در خط مقدم صحنه های مختلف حضور دارند و از همان ابتدای شیوع کرونا در کنار تلاش گران عرصه بهداشت و درمان به رسالت خود عمل کردند.

وی ادامه داد: بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه شعبان مبنی بر کمک مومنانه اصحاب رسانه استان هم به این پویش پیوستند و با تلاش زیادی در حال تشویق و ترغیب مردم به این موضوع هستند.

به گفته این فعال رسانه ای، رهبر معظم انقلاب جمله کلیدی خیلی خوبی را فرمودند که آن انتظار اقدام و عمل از مردم است و نه بی عملی و چشم به در دوختن، چراکه اساس تشکیل جامعه مهدوی هم عدالت است و رسانه ها در تبیین و پیگیری این موارد نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای دارد. .

وی با بیان این که اصحاب رسانه با حضور در این صحنه ارزشمند و تشویق مردم به این کار خیر به طور قطع به رسالت خود عمل خواهند کرد، ادامه داد: سیستان و بلوچستان از مردم خوب، مهربان و وفاداری برخوردار است، با وجود این که شاید خیلی ها در فقر به سر ببرند اما در راستای کارهای خیرخواهانه به گونه ای نقش خود را ایفا می کنند.

مدیر خبرگزاری ایرنا سیستان و بلوچستان بیان کرد: مردم استان نشان داده اند که همواره آمادگی حضور در این صحنه ها را دارند که می طلبد اصحاب رسانه اطلاع رسانی لازم را در این زمینه داشته باشند و افکار عمومی  را به این سمت هدایت کنند.

سرایانی تصریح کرد: رسالت اصحاب رسانه این است که در این زمینه بیش از پیش کمک کنند، به ویژه آن ها می توانند با فعالیت در حوزه فضای مجازی در این راستا گام موثری بردارند، البته خبرنگاران سیستان و بلوچستان علاوه بر نقش آفرینی در رسانه ها به صورت فیزیکی نیز در این کار خیر حضور دارند و همگام و همراه با هم در یک مسیر با پیروی از رهبر معظم انقلاب در جهت تحقق اهداف متعالی گام برمی دارند.

نقش آفرینی هنرمندان

محمد دین دشتی، یکی از هنرمندان سیستان و بلوچستان نیز در این خصوص گفت: همدلی و مواسات لازمه روحیه انسانیت است، مردم باید به همدیگر و به ویژه نیازمندان کمک کنند تا همدلی، همبستگی و همگرایی در جامعه رنگ و بوی بیشتری پیدا کند.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به آسیبی که به معیشت خانواده ها در پی شیوع کرونا وارد شده، به شدت نیاز است تا افرادی که در جامعه و حوزه کسب و کار توانمند هستند با لبیک گویی به فرمان مقام معظم رهبری به نیازمندان کمک کنند.

این کارگردان با بیان این که ترویج این رویکرد لازمه جامعه است، بیان کرد: هنرمندان نیز می توانند با تولید آثار هنری در راستای رزمایش کمک مومنانه سهمی داشته باشند و آثاری با این محتوا تولید کنند.
 
دشتی اضافه کرد: به طور قطع هنرمندان سیستان و بلوچستان در هر حوزه ای شامل نمایش، تلویزیون، رویدادهای هنری را به این سمت و سو می برند تا مردم در این امر خیر بیش از پیش روحیه مشارکت داشته باشند. 

تولید برنامه های فرهنگی و هنری

حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه با همکاری بسیج هنرمندان سیستان و بلوچستان کمیته ای تشکیل شد تا بتوانیم برنامه های مشترکی را در بخش های مختلف فرهنگ و هنر برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا برنامه های فرهنگی و هنری شامل سرود، شعر، نمایش و دیگر برنامه هایی که می تواند به این کار خیر کمک و این روحیه را در مردم تقویت کند، تولید می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان این که هنرمندان در حوزه عکس، سینما و نمایش نیز پای کار آمده اند و قرار است با همکاری و تعاون برنامه هایی را اجرایی کنند، تصریح کرد: مستندسازی و ضبط و ثبت کارهای ارزشمندی که مردم در راستای کمک مومنانه انجام می دهند از جمله برنامه هایی است که در دستور کار قرار گرفت.
مسگرانی افزود: خبرنگاران نیز در مستند سازی و ثبت این جریان خیرخواهانه پای کار آمده اند و بسیج رسانه و اصحاب رسانه با قلم زنی در نشریات، پایگاه های خبری و خبرگزاری ها در این راستا همکاری می کنند.

 به گفته وی، با توجه به این که در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، شناسایی و معرفی نیازمندان جامعه فرهنگ و هنر و معرفی آن ها به خیران از دیگر اقدام هایی است که توسط این اداره کل برنامه ریزی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان این که اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در این رویداد ارزشمند که رهبری معظم انقلاب فرموده اند حضور پررنگی دارند تا بتوان افتخار دیگری را در نظام جمهوری اسلامی ایران ثبت کرد.

مسگرانی خاطرنشان کرد: مجموع این اقدامات با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما و کانون بسیج هنرمندان و حوزه هنری اجرایی شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۹۹۶


ارسال