يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۱
سقفی به بلندای آسمان همدلی؛
17هزار خانوار جنوب شرق از دومین مرحله کمک های مومنانه بهزیستی بهره مند شدند
 
رزمایش کمک مومنانه در ماه مبارک رمضان جلوه ای از همراهی مردم برای کمک به مردم است که در پاسخ به منویات مقام معظم رهبری اجرا می شود.
به گزارش عصرهامون؛ در این روزهای کرونایی که رنج بیماری و سختی معیشت بر بسیاری از خانواده ها مستولی شده است خیلی ها پای کار آمدند تا مرهمی باشند بر آلام افرادی که از کووید 19 آسیب دیده اند و کمک های خود را به نیازمندان هدیه دهند.

در این میان ادارات و نهادهای زیادی به صحنه آمدند و کمک های مومنانه را با عنوان های مشخص سامان دهی کردند تا در این روزها که سنگ کرونا چوب معیشت بسیاری از مردم را شکسته است همدلی و مواسات بیش از پیش نمودار شود و کشور از این مرحله سخت با موفقیت عبور کند.

جلوه همدلی

یکی از شهروندان در این باره گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی برای همدلی و نزدیک شدن بیشتر مردم به همدیگر است. بسیاری از خیران در این ماه تلاش بیشتری برای کمک به نیازمندان دارند.

رجبی اضافه کرد: با شیوع بیماری کرونا خانواده های زیادی به لحاظ معیشتی آسیب دیده اند که می طلبد خیران با تمام توان خود به یاری نیازمندان بشتابند.

وی تصریح کرد: بسیاری از کسانی که در سال های گذشته پای ثابت کمک به خانواده های نیازمند بودند به دلیل شیوع این بیماری متضرر شدند و امسال همچون سال های گذشته نمی توانند یاری گر نیازمندان باشند. به همین دلیل لازم است خیران دیگر در حد توان خود وارد گود شوند.

یکی دیگر از شهروندان افزود: کمک مومنانه توانست کمک های خیران را برای گره گشایی از مشکلات معیشتی خانواده های نیازمند جهت دهی کند.

شیبانی افزود: بسیاری از مردم هم که در سال های گذشته نقش کمتری در کمک به نیازمندان داشتند امسال حضور پررنگ تری داشتند و یاری گر اقشار ضعیف جامعه شدند.

یکی دیگر از شهروندان که خواست نامش ذکر نشود بیان کرد: خانواده های تحت پوشش نهادها و ارگان های حمایتی همانند سال های گذشته نیازمند همدلی مردم و خیران هستند و امسال این همراهی را در قالب کمک های مومنانه دریافت می کنند.

کمک های نقدی و غیرنقدی به 17 هزار خانواده

حمیدرضا برات پور، معاون موسسات غیر دولتی و مشارکت های اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: در ماه مبارک رمضان 17 هزار خانوار تحت پوشش اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان کمک های نقدی و غیرنقدی در قالب کمک مومنانه و بسته های بهداشتی ویژه مبارزه با کرونا دریافت کردند.

این مقام مسئول افزود: مجموع کمک های پرداخت شده به این مددجویان پنج میلیارد و 400 میلیون تومان شده است.

وی ادامه داد: در زمینه پرداخت های نقدی از ابتدای ماه مبارک رمضان با مشارکت بنیاد مستضعفان ستاد اجرایی فرمان امام برای 10 هزار خانوار، چهار میلیارد تومان بین 100 تا 500 هزار تومان هزینه شده است.

به گفته این مقام مسئول هفت هزار بسته غذایی در مجموع به ارزش یک میلیارد و 400 میلیون تومان شامل ماکارونی، برنج، روغن، کنسرو و رب گوجه میان خانواده های مددجویان توزیع شده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۰۳۳


ارسال