پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ,3 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷
با قدرت نمایی کووید-19 در جنوب شرق کشور؛
مردم و هواپیماها خانه نشین شدند/کاهش 50درصدی مسافران و پروازها در سیستان و بلوچستان
 
شیوع کرونا، قرنطینه خانگی، کاهش سفرها و محدودیت های پروازی در مسیرهای مختلف سیر نزولی تعداد پروازهای مسافری فرودگاه های سیستان و بلوچستان را دربرداشت و سبب آشیانه نشینی هواپیماهای غول پیکر شد.
 به گزارش عصرهامون، محدودیت های پروازی برای جلوگیری از شیوع کووید 19 و لغو بسیاری از سفرهای هوایی از سوی مسافران سبب کاهش شدید قیمت بلیت شد، اما با این وجود استقبال چندانی برای سفر هوایی در میان مردم وجود نداشت.

افت شدید قیمت بلیط هواپیما با شیوع کرونا

یکی از شهروندان زاهدانی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: با وجود برنامه ریزی برای تعطیلات نوروزی، پس از شیوع کرونا سفرم را لغو کردم و قرنطینه خانگی شدم.

شهرکی اضافه کرد: اوایل اردیبهشت ماه هم که برای سفر کاری به تهران رفتم توانستم بلیط هواپیما به نرخ 200 هزار تومان خریداری کردم که به سابقه به نظر می رسید، زیرا پیش از شیوع کووید 19 حدود 800 هزار تومان برای بلیط مسیر رفت پرداخت می کردم.

افزایش تمایل به سفر با خودروی شخصی

یکی دیگر از شهروندان زاهدان گفت: کاهش تقاضا برای سفر هوایی قیمت بلیط هواپیماها را به شدت کاهش داد، با این وجود بسیاری از مردم تمایلی به سفر هوایی نداشتند و حتی برای مسافرت های ضروری هم با خودروی شخصی جابه جا می شدند.

عبدی ادامه داد: هواپیما هم یک وسیله نقلیه عمومی است و اگرچه پروتکل های بهداشتی هنگام مسافرت با آن رعایت می شود، اما بسیاری از مردم برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس ترجیح می دهند از وسایل شخصی استفاده کنند.

رشد منفی در تعداد پرواز و مسافران در سیستان و بلوچستان

علی جزینی زاده، مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: تعداد پروازهای مسافری فرودگاه های استان از یک اسفند 97 تا 25 اردیبهشت 98 برابر با 926 پرواز و تعداد مسافران در این مدت 107 هزار و 23 نفر گزارش شده است.

وی بیان کرد: از یک اسفند 98 تا 25 اردیبهشت امسال 704 مورد پرواز مسافری و سفر 73 هزار و 978 مسافر ثبت شده است که شیوع کرونا سبب کاهش 23 درصدی تعداد پروازها و کاهش 31 درصدی تعداد مسافران به سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته را داشته است و از اواسط ارديبهشت افزايش پروازها در مسيرهاي مختلف در دستور كار قرار گرفت.

به گفته این مقام مسئول، افزایش پروازهای مشهد-زاهدان-مشهد، تهران-زاهدان-تهران، زاهدان-چابهار-زاهدان، گرگان-زابل-گرگان و تهران-ايرانشهر-تهران در دستور کار قرار گرفته است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۳۳۷


ارسال