جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۸
دفتر ناتمام مسکن مهر در جنوب شرق کشور؛
آوار بی مهری ها بر سر متقاضیان مسکن مهر/ انتظار 54 خانواده زاهدانی برای خانه دار شدن پایان ندارد
 
54 متقاضی مسکن مهر زاهدان پس از گذشت 10 سال هنوز صاحب خانه نشدند و چشم انتظار خانه هایی هستند که راه طولانی تا تکمیل شدن دارند و درب آن ها به روی متقاضیان قفل است.
به گزارش عصرهامون، مسکن مهر یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی است که قرار بود به واسطه اعطای زمین و تسهیلات مناسب عده زیادی را صاحب خانه های ارزان کند. اگرچه سال هاست بسیاری از متقاضیان خانه های خود را دریافت کردند، اما در این میان برخی هم هنوز در برزخ سرگردانی به سر می برند و سقفی بالای سر خود ندارند.

برخی تعاونی ها که از ابتدا با عنوان مسکن مهر پای کار آمده بودند جوابگوی متقاضیان نیستند و این مهم سرنوشت میلیون ها تومان پول متقاضیان را در ابهام فرو برده است.

25 اردیبهشت 97 مدیرکل سابق راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در مصاحبه با یکی از رسانه ها گفت: عملیات اجرایی مسکن مهر در سیستان و بلوچستان به پایان رسیده است و تا هفته دولت سال 97 پرونده آن بسته خواهد شد. با وجود این که بیش از دو سال از انتشار این خبر می گذرد اما گویا هنوز متقاضیان زیادی چشم انتظار خانه های بی مهر مسکن مهر هستند.

10 سال چشم انتظاری

مهدی محمدی، یکی از متقاضیان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: 10 سال پیش از تعاونی پایداران کوثر مسکن مهر برای صاحب خانه شدن در زاهدان اقدام و در این مدت هزینه های مورد نیاز و وام مسکن هم پرداخت کردیم، اما هنوز خانه ها تکمیل نشده است.

وی ادامه داد: همه پول ها به موقع پرداخت شده است و 54 متقاضی در انتظار خانه های خود هستند، در این سال ها به اتاق تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل راه و شهرسازی مراجعه کردیم اما جوابگو نیستند، شکایت هم کردیم و نتیجه ای نگرفتیم.   

به گفته این شهروند، درب مجتمع مذکور که روبروی مجتمع سیمان سیستان مهرشهر زاهدان واقع شده قفل بوده و از وام 30 میلیون تومانی مسکن 75 قسط هم پرداخت شده است، هفته گذشته پیمانکار قصد داشت پنجره هایی را که برای طبقه اول و ورودی نصب کرده بود از جا بکند، به تازگی هم اعلام کرده که خانه ها را تکمیل نمی کند.

سقفی که بالای سر نیست

ابراهیم قادری یکی دیگر از این متقاضیان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: شهریور 94 باید این خانه ها به متقاضیان تحویل داده می شد که این کار صورت نگرفت، همه هزینه های مورد نیاز خانه ها پرداخت شده بود، اما به دلیل این که تاسیسات خانه ها اعم از لوله کشی آب و برق کشی انجام نشده قابل تحویل نیست.

به گفته این شهروند در حال حاضر پیمانکار در زاهدان نیست و برادرش این کار را قبول کرد که او هم می گوید پول ندارم، از طریق اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان هم پیگیری شده است و اگرچه تذکرات لازم را می دهند اما دوباره شرایط به حالت قبلی برمی گردند.
 
شکایت کنید

مهدی براهویی، کارشناس مسکن اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: تعاونی مسکن زیر نظر اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی است، اداره کل راه و شهرسازی زمین را به صورت اجاره در اختیار تعاونی مسکن قرار داده است و اگر تعاونی مذکور مشکلی داشته باشد که مربوط به راه و شهرسازی باشد پیگیری می شود.

به گفته این مقام مسئول، این متقاضیان در صورت نداشتن بدهی باید به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه و طرح شکایت کنند و اداره مذکور در صورت نیاز به حضور ما جلسه برگزار می کند و پس از آن دلیل این که مدیرعامل شرکت تعاونی به این متقاضیان خانه ها را تحویل نمی دهد بررسی می شود.

نظارت بر تخلفات تعاونی مسکن

امیرافشین اشکانی مسئول روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی سیستان وبلوچستان هم در این خصوص به خبرنگار ما بیان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ساخت و ساز و تحویل منزل به شهروند دخالتی ندارد و اگر تخلفی از سوی تعاونی های مسکن صورت گیرد و یا فعالیتی نداشته نباشد پیگیری لازم را انجام می دهد.

مسکن مهر قرار بود رویای شیرین خانه دار شدن را برای افرادی که بضاعت مالی کمی دارند تحقق بخشد، اگرچه به گفته مسئولان زنگ پایان مسکن مهر در سیستان و بلوچستان به صدا در آمده است، اما هستند افرادی که آرزوهایشان در آوار بی مهری ها دفن شده است و در این بین متقاضیان این 54 واحد مسکونی در میان ادارات و ارگان های مسئول سرگردانند و خانه دار شدن را رویای دور از انتظار می بینند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۴۹۲


ارسال