سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سال های سال است که آسفالت چهل تکه با چاله های عمیق همچون زخمی کهنه بر پیکر کلان شهر زاهدان خودنمایی می کند و انگار قرار نیست به این زودی شکوه های مرکز نشینان پهناورترین استان کشور از خدمات شهری پایان یابد.
به گزاش عصرهامون، انگار قرار نیست زخم های کهنه آسفالت در جنوب شرق کشور، هیچ گاه ترمیم شود و همیشه همچون زخمی عفونی تنش را می آزارد و به دیگر مناطق سرایت می کند.
 
متاسفانه بسیاری از مناطق این کلان شهر، تعریف متفاوتی با معابر شهری استاندارد دارد، چراکه آسفالت های چهل تکه سهم زیادی از معابر شهری را به خود اختصاص داده و این معضل بی پایان به گلایه همیشگی مردم تبدیل شده است، چراکه به ندرت می توان خیابان یا کوچه ای را دید که زخمی نداشته باشد.
 
فرقی نمی کند که آسفالت معابر جوان باشد یا پیر، همه کوچه ها از بی مهری خدمات رسانی های شهری زخمی هستند و گل و خاک از دل این زخم ها بیرون زده است.
 
زخم های حفاری ها
 
یکی از شهروندان زاهدانی در این بار به خبرنگار ما گفت: متاسفانه کوچه ای در بولوار خرمشهر و خیابان تمدن زاهدان پیدا نمی شود که بتوان به راحتی در آن تردد کرد و به خودرو آسیبی وارد نشود، آن هم در شرایطی که همه چیز به صورت برق و باد در حال گران شدن است.
 
شکری ادامه داد: مدت ها است که یک دستگاه خدمات رسان کوچه های این بولوار را حفاری کرده و زخم آن بر آسفالت کوچه ترمیم نشده است، متاسفانه این موضوع باعث شد که خودرویم آسیب ببیند و به دلیل گرانی امکان تعمیر آن را نداشته باشم و مجبور به پارک آن شده ام.
 
به گفته وی، انگار کسی به فکر خسارتی که به مردم وارد می شود نیست، چراکه اگر این گونه بود، وضعیت زاهدان که عنوان کلان شهر را یدک می کشد، تغییر می کرد.
 
 
چاله های عمیق و آسفالت ترمیم نشده

 
یکی از ساکنان خیابان ولیعصر(عج) نیز بیان کرد: متاسفانه در گوشه گوشه این خیابان چاله های عمیقی ایجاد شده است که نیاز به ترمیم و آسفالت دارد، شرایط به گونه ای حاد است که به محض این که چند قطره باران می بارد، آب در این چاله ها جمع و حجم زیادی گل به اطراف پاشیده می شود.
 
نارویی افزود: فقط این خیابان نیست که چنین وضعیتی دارد، بلکه در بیشتر معابر شهر می توان نظاره گر سیمای شهری کهنه و زخمی بود، ما شهروندان از این که آسفالت معابر زاهدان را خراب و ویران می بینیم خسته شده ایم، اما نمی دانم چرا مسئولان امر هیچ زمانی از این وضعیت خسته نمی شوند، گویا آن ها عادت کرده اند به این شرایط که برای بهبودی وضعیت قدمی بر نمی دارند.
 
آسفالت خراب و دست اندازهای پر دردسر
 
یکی دیگر از شهروندان گفت: به جرات می توان گفت که بیشتر خیابان های زاهدان بدون چاله نیست و آسفالت خراب، دست اندازها و حتی پیاده روها به مشکل همیشگی برای شهروندان این کلان شهر تبدیل شده است.
 
زاهدی با بیان این که وضعیت حاشیه شهر از مرکز آن وخیم تر است، افزود: هنگام بارش، این چاله ها و دست اندازها به حوضچه های آب و همچنین دست اندازی در هنگام تردد وسایل نقلیه تبدیل می شود و انگار این مشکلات حل شدنی نیست.
 
به گفته وی، بولوار بعثت یکی از خیابان های پر رفت و آمد و همچینین پرچاله زاهدان است که انگار خدمات شهری در اینجا غریب است که ضرورت دارد، شهرداری برای برطرف کردن کسری ها اقدام کند.
 
 
عمر 20 ساله آسفالت معابر

جمشید میری، معاون فنی و عمرانی شهرداری زاهدان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: آسفالت معابر و نوارهای حفاری در بولوار خرمشهر و دیگر کوچه ها و خیابان ها در حال انجام است، آسفالت معابر زاهدان زمان زیادی نیاز دارد، چراکه پروژه بزرگی است و بیشتر نقاط شهر را دربر می گیرد.
 
وی ادامه داد: عمر آسفالت معابر زاهدان قدمت زیادی دارد و شاید مربوط  به 20 یا 30 سال قبل باشد، بعد از این همه سال شروع به بهسازی و ترمیم آسفالت کرده‌ایم که زمان بر است، اما آسفالت تمام شهر به صورت متوازن و عادلانه در دستور کار است.
 
این مقام مسئول با بیان این که با وجود کمبود زیرساخت ها کار در حال انجام است، اضافه کرد: در این راستا فرایند قانونی گزینش و انتخاب پیمانکار و تهیه مقدمات و زیرساخت ها طی و با استفاده از ظرفیت 6 کارخانه آسفالت استان عملیاتی اجرایی آسفالت معابر آغاز شده است.
 
میری اذعان کرد: در اجرای این طرح ابتدا خرابی ها را برطرف و لگه گیری می کنیم، سپس برای آسفالت و روکش آن اقدام می شود، این مهم یکی از مطالبات به حق مردم است و شهرداری نیز خود را موظف می داند در راستای کاهش دغدغه های شهروندان و زیباسازی شهر قدم بردارد.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۱۵۹


ارسال