پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,22 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۱
اما و اگرهای حمایت دولتی از اماکن ورزشی؛
تسهیلات کرونایی تنها به باشگاه دارن تحت پوشش تامین اجتماعی پرداخت می شود/ محرومیت باشگاه های سیستان و بلوچستان از وام قرض الحسنه دولت
 
با وجود اعلام وزیر ورزش و جوانان مبنی بر پرداخت تسهیلات به ۲۸ هزار باشگاه ورزشی آسیب دیده از بیماری کرونا، خبرها حاکی از محرومیت باشگاه داران سیستان و بلوچستان از این تسهیلات است.
به گزارش عصرهامون، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مراکز جمعیتی، باشگاه های ورزشی استان نیز غیرفعال و به واسطه این اقدام پیشگیرانه و پس از تعطیلی سه ماهه خسارت زیادی متوجه مالکان این مراکز پرطرفدار شده است.

در پی این موضوع تماس های زیادی از سوی باشگاه داران در خصوص شرایط این روزهایشان و وضعیت دخل و خرج و حمایت هایی که از آنان می شود، با تحریریه ورزشی این رسانه مطرح شد.

از صحبت ها باشگاه داران مشخص بود؛ آنها از عدم حمایت ها و بی برنامگی متولیان امر گلایه مند بودند و اذعان کردند که با وجود پیگیری ها مبنی بر بازگشایی باشگاه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی یا ارائه تسهیلات به باشگاه داران به منظور پرداخت هزینه ها و قول مسئولان در این خصوص، هیچ اقدامی انجام نشده است.

در این راستا از فروردین ماه گزارش های متعددی با عنوان «کرونا باشگاه های ورزشی سیستان و بلوچستان را ضربه فنی کرد»، «تداوم بلاتکلیفی باشگاه های ورزشی سیستان و بلوچستان زیر سایه بی برنامگی متولیان»، «هیچ؛ تنها اقدام متولیان ورزش برای باشگاه های سیستان و بلوچستان» و «کرونا پای باشگاه داران را به استانداری کشاند» در عصرهامون منتشر شد.

در پی انتشار آخرین گزارش که در آن از تجمع باشگاه داران مقابل استانداری و دلایل این اقدام نوشتیم، محسن درانی، معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص آخرین اقداماتی که برای باشگاه ها داران انجام شده است گزارشی ارائه داد.

درانی گفت: در پی تعطیلی باشگاه و متضرر شدن موسسان این اماکن، مکاتبه های متعددی مبنی بر ارائه تسهیلات و جبران خسارت های باشگاه داران با وزارت ورزش و جوانان، استانداری و فرمانداری انجام شده است.

نظر موافق ورزش و جوانان برای بازگشایی باشگاه ها

وی ادامه داد: آخرین مکاتبه ای هم که در پی اعتراض باشگاه مقابل استانداری برای آن ها انجام شد، مکاتبه با استاندار و فرماندار بود، در این نامه پیشنهاد این اداره کل با نظر موافق مبنی بر گندزدایی سالن های ورزشی و بازگشایی آن با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شرکت 4 تا 5 ورزشکار در هر تایم ارائه شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: شرایط به گونه ای است که هنوز وضعیت در برخی نقاط سیستان و بلوچستان عادی نشده است و هر روز شاهد مبتلا شدن تعدادی از هم استانی ها به کرونا هستیم اما با این وجود خواستار بازگشایی باشگاه ها شده ایم و در این خصوص مکاتبه کردیم.

درانی اضافه کرد: برای ارائه تسهیلات به این صنف نیز پیگیری هایی انجام داده ایم و منتظر ابلاغ وزارت ورزش و جوانان هستیم، چراکه هنوز مشخص نیست وام های قرض الحسنه به همه باشگاه های استان پرداخت می شود یا خیر؟

وی اذعان کرد: تسهیلات دولت به باشگاه های ورزشی آسیب دیده از بیماری کرونا فقط به موسسان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی پرداخت می  شود.

90 درصد باشگاه های استان شرایط دریافت وام ندارند

به گفته معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان، این در حالی است که متاسفانه 90 درصد باشگاه های استان این شرایط را ندارند و به نوعی برایشان محقق نمی شود.

درانی افزود: با این وجود لیست باشگاه های استان به وزارت ورزش و جوانان ارسال شده است مبنی بر این که اگر قرار است تسهیلاتی ارائه شود، سهمیه استان را به این اداره کل واگذار کنند تا بتوانیم به باشگاه داران به عنوان وام پرداخت کنیم.

وی تاکید کرد: همچنین اعلام کردیم که همه باشگاه داران سیستان و بلوچستان، بیمه تامین اجتماعی نیستند و برایشان درخواست ارائه تسهیلات شده است، اما هنوز از سوی وزارت ورزش و جوانان برای هیچ استانی تصمیم گیری نشده است.

این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر مکاتبه با استاندار، فرماندار و ستاد مقابله با کرونا در خصوص بازگشایی رشته های کم خطر، برای شهرهای سفید سیستان و بلوچستان نیز دستور بازگشایی اماکن صادر شده است.

درانی تصریح کرد: شهرهای سفید با نظر فرماندار و رئیس ورزش و جوانان شهرستان ها می توانند نسبت به بازگشایی مکان های ورزشی اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای زاهدان هم اعلام کردیم که رشته های کم خطر شامل انفرادی و ورزش هایی که با تجهیزات شخصی انجام و پروتکل بهداشتی رعایت می شود بازگشایی شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۸۵۲


ارسال