جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
این روزها مواسات و همدلی به عنوان یکی از زیباترین ویژگی‌های زندگی اجتماعی مسلمانان و در عمل به فرمان رهبر معظم انقلاب، سیستان و بلوچستان را در برگرفته است تا در ماه ضیافت الهی بهترین صحنه‌های همدلی و نوع دوستی را به نمایش بگذارند.
به گزارش عصرهامون، بیش از ۲ هفته از تاکید مقام معظم رهبری در ضرورت کمک مومنانه به نیازمندان گذشت؛ در این روزها از سپاه گرفته تا ادارات، نهادهای انقلابی و خیران همه آستین همت را بالا زده اند و به روش های گوناگون درحال کمک به نیازمندان و تهیه و توزیع بسته‌های غذایی برای آنها هستند، در این میان مردم ولایت مدار و نوع دوست سیستان و بلوچستان نیز همچون مردم دیگر نقاط کشور در کنار متولیان ایستاده اند تا بار دیگر وحدت و همدلی خود را به رخ جهانیان بکشند.

در گوشه گوشه این خطه پهناور می توان صحنه‌هایی زیبا و وصف‌ناپذیر از این همدلی و مواسات را به نظاره نشست، به راستی چه زمانی بهتر از ماه ضیافت الهی برای یاری نیازمندان و برپایی سفره همدلی، آن هم در شرایطی سخت که شیوع ویروسی منحوس به نام کرونا همه جهان را گرفتار کرده است.

سلامت فردی؛ متاثر از مسئولیت اجتماعی

یکی از شهروندان زاهدانی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: با شیوع ویروس جدید کرونا جامعه جهانی متوجه یک موضوع اساسی شد و آن این که سلامت فردی متاثر از مسئولیت اجتماعی است، سلامت همشهری من چه از لحاظ بهداشت فردی، غذایی و سطح رفاه بر زندگی همه ما تاثیر خواهد گذاشت.

اسحاق عرب با بیان این کمک مومنانه در لبیک به فرمایشات رهبری یک وظیفه ذاتی است، افزود: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای توجه ما به قشر آسیب پذیر جامعه مان و به ویژه حاشیه نشینان شهرمان است.

وی اذعان کرد: این ویروس به ما یادآوری کرد که همه ما با هم برابر هستیم و هیچ تفاوت و برتری نسبت به دیگران نداریم.

این شهروند ادامه داد: بسیاری از خانواده ها در مجاورت ما نیازمند ابتدایی ترین نیازها هستند، از اقلام ضروری شامل مواد غذایی گرفته تا مواد بهداشتی، کافی است بخشی از خرید بعدی مان را به همسایه نیازمندمان اختصاص دهیم تا شاید از دعایشان به هنگام سحر و افطاریشان بهره مند شویم.

یکی دیگر از شهروندان زاهدانی بیان کرد: به اذن رهبر معظم انقلاب اسلامی، امسال اقدامی مهم به نام کمک مومنانه در راستای رفع نیازمندی‌ها و اهدای کمک‌های معیشتی به مردمی که در اثر بیماری کرونا دچار مشکل شده اند در سراسر کشورمان آغاز شده است.

سعید چمنی افزود: با توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی که این روزها برای بسیاری از مردم سیستان و بلوچستان همچون دیگر نقاط کشور پیش آمده است، بر خود واجب می دانیم که در این امر خیر در کنار متولیان بایستیم و قدم های ماندگاری را برداریم.

شهرداری زاهدان هم پای کار آمد

در این میان شهرداری زاهدان هم پای کار آمده است تا بخشی از برنامه های خود را به رزمایش کمک مومنانه اختصاص دهد، داوود ذوالفقاری، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زاهدان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: شهرداری زاهدان نیز در کنار دیگر دستگاه های اجرایی و با فرماندهی سپاه در راستای رزمایش کمک مومنانه با همکاری موسسات مردم نهاد برنامه هایی را برای کمک به نیازمندان مرکز استان در دست اجرا دارد.

وی ادامه داد: توزیع بسته های معیشتی و افطاری بین نیازمندان حاشیه شهر از جمله این برنامه هاست که از 19 تا 27 رمضان اجرایی خواهد شد، پیش بینی شهرداری توزیع دو هزار بسته در بین نیازمندان است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زاهدان اضافه کرد: همچنین همزمان با شب های قدر کمک هایی به مساجد و نیازمندان اعطا می شود، در این راستا سال گذشته 10 میلیون تومان توسط شهرداری کمک شد که امسال این مبلغ افزایش خواهد یافت.  

بسیجیان در خط مقدم

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز در این خصوص بیان کرد: رزمایش کمک مومنانه با همکاری همه نهادهای استانی از ابتدای رمضان آغاز شده است و در دو نوبت تا نیمه این ماه و از پانزدهم تا پایان ماه مبارک با بهره گبری از همه ظرفیت ها از جمله بنیاد برکت، بهزیستی و کمیته امداد اجرایی می شود.

سردار امان الله گشتاسبی ادامه داد: در قالب این رزمایش 500 هزار بسته معیشتی، هر کدام به ارزش ۳۰۰ هزار تومان در دو مرحله در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در سیستان و بلوچستان بین نیازمندان تقسیم می شود.

وی افزود: بسیجیان در خط مقدم اجرای این طرح قرار دارند و شناسایی نیازمندان و توزیع کمک ها بین آن ها با کمک این افراد انجام می شود.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تمامی مسئولین و بسیجیان سیستان و بلوچستان در راستای اجرای این رزمایش و همچنین برای مقابله با ویروس کرونا با قدرت پای کار هستند و تلاش می کنند.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۲۴۸


ارسال