پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ ,28 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۸
یک کارشناس مذهبی:
شب بیست وسوم رمضان هنگامه امضای مقدرات است
 
حجت الاسلام علی خیور گفت: شب‌های قدر برای ارزیابی اعمال، امضا و تصویب اعمال آینده و تنفیذ و اجرایی‌ شدن آن است که در شب سوم، ابلاغ رسمی انجام می‌گیرد و تغییر در آن شاید ناشدنی باشد.
به گزارش عصرهامون، شب بیست و سوم ماه رمضان آخرین شب از لیالی پر خیر و برکت قدر محسوب می شود. در این شب بی شک دست دعای زمینیان به سمت آسمان و رو به پروردگار عالمیان دراز است.

شب‌بخشش گناهان

حجت الاسلام علی خیور، رئیس اداره تبلیغات اسلامی  زاهدان گفت: خداوند فرصت شب قدر را که فضیلت آن برتر از هزار شب می باشد در اختیار بندگان قرار داده است.

وی افزود: شب قدر شب نزول قرآن است که خداوند این کتاب آسمانی را بر  پیامبر مکرم اسلام در این شب نازل کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه قرآن رحمت است و سبب رحمت و برکت بر عالمیان می شود، ادامه داد: در لیالی قدر خداوند همانگونه که با نزول قرآن رحمت و برکت خود را بر بندگان کرد، به انسان توجه کرده بر این اساس، شب های قدر فرصتی است برای طلب بخشش از درگاه الهی بابت گناهانی که انجام دادیم و اموراتی که خلاف خواسته پروردگار است.

شب تقدیر امور یک سال

وی با تاکید بر  این مطلب که در شب قدر مقدرات یکسال انسان نوشته می شود، ادامه داد: مقدرات انسان در شب نوزدهم درخواست و در شب بیست و یکم مورد تایید قرار می گیرد و در شب بیست و سوم امضا می شود.

خیور خاطر نشان کرد: بر اساس روایات تقدیر همه امور در این شب مشخص می شود، به علاوه همانطور که خداوند در این شب ما را مورد بخشش خود قرار می‌دهد ما نیز باید این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دهیم و دیگران را ببخشیم.
 
این مقام مسئول بیان کرد: شب بیست و سوم ماه رمضان فرصتی برای بخشش گناهان و طلب عفو و قدر دانستن فرصت ها است.

اعمال شب بیست و سوم

خیور در بخش دیگر سخنان خود به اعمال این شب پر خیرو برکت اشاره کرد و گفت: خواندن دو رکعت نماز در هر رکعت یک حمد و هفت قل هو الله احد، قرائت دعای جوشن کبیر، مجیر و قرآن به سر گرفتن از جمله آداب آخرین شب از لیالی قدر است.

این کارشناس مذهبی افزود: طلب بخشش گناهان از درگاه خداوند برای خود‌ و دیگران، دعا برای شفای بیماران به ویژه بیماران کرونایی و برترین دعا برای فرج امام زمان(عج) در این شب ها مورد تاکید است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۰۴۰


ارسال