جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۱
با گذشت سه ماه از تعطیلی مدارس رخ داد؛
پرداخت شهریه دانش آموزان دغدغه روزهای کرونایی والدین در سیستان وبلوچستان
 
این روزها بعضی از خانواده‌های دانش‌آموزان مدارس غیر انتفاعی به غیر از دغدغه آموزش کامل دروس، نگران شهریه و هزینه‌هایی هستند که تعطیلی اجباری مدارس آنها را بلاتکلیف گذاشته و به دنبال پاسخ هستند.
به گزارش عصرهامون، با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، پیش دبستانی و مهدکودک ها که اکنون وارد سومین ماه شده است بسیاری از والدین که شهریه های چند میلیونی برای تحصیل فرزندانشان در مدارس غیرانتفاعی و یا هزینه هایی برای لوازم التحریر، اردو، عکس یادگاری، چاپ و تکثیر جزوه های آموزشی و ...  پرداخت کرده بودند دچار سرگردانی و بلاتکلیفی شدند.

به این علت که برخی از والدین شهریه را همان ابتدای سال به طور کامل در حساب صاحبان موسسات و مدارس واریز کرده و برخی دیگر به صورت اقساطی آن را پرداخت می کردند که با توجه به تعطیلی بازارها و فشار اقتصادی که بر آنها وارد شد هم اکنون پرداخت این شهریه ها برایشان مشکلاتی ایجاد کرده است.

در همین راستا شماری از والدین با ارسال پیامک هایی به این پایگاه خبری گلایه هایی مبنی بر دریافت شهریه در ایام تعطیلی مدارس مطرح کرده و گفتند: قریب به سه ماه از تعطیلی مدارس و پیش دبستانی ها به علت شیوع ویروس کرونا زمان می گذرد که در این ایام  که والدین خود در خانه با فرزندانشان درس و مشق را تمرین می کردند که با این وجود می طلبد مسئولان مربوطه شهریه این مدت را دریافت نکرده ویا در صورت امکان کمتر از مبلغ سال های قبل از والدین پول شهریه دریافت کنند.

به گفته والدین، شماری از صاحبان موسسات آموزشی در پی تماس های مکرری که با والدین داشته آنها را تهدید کرده که اگر شهریه را پرداخت نکنند هیچگونه مدرکی مبنی بر اتمام سال تحصیلی پایه داشن آموزان برای آنها صادر نخواهد شد.
 
در پرداخت شهریه عجله نکنید

در پی تماسی که خبرنگار عصرهامون با عبدالناصر گرگیچ، رئیس اداره مشارکت ها مردمی و مدارس دولتی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان داشت، وی گفت: طی هفته جاری جلسه ای در این خصوص برگزارخواهد شد تا دغدغه والدین در خصوص مابقی شهریه ها مشخص شود.

وی خطاب به آن دسته از والدین که در پرداخت شهریه دچار سرگردانی شده اند، افزود: این افراد می توانند از واریز شهریه تا هفته آینده خودداری کنند زیرا نتیجه قطعی مبنی بر پرداخت یا عدم پرداخت مابقی شهریه ها مشخص می شود.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۷۸۰


ارسال