چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حبیب اله دهمرده، نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: میزبانی ملت ایران از پناهجویان کشورهای دیگر به ویژه افاغنه غیرقابل انکار است، اکنون دشمنان با ماهیگیری از آب گل آلود به دنبال جدایی دو ملت ایران و افغانستان هستند.
به گزارش عصرهامون، طی هفته اخیر خبری به سرعت در رسانه‌های افغانستان منتشر شد که فضای سیاسی و فرهنگی میان دو کشور ایران و افغانستان را تحت‌الشعاع قرار داد. متن خبر اینگونه بود که "نیروهای مرزبانی ایران ۵۰ تبعه افغانستان را هنگام عبور از منطقه «تنگه ذوالفقار» ابتدا مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس آنها را به آب انداختند که تعدادی از این افراد در آب غرق شده و جان خود را از دست دادند و تعدادی از این افراد نیز توانسته‌اند خود را نجات داده و پیکر برخی همراهان خود را از آب بیرون بکشند."

در این میان اما رسانه‌های وابسته به غرب در افغانستان از همان ابتدا به مانند همیشه به دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود رفتند و این خط را دنبال کردند که نیروهای مرزبانی ایران این اتباع افغانستانی را که به صورت غیرمجاز در حال عبور از مرزهای ایران بودند ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس به عمد آنها را به آب انداخته‌اند.

غرق شدن تعدادی از افاغنه توسط نیروهای مرزبانی تهمتی بیش نیست

درهمین راستا حبیب اله دهمرده، نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران که در طول تاریخ به ویژه در زمان انقلاب با تمام پیروان ادیان و اتباع بیگانه به ویژه افغان ها رفتاری خوب و مسالمت آمیز برقرار کرده و این افراد برایش حکم مهمان داشته به گونه ای که زندگی مسالمت آمیز آنها جلوه ای از اتحاد ملی است.

وی بیان کرد: هم اکنون میلیون ها نفر از افاغنه در ایران زندگی می کنند و هیچگونه مشکلی از جنبه های مختلف ندارند؛ این شایعات که نیروهای مرزبانی اقدام به ضرب و شتم یا به آب انداختند تعدادی از این افراد کرده اند ساخته و پرداخته کسانی است که مشکلات درونی دارند.

نماینده مردم زابل ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همیشه میزبان خوب و مهربانی برای سایر پناهجویان بوده به ویژه افاغنه؛ در سیستان و بلوچستان هم اکنون آمار بالایی از افاغنه با مجوز یا بدون مجوز زندگی می کنند اما تاکنون چنین برخوردی با آنها نشده این نگاه به ملت ایران مثبت نبوده و تهمتی بیش نیست.

دهمرده افزود: باید بررسی کرد و دید که این نمایندگان یا افرادی که چنین ادعایی دارند خود از چه طیفی بوده یا چه مسائل داخلی دارند که می‌خواهند این قضیه را فرافکنی کنند؛ آنها از عناصر غربی خط و خطوط گرفته و چنین چیزی صحت ندارد و نمی‌تواند باشد.

 انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۷۱۸


ارسال